Jump to content


Najlepši momenti u Hi-Fi-ju.


alex_ris

Recommended Posts

Verujte mi nisam vatrena pristalica nekog odredjenog brenda ali ove kutije su me opcinile znaci pravo remek delo

JBL Project Everest DD66000

oko 45000 dolara su i tezina im je po 145 kilograma po kutiji otprilike! :)

:facehearts

Gde si to čuo? Daj neke detalje o zvuku. Šta je bio ostatak sistema?

Link to comment
Share on other sites

Bio sam u Kanadi kod rodbine pa smo jedno vece otisli njihovom prijatelju u posetu tip je truli bogatas znaci strasno nema sta nema i samo sam na kratko uspe da ga nateram da pusti nesto da ih cujem i bio sam impresioniran nemam reci o zvuku nemam pojma da ga opisem znaci prosto receno to je ono sto bi bilo koji ljubitelj savrsenog zvuka voleo makar da cuje ako vec ne moze da ima, a pojacalo Accuphase i jos neko to jest snagasi stvarno se ne razumem u marke prvi put sam cuo za ta pojacala i snagase i sta da vam kazem ja sam tek tada shvatio koliko smo mi u Srbiji odseceni od sveta i kvaliteta i uopsteno koliko smo bedni da tako nesto ne mozemo da priustimo bez obzira sto je stvarno mnogo skupo ali vredi i vise. Rucni rad po narudzbini se radi jer slabo bi ovaki isla prodaja zbog visoke cene znaci perverzija!!!

Evo jedino na netu sam nasao par informacija o procesu stvaranja tih kutija i evo samo par informacija iz njihove specifikacije:

The Project Everest DD66000 System Specifications

Low-Frequency Driver 15" (380mm) Pulp-cone woofer (1501AL) x 2

High-Frequency Driver 4" (100mm) Beryllium compression driver (476Be)

Ultrahigh-Frequency Driver 1" (25mm) Beryllium compression driver (045Be-1)

Maximum Recommended 500 Watts

Amplifier Power

Frequency Response (– 6dB) 45Hz – 50kHz

Low-Frequency Extension (–10dB) 32Hz

Nominal Impedance 8 Ohms

5.5 Ohms @ 85Hz

3.5 Ohms @ 40kHz

Sensitivity (2.83V@1m) 96dB

Horn Directivity (Horizontal x Vertical)

High-Frequency 100º x 60º

Ultrahigh-Frequency 60º x 30º

Crossover Frequency 150Hz (LF1 6dB/octave)

700Hz (LF2 24dB/octave)

20kHz (UHF 24dB/octave)

Control Function HF level control (– 0.5dB/0dB/+0.5dB)

LF level control (low/high)

LF/HF drive mode switch (normal/bi-amp)

System orientation switch (left/right)

Dimensions (H x W x D) 38" x 43-5/8" x 18-1/2" (965mm x 1,109mm x 469mm)

(Including Feet)

Weight 302 lb (137kg) without grille

312 lb (142kg) with grille

Package Weight 383 lb (174kg)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imaš li ti...?

Da, naravno da imam... ali isto tako moram sebi da priznam da je cena celog Integra Research surround sistema(univerzalni dvd-player/7.1 ch preamp/7 ch snagaš), ipak u apsoltnom smislu bila ogromna !!!

S druge strane, linija "Integra Research", kao i nekadašnja "Grand Integra" je ugašena...

Link to comment
Share on other sites

Da, naravno da imam... ali isto tako moram sebi da priznam da je cena celog Integra Research surround sistema(univerzalni dvd-player/7.1 ch preamp/7 ch snagaš), ipak u apsoltnom smislu bila ogromna !!!

I gde si i u kojoj prilici slušao taj uređaj? Koji je bio ostatak sistema?

P.S. Ako je cena ogromna, možda bi se moglo ispomoći sa nekim kreditom?

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ali... imaš li ikakvu predstavu, kako radi, odnosno svira Integra Research ???

Uopste nemam dilemu da to skoro sigurno sjajno radi (nisam imao priliku da slusam), ali ja sam samo komentarisao ono sto sam video na fotografiji, dakle dizajn uredjaja.

To je naravno moje skromno misljenje, a isto tako se ne slazem sa kolegom koji zastupa tezu da je to cisti skandinavski dizajn. Opet moje skromno misljanje.

Obzirom da je ovo tema koja se zove "NAJLEPSI MOMENTI U HI-FI-ju" i da je prica u kontekstu dizajna uredjaja nije mi jasna opaska o kvalitetu reprodukcije Integre. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Uopste nemam dilemu da to skoro sigurno sjajno radi (nisam imao priliku da slusam), ali ja sam samo komentarisao ono sto sam video na fotografiji, dakle dizajn uredjaja.

To je naravno moje skromno misljenje, a isto tako se ne slazem sa kolegom koji zastupa tezu da je to cisti skandinavski dizajn. Opet moje skromno misljanje.

Obzirom da je ovo tema koja se zove "NAJLEPSI MOMENTI U HI-FI-ju" i da je prica u kontekstu dizajna uredjaja nije mi jasna opaska o kvalitetu reprodukcije Integre. :blink:

Da, da, da... zaboravio sam da "surround uređaji nisu hi-fi" !!!

Link to comment
Share on other sites

I gde si i u kojoj prilici slušao taj uređaj? Koji je bio ostatak sistema?

P.S. Ako je cena ogromna, možda bi se moglo ispomoći sa nekim kreditom?

Integra Research(mk2) verzija, je "radila" na Sneel Acoustics 7-kanalnoj konfiguraciji, sa dva sub-a Definitive Technology !!!

Sistem sam slušao(gledao dvd-koncert u dts-u) u bg-u...

p.s.

Opasku o "uzimanju kredita" za tako neÅ¡to, shvatam kao neumesnu Å¡alu, s obzirom da je samo "Integra Research" sistem koÅ¡tao negde oko 20.000 novÄanih jedinica.

Link to comment
Share on other sites

Da, da, da... zaboravio sam da "surround uređaji nisu hi-fi" !!!

HiFi znaci visoka vernost a ne zvuk na dva kanala, sto vecian ovde ili ne zna ili zeli da prikrije iz nekih svojih (ko zna kakavih) razloga.

HiFi je i stereo i surround i sve sto ide u AV svidjalo se to nekima ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Da, da, da... zaboravio sam da "surround uređaji nisu hi-fi" !!!

Ne razumem. Gde sam pomenuo da AV uredjaji nisu Hi-Fi. Mislim da takvu tezu nisam nikad u zivotu zastupao. AV sistemi, kao i stereo sistemi mogu imati epitet Hi-Fi, naravno ako ga zasluze svojim kvalitetom, odnosno ako su potentni da stignu do nivoa "visoke vernosti".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...