Jump to content


Najlepši momenti u Hi-Fi-ju.


alex_ris

Recommended Posts

Marshal Lead ,Vox AC-30 ,Orange ...to je istorija , kada sam kupio Gibsona Flying V2 pa skopcao na 2 marsala ( 2 glave i 2 kutije )!!! E to hi -fi treba da reprodukuje .Ni jedan sistem ne moze bolje da zvuci od same gitare ,to je verovatno jasno i hvala gospodinu na Bujodragu na lepom podsecanju !

Link to comment
Share on other sites

РБоÑе у ћошку, а?

:wave2

E, odliÄne kutije, male ali prolaze kroz buku, bez napora.:thumbsup2

Marshal Lead ,Vox AC-30 ,Orange ...to je istorija , kada sam kupio Gibsona Flying V2 pa skopcao na 2 marsala ( 2 glave i 2 kutije )!!! E to hi -fi treba da reprodukuje .Ni jedan sistem ne moze bolje da zvuci od same gitare ,to je verovatno jasno i hvala gospodinu na Bujodragu na lepom podsecanju !

A ispred mene jedan Gibson Les Paul Standard, uboden u Vox-A, jedan Gibson Les Paul Junior uboden u Orange-a (gitaroš ima više besnih Gibona, al' voli da se igra) i jedan Gibson Thunderbird uboden u Peavy-a.Milina.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i Gibsona Recordinga ,volim njihove gitare .Nisam imao 335 ili 355 ali sam ih svirao .Ma sve njihove gitare su sjajne .Imam prijatelje koji imaju po 10-12 najboljih gitara i mogli bi da ih posetimo i malo zasviramo kao vrhunski hi-fi .Ustvari zasto ne osnujemo nekoliko bendova na forumu i sviramo na nekom sajmu ( muzickom )

Link to comment
Share on other sites

Ja ne gledam.... Lepo se na slikama vidi: Taj Krell se napaja sa IEC C19/C20 vezom. Ta veza ni u jednom datacentru u US, na 110V, ne moze da ide preko 20A. Samim tim, to je 2200VA, sto je manje nego 3680VA sto daje shucko. Nema teorije da ce nesto da mu smeta....

Uostalom, ako radi na osiguracu od 16A - onda radi. Nemas ti na pojacalu setovanje za osigurac u zidu. Ako mu je linija slaba onda bi trebalo da iskoci osigurac, a ne da radi losije. :D.

Jedino ako ameri to ne vezuju na 32A Neutruk, a i onda je to 3520VA u US (32A, 110V), a ne verujem da je to preporuceno, tj. da se Krell usudjuje to da preporuci - posto ne sme da preporuci vise od 20A za C19. Taj C19 je atestiran na 20A i na 110V i na 230V. Plus, sa svih 32A (a ja nisam video jacu zidnu uticnicu od 32A), to je i dalje manje nego obican shucko :).

Kad Krell bude hteo da pomislimo da mu OZBILJNO treba 20A/230V - morace da stavi hard wire port. Do tada mu, u najboljem slucaju, treba 20A u pikovima. OK, moze i za US da napravi onaj Nema 14 prikljucak za sporete, koji radi na 240V, 50A. :D Kad to vidim - onda cu da se brinem za primene u Evropi.

A to za Venetian - ako je u pitanju normalan zidni prikljucak u US, to je 15A/110V, ili ti 1650VA. I to je bas ono o cemu ja pricam, da necemu treba vise, iskakali bi osiguraci, a ne bi radilo losije. Verujem ja da oni imaju dobru struju, ali ne verujem da nemaju dobre osigurace - a ti su samo uradili ono sto treba: ispali kad je potrosnja presla 1650VA.

A kako jedan protocni bojler u kupatilu koji imaju od 8 do 24 kw rade bez problema?

Link to comment
Share on other sites

A kako jedan protocni bojler u kupatilu koji imaju od 8 do 24 kw rade bez problema?

