Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ne daj se :cheers . Meni kod stanja prehlade i pratećih pojava pomaže neki ambient, tako neÅ¡to, u pozadini. Ne znam za ovo Å¡to je predložio Alister, ali verovatno imaÅ¡ neÅ¡to u policama hard diskova, probaj. I, da, puno Äajeva i tuÅ¡iranje po sistemu toplo-hladno-toplo-hladno-toplo, jeste malo nezgodno, ali koristi.

Link to comment
Share on other sites

PronaÅ¡ao sam super mjuzu danas! Nisam nikad Äuo za bend, Å¡to stvar Äini joÅ¡ lepÅ¡om.

U pitanju je australijski bend Carson, više o njima

http://www.milesago....ists/carson.htm

http://en.wikipedia....rson_%28band%29

Spojena su oba albuma koja su izdali. Ostatak diskografije su singlovi.

Album "On the Air" je snimljen uživo na Sunbury festivalu, australijskoj verziji Woodstck-a 1973. godine, dok je album "Blown" studijski, snimljen i izdat 1972. Radi se o Blues Rock Boogie svirci sa delimiÄnim primesama Jazz-a, posebno na živom albumu. Fenomenalna svirka. Kao Canned Heat u punom Boogie zamahu, pesme su dovoljno duge a oni prže za desetku.

post-10102-0-47671700-1328551736_thumb.j

Uvećajte sliku, mnogo su smešni :D

Link to comment
Share on other sites

Novi ameriÄki rok je sintagma koja se koristila za veliki broj stilski (vrlo) razliÄitih izvoÄ‘aÄa, koji nisu pripadali ameriÄkom mejnstrimu (otud se Äesto kaže i alternativni rok) i koji su delovali pod okriljem nezavisnih izdavaÄkih kuća (otud indie rok), ali deceniju (i viÅ¡e) pre Son Volta.

Son Volt bi se pre mogao okarakterisati kao americana, ili alternativni kantri, stilova koji su se negovali u okviru novog ameriÄkog roka.

Druga je stvar Å¡to zaista ne znam ni dan danas Å¡ta bi to bila amerikana, niti Å¡ta bi bio alternativni kantri, pa sam jednom za svagda i joÅ¡ odavno prestao da tražim "novo", ili "alternativno" u toj muzici - novi su samo autori koji su praktiÄno revitalizovali tradicionalne vrednosti ameriÄke muzike, udahnuli joj svežu krv, uÄinili je vitalnom i savremenom.

Kakogod, jedno je sigurno: album nije kamen temeljac (u smislu "zaÄetnik", "jedan od prvih", itd...) ni novog ameriÄkog roka, niti amerikane, niti alternativnog kantrija...

NiÅ¡ta od ovoga naravno ne umanjuje Äinjenicu da se radi o izvanrednom albumu.

P.S. Možda će te zanimati:

Richmond Fontaine

Beograd, 23. mart

Gun Club

Temeljac ne hronoloski,vec kvalitativno (moj subjektivni stav).Slazem se,zanrovsko definisanje americane,usa alt-novog roka je sizifov posao.

Inace,Zikici Simicu i njegovoj fantastiÄnoj radio emisiji "tajanstveni voz" na Studiju b imam zahvaliti na teÅ¡koj toksifikaciji, spomenutim zanrom.

Link to comment
Share on other sites

Temeljac ne hronoloski,vec kvalitativno (moj subjektivni stav).

Unapred sam se ogradio u vezi mog shvatanja izraza kamen temeljac :)

Inace,Zikici Simicu i njegovoj fantastiÄnoj radio emisiji "tajanstveni voz" na Studiju b imam zahvaliti na teÅ¡koj toksifikaciji, spomenutim zanrom.

Sinoć sam ponovo uzeo u ruke da iÅ¡Äitavam ElektriÄnu zastavu i to nakon sluÅ¡anja Dream Syndicate - Live at Raji's.

Poslednji, meni najbolji album benda, a vrhunac albuma bio bi sam kraj, odnosno neverovatni John Coltrane's Stereo Blues.

Na Tjub je neko postavio gotovo Äitav koncert iz Madrida iz sredine osamdesetih, ne baÅ¡ sjajnog kvaliteta, ali dobar kao dokument: http://www.youtube.c...D1325D2DD93CA37

TakoÄ‘e, na Internet arhivama je Steve Wynn ostavio gomilu live snimaka benda koji se slobodno mogu preuzeti, u razliÄitim formatima, raÄunajući i flac: http://www.archive.o.../DreamSyndicate

A sluša se: The World Ends: Afro Rock & Psychedelia In 1970s Nigeria, Soundway Records 2010.

SNDWCD023.jpg

The World Ends is the latest title from Soundway Records showcasing a wave of guitar driven and psychedelic groups that sprung up in Nigeria during the early 1970s. Featuring 32 electrifying and funk laden grooves, this is the sound of a generation attempting to pick up the pieces after the devastation of the Nigerian civil war...

Ovako nešto:

http://www.youtube.com/watch?v=BJjGlqvffVo

Link to comment
Share on other sites

Svi sa tjunerima, sada: Radio Beograd, II/III program, 97,60 MHz, Stiv Rajh, divan snimak, divan prijem.

Prekasno sam se ukljucio, ali ni one orgulje posle Rajha nisu bile lose. Tjuner zaista moze da zvuci cudesno. Ponekad se i sam iznenadim. Da su barem tri dobre celodnevne muzicke stanice sa opsirnijim najavama plus emisijama o muzici, mogao bih da zaboravim ploce, diskove i pratecu skalameriju, i mozda jos samo trakas zadrzim. Gospodski...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...