Jump to content


Najlepši momenti u Hi-Fi-ju.


alex_ris

Recommended Posts

Za ovo cudo kazu da je medju najboljim preampovima ikada...post-15969-0-12423000-1297260644_thumb.jpost-15969-0-33379900-1297260681_thumb.jpost-15969-0-55314300-1297260701_thumb.j

...a za ovog da je najbolji meÄ‘u najboljima - CTC BlowTorch! Cena za osnovnu Line Stage verziju bila je 17000$, a doplata za phono sekciju baziranu na legendarnom Vendetta Research dizajnu Johna Curla 5500$, i 1500$ za balansiranu verziju. Sprava se odavno ne proizvodi, i nikad nije ni bila u serijskoj proizvodnji, već je izraÄ‘ivana po narudžbini, i kao polovnu je danas skoro nemoguće naći. InaÄe, sam dizajner John Curl kaže da se dobar deo tehnologije primenjen u BlowTorch preampu nalazi u Parasound JC2 koji je takoÄ‘e njegovo Äedo, i koji mnogi zovu "poorman's BlowTorch". Nije loÅ¡e za 4000$ list price :wink:

post-9977-0-98484300-1297265135_thumb.jp

post-9977-0-40634700-1297265321_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

O ukusima ne vredi raspravljati, ali mora da se Å¡aliÅ¡... Å ta je tu lepo, zvuÄnici, rasveta na mermernom postolju, dvometarski radijator, akustiÄki (ne)obraÄ‘eni zidovi ili sve zajedno :blink: ?

Potpuno se slazem. Arhitektonski gledano prostor je neopisiva katastrofa sa svakog aspekta, a sami zvucnici izgledaju kao ves masine u kompletu sa masinom za susenje od gore (ko je nekada bio u USA zna o cemu govorim).

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem. Arhitektonski gledano prostor je neopisiva katastrofa sa svakog aspekta, a sami zvucnici izgledaju kao ves masine u kompletu sa masinom za susenje od gore (ko je nekada bio u USA zna o cemu govorim).

Svidela mi se koncepcija zvucnika...nemam interesovanja za doticni enterijer.radijatore,halogenke,mermere,pvc stolariju...

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja mogao da primetim, veliki broj "audiofila" kupuje zvuÄnike upravo na osnovu izgleda i toga koliko je poznat brand. :)

Za brand se potpuno slažem sa tobom, mnogo je snobizma, međutim estetika igra ipak veoma bitnu ulogu. Ma budimo iskreni, koliko nas bi uopšte ušlo u ovaj hobi da uređaji nemaju neku svoju lepotu i šarm. Ubacite Sansui najbolji model u neku skaradnu kutiju pa davidimo da li će postati kultni simbol.

Na kraju i naziv teme pokretaÄ sroÄi u tom smislu NAJLEPÅ I MOMENTI, a po meni oni obuhvataju i vrhunski zvuk i vrhunski dizajn. Da sva Äula uživaju.

Lepo:

post-11560-0-41026600-1297989084_thumb.j

Ružno:

post-11560-0-53137600-1297989134_thumb.j

U svakom sluÄaju nezaboravno :cheers

Link to comment
Share on other sites

A 'de nam je Mozart?

Tu sam... malo od posla ne stizem da forumasim ali pratim svoju temu i srećan sam što još uvek budi interesovanje kod kolega.

A Å¡to se tiÄe nekoliko predhodni postova, pojam lepog je liÄni i samo liÄni doživljaj.

Meni je i ovo lepo, ja otkidam na ovaj risiver, koliko god to zvuÄalo :screwy

post-16753-0-89055600-1298020027_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Za brand se potpuno slažem sa tobom, mnogo je snobizma, međutim estetika igra ipak veoma bitnu ulogu. Ma budimo iskreni, koliko nas bi uopšte ušlo u ovaj hobi da uređaji nemaju neku svoju lepotu i šarm. Ubacite Sansui najbolji model u neku skaradnu kutiju pa davidimo da li će postati kultni simbol.

