Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Realno, ko ima neki skromniji gramofon samo slusa lošiji zvuk ako ide na kupovinu ploca i tu ostaje samo ritual i kolekcionarstvo. Lepo je to sto su se gramofoni vratili, ali ne znam da li su katastrofalnije cene ploča ili gramofona. Pritom da bi se kupio stvarno dobar gramofon koji staje na crtu novoj digitaliji treba sve više ludih para. 

Link to comment
Share on other sites

Imam dobar i gramofon i cd player. 

Iskreno, zbog obaveza nemam vise tolko vremena da slusam muziku. Tako da uglavnom uspem da uvatim jedan album denvno, i to je onda ritual za mene.

Shvatio sam da sa music streamerom, kao i sa wolt i glovo kada narucujem hranu; Provedem vise vremena birajuci sta da slusam/jedem od silnog izbora, nego sto stvarno slusam.

Kada sam bio mladji ono izmedju 19-23 provodio sam bukvalno ceo dan kopajuci po arhivama na internatu trazeci nove zanrove i muziku. Slusao sam suludu kolicinu muzike. Najvise me privlacilo novi zanrovi, pa sta god da je. Sada jako malo nove muzike otkrivam, i samo se vracam starim favoritima. Tako da otprilike znam sta mi se slusa i pre nego sto uzmem cd ili vinil u ruke da ga pustim. Tako jest trazim u glavi neke moje favorite koji se najbolje sinhronizuju sa mojim osecanjem u tome trenutku.

Tako da mi je nekako mnogo lepsi dozivljaj, a i bolja mi je muzika sa vinila i cda samo zato sto nemam neki bas skup music streamer. Pogotovo u poredjenju sa gramofon i cd playerom koje imam. I nekako je to ritual uzivanaj i opustanja, gde ne mislim ni o cemu, samo uzivam u omiljenom albumu tih sat vremena mog dana. I sam dodir na fizicku kopiju, koju sam ja otisao da kupim i sa isecikvanjem cekao da skinem celofan i pustim probudi lepa nostalgicna secanja. :) 

Link to comment
Share on other sites

On 24. 11. 2023. at 15:19, Hifi_Daydreaming said:

Imam dobar i gramofon i cd player. 

Iskreno, zbog obaveza nemam vise tolko vremena da slusam muziku. Tako da uglavnom uspem da uvatim jedan album denvno, i to je onda ritual za mene.

Shvatio sam da sa music streamerom, kao i sa wolt i glovo kada narucujem hranu; Provedem vise vremena birajuci sta da slusam/jedem od silnog izbora, nego sto stvarno slusam.

Kada sam bio mladji ono izmedju 19-23 provodio sam bukvalno ceo dan kopajuci po arhivama na internatu trazeci nove zanrove i muziku. Slusao sam suludu kolicinu muzike. Najvise me privlacilo novi zanrovi, pa sta god da je. Sada jako malo nove muzike otkrivam, i samo se vracam starim favoritima. Tako da otprilike znam sta mi se slusa i pre nego sto uzmem cd ili vinil u ruke da ga pustim. Tako jest trazim u glavi neke moje favorite koji se najbolje sinhronizuju sa mojim osecanjem u tome trenutku.

Tako da mi je nekako mnogo lepsi dozivljaj, a i bolja mi je muzika sa vinila i cda samo zato sto nemam neki bas skup music streamer. Pogotovo u poredjenju sa gramofon i cd playerom koje imam. I nekako je to ritual uzivanaj i opustanja, gde ne mislim ni o cemu, samo uzivam u omiljenom albumu tih sat vremena mog dana. I sam dodir na fizicku kopiju, koju sam ja otisao da kupim i sa isecikvanjem cekao da skinem celofan i pustim probudi lepa nostalgicna secanja. :) 

купи неки добар стример и добру стример платформу уживаћеш и истраживати као у младости сваким даном све више 💤

Link to comment
Share on other sites

Rijetko ovo više slušam, ali uvijek kad se nađe i playeru (LP-rip, nije ni izišlo na CD-u 😞) mislim si "da su ovo snimili Englezi ili Ameri bili bi svjetski poznati", ako ne možda u mainstreamu (iako, to je bilo doba kad je "garaža" došla u mainstream), onda barem u alt. rock krugovima diljem globusa.

https://i.discogs.com/teIwySIw-ku3k962tHZAMpYnetuOzrjvzyOTbA884CY/rs:fit/g:sm/q:90/h:600/w:600/czM6Ly9kaXNjb2dz/LWRhdGFiYXNlLWlt/YWdlcy9SLTEwNDQx/MzMtMTE4NzUyMDc4/MC5qcGVn.jpeg

Link to comment
Share on other sites

In the mood for AVENER !?

"The song "To Let Myself Go" by The Avener featuring Ane Brun is an introspective piece about embracing freedom and living in the moment. The lyrics suggest that the only way to truly be oneself is to let go of one's inhibitions and allow oneself to simply flow. The repeated phrase "to let myself go, to let myself flow" emphasizes the importance of surrendering and allowing oneself to be completely immersed in the present moment."

;)

https://tidal.com/browse/album/41407374

ab67616d0000b27336cd9f7b5d6b520e212633aa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...