Jump to content


Najlepši momenti u Hi-Fi-ju.


alex_ris

Recommended Posts

Puno nade polažem u Sony-evu digitalnu amplifikaciju. S-Master podjednako dobro zvuÄi i na mobilnim telefonima(walkman) i na mini linijama i kućnim bioskopima. Oni koji su imali priliku da Äuju njihove najbolje modele digitalnih risivera (ja nažalost nisam) tvrde da su to ako ne najbolja a ono bar pri samom vrhu svetskih pojaÄala. Bio je svojevremeno jedan test na Wilson zvuÄnicima u kojima se pomenuti Sony risiver pokazao kao daleko najbolji, da ne pominjem ostale Äuvene firme koje su takoÄ‘e testirane (sa modelima Äija je cena oko 20.000 eur i to stereo pojaÄavaÄi). Ono Äemu se potajno nadam je da je upravo Sony kompanija ta koja će omasoviti proizvodnju digitalnih pojaÄala i samim tim sniziti njihovu cenu. Ono Äega se bojim su ove "posebne veze" izmeÄ‘u ureÄ‘aja (na slikama izgleda kao firewire) za prenos digitalnog signala. Izgleda da se oko toga lome koplja jer oÄigledno Sony (sa pravom) polaže autorska prava na njih i to samim tim koÄi omasovljenje. Lepa stvar je mogućnost klokovanja i sinhronizacije. InaÄe ovo gore pojaÄalo je u tim dimenzijama jer je gotovo celo sastavljeno od napajanja a digitalni deo S-Master je manji od ljudske Å¡ake. NeusklaÄ‘enost dimenzija govori nam da je akcenat stavljen na dobar inženjerski pristup i na kvalitet izrade, pri Äemu se vodilo raÄuna kako će komponente biti rasporeÄ‘ene u unutraÅ¡njosti ureÄ‘aja.

Link to comment
Share on other sites

Puno nade polažem u Sony-evu digitalnu amplifikaciju. S-Master podjednako dobro zvuÄi i na mobilnim telefonima(walkman) i na mini linijama i kućnim bioskopima. Oni koji su imali priliku da Äuju njihove najbolje modele digitalnih risivera (ja nažalost nisam) tvrde da su to ako ne najbolja a ono bar pri samom vrhu svetskih pojaÄala. Bio je svojevremeno jedan test na Wilson zvuÄnicima u kojima se pomenuti Sony risiver pokazao kao daleko najbolji, da ne pominjem ostale Äuvene firme koje su takoÄ‘e testirane (sa modelima Äija je cena oko 20.000 eur i to stereo pojaÄavaÄi). Ono Äemu se potajno nadam je da je upravo Sony kompanija ta koja će omasoviti proizvodnju digitalnih pojaÄala i samim tim sniziti njihovu cenu. Ono Äega se bojim su ove "posebne veze" izmeÄ‘u ureÄ‘aja (na slikama izgleda kao firewire) za prenos digitalnog signala. Izgleda da se oko toga lome koplja jer oÄigledno Sony (sa pravom) polaže autorska prava na njih i to samim tim koÄi omasovljenje. Lepa stvar je mogućnost klokovanja i sinhronizacije. InaÄe ovo gore pojaÄalo je u tim dimenzijama jer je gotovo celo sastavljeno od napajanja a digitalni deo S-Master je manji od ljudske Å¡ake. NeusklaÄ‘enost dimenzija govori nam da je akcenat stavljen na dobar inženjerski pristup i na kvalitet izrade, pri Äemu se vodilo raÄuna kako će komponente biti rasporeÄ‘ene u unutraÅ¡njosti ureÄ‘aja.

Na žalost, jedino Å¡to Sony nudi na EU tržiÅ¡tu, od digitalnih pojaÄala(S-Master PRO)... je model ta-fa1200es !!!

- http://www.sony.de/product/hfc-amplifier/ta-fa1200es

Link to comment
Share on other sites

Ovo je risiver o kojem sam priÄao:

Å to se tiÄe "posebne veze" (i.link) koja se koristi za komunikaciju izmeÄ‘u izvora i pojaÄala u digitalnom domenu moguće je da sam pogreÅ¡io i da se ipak radi o standardnom firewire prikljuÄku:

i.link/IEEE1394/Firewire/DV

A commonly used interface for connection of computer, video and audio devices, but with 4 different names!!!

Originally used in the consumer market for connecting DV cameras to other devices, like digital video recorders and computers IEEE1394 has now taken on many roles.

i.link Advanced Resolution Digital Audio Interface is the new industry standard interface for the secure digital transmission of high-resolution audio from DVD-Audio and SACD sources to devices such as home cinema amplifiers

Link to comment
Share on other sites

Pomenuti "i.link/IEEE1394/Firewire", je sve do pojave hdmi-standarda(1.2 ili jaÄeg), zapravo bio jedini naÄin za direktno digitalno prenoÅ¡enje sacd i dvd-a signala u svom izvornom obliku !!!

Ukoliko ne raÄunamo Accuhase HS-Link & Denon-Link, no to su bila reÅ¡enja samo za "unutar kuće"...

Link to comment
Share on other sites

Koje modele konkretno ???

Prokopacu slike , imao sam dvd s500 od ht ali sa njim je bio problem u frkvencijama koje je slao na frontove i nemogucnosti podesavanja istih mada za pare koje sam ga platio nije ni bio los drugi je bio model standardnije velicine 505 ili nesto slicno i taj je bio sasvim ok malo na svetlijoj strani i tanji u basu ali su srednji i visoki za pricu , meni je najvise legao tripath 2022 samo da je malo jaci

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...