Na kraju i naziv teme pokretaÄ sroÄi u tom smislu NAJLEPÅ I MOMENTI, a po meni oni obuhvataju i vrhunski zvuk i vrhunski dizajn. Da sva Äula uživaju.

Lepo:

post-11560-0-41026600-1297989084_thumb.j

Ružno:

post-11560-0-53137600-1297989134_thumb.j

U svakom sluÄaju nezaboravno :cheers

Za Sansui 929 se slazem, jer je meni i SR 222 prelep, a ovaj je zaista izuzetan (kvalitet takodje nije upitan).

Nego ne mogu da se potpuno slozim sa komentarom na Tosku 10. Jeste da je u poredjenju sa Sansuiem ruznjikav, ali

posto sam ja kao klinac imao Tosku 5, onda mi je ova ostala u lepom secanju, kao stepenica iznad koju sam zeleo.

Totalno iracionalno razmisljanje potkrepljeno nostalgijom.

Link to comment
Share on other sites

Za Sansui 929 se slazem, jer je meni i SR 222 prelep, a ovaj je zaista izuzetan (kvalitet takodje nije upitan).

Nego ne mogu da se potpuno slozim sa komentarom na Tosku 10. Jeste da je u poredjenju sa Sansuiem ruznjikav, ali

posto sam ja kao klinac imao Tosku 5, onda mi je ova ostala u lepom secanju, kao stepenica iznad koju sam zeleo.

Totalno iracionalno razmisljanje potkrepljeno nostalgijom.

+1 - + Imao Toscu 10 - za to vreme -za naÅ¡e nemogućnosti - i kao prvi stereo - Nezaboravan trenutak poÄetka bavljenja HI FI-jem.

Za povratak u prošlost :listen

http://theartofsound.net/forum/showthread.php?t=356

Link to comment
Share on other sites

Tu sam... malo od posla ne stizem da forumasim ali pratim svoju temu i srećan sam što još uvek budi interesovanje kod kolega.

A Å¡to se tiÄe nekoliko predhodni postova, pojam lepog je liÄni i samo liÄni doživljaj.

Meni je i ovo lepo, ja otkidam na ovaj risiver, koliko god to zvuÄalo :screwy

post-16753-0-89055600-1298020027_thumb.j

Ovaj Sonab ima moj prijatelj...revitalizovao ga je,i to mnogo lepo zvuci..

Link to comment
Share on other sites

+1 - + Imao Toscu 10 - za to vreme -za naÅ¡e nemogućnosti - i kao prvi stereo - Nezaboravan trenutak poÄetka bavljenja HI FI-jem.

Za povratak u prošlost :listen

Mislim da me niste najbolje shvatili. Ja sam takoÄ‘e emocionalno vezan za Tosku 1o, jer je moj drugi gramofon (posle neke traviate ili sl.) Govorim Äisto o estetici, za tadaÅ¡nje uslove je bio ihiiii, meÄ‘utim i tada smo visili po izlozima radnji sa marantzima, sansui , tandberzima i td. Mislim da ako govorimo o estetici moramo da odvojimo emocije i nostalgiju . Ma toskica je , doÄ‘e mi da naÄ‘em jednu Äisto iz "Žal za mlados" :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Tu sam... malo od posla ne stizem da forumasim ali pratim svoju temu i srećan sam što još uvek budi interesovanje kod kolega.

A Å¡to se tiÄe nekoliko predhodni postova, pojam lepog je liÄni i samo liÄni doživljaj.

Meni je i ovo lepo, ja otkidam na ovaj risiver, koliko god to zvuÄalo :screwy

post-16753-0-89055600-1298020027_thumb.j

Joj, baÅ¡ je gadan.Ali, i Audiolab je gadan pa poÄinje sve viÅ¡e da mi se svidja.Samo ti otkidaj.

Nego, kaÄi malo slike, ovo Å¡to Accu kaÄi sve izgleda isto. :roll:

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...