Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

u beogradu, ko gleda 3d- zbog kvaliteta reprodukcije, neka gleda u delta c., a ne u ušću

A ja baÅ¡ imao zamerku u delta c. - sve Å¡to je svetlo na ekranu (na primer titl) je imalo neku dosta vidljivu senku. Nije do naoÄara poÅ¡to je isto bilo i kad ih skinem, a nije ni do mesta sedenja jer je senka isto izgledala iz drugih uglova na odjavnoj Å¡pici dok sam izlazio. Na Å¡pici se najbolje i videla ta senka. Da li je joÅ¡ neko primetio? Gledao sam ranije joÅ¡ neke 3d filmove u DC i nije bilo nikakve senke. Tako da sam zbog toga planirao da Hobita drugi put odgledam u Ušću. Nego ni u Ušću ni u DC nisam video da se reklamira 48fps verzija, pa pretpostavljam da kod nas može da se vidi samo standardnih 24fps. Dosta su velike polemike po tom pitanju, neki su oduÅ¡evljeni ali ima dosta i razoÄaranih, pa bi rado video uživo kako izgleda.

InaÄe online rezervacija karata je bila uzbudljiva kao i sam film iako sam rezervisao dan ranije. OznaÄim 4 mesta, i dok sam kliknuo na "rezerviÅ¡i" - izaÄ‘e da su mesta već uzeta u tih nekoliko sekundi. NaÄ‘em opet neka ok mesta i probam ponovo da rezerviÅ¡em - ovaj put izaÄ‘e da mogu najviÅ¡e 6 karata dnevno da rezerviÅ¡em, a one 4 je uraÄunao iako nisam uspeo da zavrÅ¡im proceduru. NiÅ¡ta, otvorim iz drugog browsera, kad ona mesta od malopre već zauzeta! Tek sam iz trećeg pokuÅ¡aja uspeo.

Link to comment
Share on other sites

Taj 3D je ne mogu da nadjem najobajsnjiviji izraz,ali mene nikako ne dotice.Ima tu vise stvari a na sta utice i kako utice ali ovo nije tema za takve stvari.Svako ima pravo na svoj odabir.Meni je ipak nekako lagodnije,lepse i iznutra ispunjeno kada odgledam ovako nesto...

51281TEF3GL._SL500_SS500_.jpg

Ko kaže da i nama nije puno srce kada gledamo Mijazakeove filmove?

Nisam pobornik, niti sam posebno oduševljen 3D tehnologijom. Naprotiv - smatram je prizemnom.

MeÄ‘utim, dete voli, a ja sam Äesto u prilici da ga pratim.

Njegova je primedba bila da je 3D bolji u Delta C., a pošto sam Hobita odgledao u jednom, pa u drugom bioskopu u roku od sedam dana, otuda moja preporuka. U nedelju u Ušću se film gotovo jedva mogao pratiti zbog jasno duplirane slike.

Iskustvo dole opisano kaže da će posredi biti ipak neÅ¡to drugo - pretpostavljam tehniÄka priprema za svaku projekciju posebno. Ovo naravno nagaÄ‘am, a ako neko ima insajderske informacije molim da ih podeli sa nama.

A ja baÅ¡ imao zamerku u delta c. - sve Å¡to je svetlo na ekranu (na primer titl) je imalo neku dosta vidljivu senku. Nije do naoÄara poÅ¡to je isto bilo i kad ih skinem, a nije ni do mesta sedenja jer je senka isto izgledala iz drugih uglova na odjavnoj Å¡pici dok sam izlazio. Na Å¡pici se najbolje i videla ta senka. Da li je joÅ¡ neko primetio? Gledao sam ranije joÅ¡ neke 3d filmove u DC i nije bilo nikakve senke. Tako da sam zbog toga planirao da Hobita drugi put odgledam u Ušću. Nego ni u Ušću ni u DC nisam video da se reklamira 48fps verzija, pa pretpostavljam da kod nas može da se vidi samo standardnih 24fps. Dosta su velike polemike po tom pitanju, neki su oduÅ¡evljeni ali ima dosta i razoÄaranih, pa bi rado video uživo kako izgleda.

48fps verzija dostupna je, obzirom na tehniÄku neopremljenost u jako malom broju bioskopa (u svetu),

Link to comment
Share on other sites

Shvatam ja celokupan prijem toga ali neke stvari izbegavam zbog iluminatizovanja,morao bi da otvorim posebnu temu o 3D tehnologiji kada budem imao vremena.Da bacim preporuku za dramu kad sam vec tu koja je malo je reci vrlo dobro-odlicna.

U samoj tematici filma siguran sam da ima nas koji ce se naci a i onih koji nece, ja sam se nasao priznajem.Sve u svemu jos jedna perfektna uloga Denzila i svakako film koji je vredan preporuke.

Denzel-Washington-in-Flight-2012-Movie-Poster1-e1349291848358.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rastopio me u ovim zimskim danima.Perfektan dokumentarac za ljubitelje reggae zvuka i postovalaca Marlija.Cista 10-ka!

marley-2012-r1-front-cover-94973.jpg

Odgledao u junu prošle godine, još ga pamtim. Film treba da pogleda što više ljudi, ne volim kad film ima poruku, kod ovog pravim izuzetak zato što je poruka jasna kao dan i poruka je dobra.

Nekad sanjam ovaj film, Äudno je, slike se meÅ¡aju sa svakodnevnim ali zvuk je kao u filmu. Pozdrav svima, peace and love.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...