Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Jezik pregriz'o!

IzaÅ¡lo je iz zemlje odakle je poslato jutros. Pretpostavljam doletelo u Bg, ali ga ne vidim registrovanog u naÅ¡oj poÅ¡ti. Raspitah se i kod poznanika koji radi ma meÄ‘unarodnim poÅ¡iljkama, kako ide to oko carine. PoÅ¡iljke na kojima je naznaÄena vrednost (preko 50€ mislim) podležu, ali i one na kojima nije od skora bivaju proveravane randomno. ObiÄno ako su teže od 1kg. Ali ko zna, možda me i rebnu (mada em nije vrednost naznaÄena, em nine ni 50€, em nije ni novo, glupo bi bilo da naplate, Å¡ta ako je bilo moje pa sam zaboravio prilikom putovanja, te mi neko Å¡alje npr? Kao Å¡to sam zaboravio celo koferÄe (neseser) sa svojom i ženinom kozmetikom, priborom za brijanje i svasta neÅ¡to, pre 20 dana na Itaki. Poslali mi ljudi, a onda 5 dana bilo na njihovoj, pa 5 dana na naÅ¡oj carini. Na kraju se neko setio da malo bolje pogleda, pa kad je video da je korišćeno, verovatno skapirao o Äemu se radi. Eto je sad u naizmeniÄnoj poÅ¡ti, oÄekujem da stigne sutra).

Link to comment
Share on other sites

Meni je danas stigao paket ploÄa, težina preko 2kg (15-ak ploÄa), poslate od strane regularnog prodavca second hand ploÄa iz Minhena (kupio sam ih naravno online, ali koliko vidim imaju i pravu prodavnicu), prodavac naznaÄio vrednost 12 eura (stvarno sam platio preko 70) i nisam platio ama baÅ¡ niÅ¡ta.

Ovo je 7. ili 8. paket sa ploÄama koji mi stiže, uglavnom iz Evrope, i za nijedan nisam platio niÅ¡ta, svaki ima peÄat "ne podleže carinskom pregledu".

Doduše, moram da priznam da na nijednom nije pisala vrednost preko 50 eura.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, nikome nisam ništa naglašavao oko cene...

Prethodni paketi ploÄa nisu bili ovako veliki i vredni, pa mi nije ni palo na pamet da od ovog prodavca tražim tako neÅ¡to. Sve cifre su bile ispod 50 eura, ali nemam sad ambalažu viÅ¡e kod sebe kako bih pogledao Å¡ta su pisali kao vrednost kada su slali.

Poslednja 2 paketa (pre ovog danas) od kojih joÅ¡ uvek imam ambalažu su markirana sa pravom vrednošću, 2,39 eura i 19,49 eura, nigde ne piÅ¡e koliko koÅ¡ta shipping (obiÄno je za pakete do 2 kg do 20 eura), tako da logiÄno Å¡to mi i nisu carinili.

Ipak, mislim da je velika Å¡ansa da ploÄe, CD i knjige, bez obzira na cenu, proÄ‘u bez troÅ¡kova.

 

@Kuršum

 

To što nije stavio nikakvu vrednost definitivno nije pametno, s obzirom da povećava verovatnoću da ćeš imati nekakvih problema sa prolaskom na našoj carini

Link to comment
Share on other sites

Nema pravila oko carine.Narucim jednom prilikom u isto vreme  dve ploce i stignu u 2-3 dana razlike- jednom nista,drugi put 540 din???Jedno je sigurno,a to je da se ne zna ko pije ko placa,zapravo mi placamo,a oni se ponasaju kao da piju,a jos i ne piju.

PS.da ne talasamo previse,sa carinicima se ne isplati prepirati,ima da nas "ploÄare" odere prvi koji ovo procita.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nema pravila oko carine.Narucim jednom prilikom u isto vreme  dve ploce i stignu u 2-3 dana razlike- jednom nista,drugi put 540 din???Jedno je sigurno,a to je da se ne zna ko pije ko placa,zapravo mi placamo,a oni se ponasaju kao da piju,a jos i ne piju.

PS.da ne talasamo previse,sa carinicima se ne isplati prepirati,ima da nas "ploÄare" odere prvi koji ovo procita.

Ja sam naruÄio ploÄu iz Amerike, koÅ¡tala me 50$ plus 18$ za shipping, da li ću ja možda imati problema sa carinom?

Link to comment
Share on other sites

Moguce, mada sam vise pristalica originala, kada su oni dostupni.

 

Nisam siguran koliko bi se moglo dobiti ovim remasterom (stanje traka, kvalitet transfera itd.). Primera radi, CD izdanje ovog izdavaca nije bas odusevilo, u odnosu na istoimeni LP (poredjenje je vrseno za album "Bitanga i princeza"). Iz ovoga ne bih ocekivao veliko poboljsanje, mada su iznenadjenja moguca.

 

Opet, imam reizdranje Grupe 220, posto je original slabije dostupan - cini mi se da je kvalitet zvuka zadovoljavajuci, mada tu plocu nisam dugo slusao.

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...