Rade bez problema samo kada im se dovede poseban strujni vod od uklopnog sata, inace ni u jednom objektu u zamlji Srbiji ne postoji elektro-instalacija koja po difoltu podrzava prikljucivanje potrosaca kakav je protocni bojler za sanitarnu vodu (njihova snaga za prosecne stanove je najcesce 18kW).

Link to comment
Share on other sites

Verujte mi nisam vatrena pristalica nekog odredjenog brenda ali ove kutije su me opcinile znaci pravo remek delo

JBL Project Everest DD66000

oko 45000 dolara su200811171625140.JBL_Project-Everest-room.jpg i tezina im je po 145 kilograma po kutiji otprilike! :)

Kad smo već kod uspomena, ovo me je podsetilo na nešto davno urezano u pamćenje.

Negde u prvoj polovini sedamdesetih, na ušću blizu muzeja savremene umetnosti u Bgd-u, beÅ¡e nekakva AmeriÄka izložba. Nekakav paviljon prepun svega i svaÄega. Ja joÅ¡ mlaÄ‘ahan, uzmem brata za ruku i pravac u obilazak. Sećam se Ibanez gitare koju je svirao George Benson, možda i joÅ¡ poneÄega, ali najviÅ¡e od svega Altec Lansing 19. Bili su prikaÄeni za (u to vreme) neke babaroge od SAE pojaÄala, predpojaÄala, ne znam ni sam Å¡ta je Å¡ta, al rekoh bio sam mali i neuk. No impresionirale su me svojom veliÄinom i zvukom.

Elem, da skratim. '84 sam se obreo u LA (beÅ¡e tad i olimpijada tamo), pa ko i svaki provincijalac iz komunistiÄke zemlje istoÄne evrope, krenem u ritualno obilaženje znamenitosti, tj radnji sa tehniÄkom robom. U jednoj iznenaÄ‘enje: tada Äudo neviÄ‘eno CD player na kome se uredno vrti Flashdance (uf kako je sve to sada za mnoge prevaziÄ‘eno), a zvuk izlazi iz mojih starih znanaca, AL 19.

Raspametih se odmah naÄisto, druge radnje su postale nebitne, tu je i bio doÄekan kraj dana (zatvoriÅ¡e duÅ¡mani radnju, neće da rade 00-24). Ubavo su zvuÄale, ma moćno.

Sad, danas ne znam kako bi mi zvuÄale, možda dobro, al svakako im treba „malo†mesta, Å¡to u ovim naÅ¡im „golubarnicima†nije baÅ¡ izvodljivo.

UguÅ¡ih, al seta je Äudo, skoro ko nostalgija. Å ta ću kad mi evocirate uspomene…

post-11050-0-47217700-1303766823_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sećam se Ibanez gitare koju je svirao George Benson, možda i joÅ¡ poneÄega, ali najviÅ¡e od svega Altec Lansing 19. Bili su prikaÄeni za (u to vreme) neke babaroge od SAE pojaÄala, predpojaÄala, ne znam ni sam Å¡ta je Å¡ta, al rekoh bio sam mali i neuk. No impresionirale su me svojom veliÄinom i zvukom.

Sad, danas ne znam kako bi mi zvuÄale, možda dobro, al svakako im treba „malo†mesta, Å¡to u ovim naÅ¡im „golubarnicima†nije baÅ¡ izvodljivo.

UguÅ¡ih, al seta je Äudo, skoro ko nostalgija. Å ta ću kad mi evocirate uspomene…

И Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ñ‚Ð°Ñ˜ Ðлтек изазива уздах :crno-na-belo , што због звука што због цене!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

И Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ñ‚Ð°Ñ˜ Ðлтек изазива уздах :crno-na-belo , што због звука што због цене!

:wave2

Eto, kolega Alex iz Temerina prodaje svoj par. http://www.kupujemprodajem.com/Altec-Lansing-Model-19-615366-oglas.htm?filter_id=627025 Izgledaju veoma lepo oÄuvani za svoje godine.

Eh, kad se setim svirke koju su mi u Cirihu priuštili najveći VOTT sa malim 300B SET-om od 5W i Platine Verdier u hangaru od 200-300kvm!!! To se ne zaboravlja :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...