Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

NaÅ¡ao se i prvi album Jimi Hendrixa na 180g vinilu, doduÅ¡e izdat kao dupli album, gde je prva ploÄa originalni album, a druga pesme koje su se naÅ¡le na ameriÄkom izdanju plus par b strana singlova - da popune prostor. Ima i booklet:

ZvuÄi sjajno, bubnjevi iz desnog zvuÄnika, vokal iz levog, ko kadgod :cheers

post-2463-128510730112_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samo nemoj reći od onog derikože Šeleta?

Ma kakav Å ele... Å eleta je pregazilo vreme. On je jedan od onih tipova (drugog ćeÅ¡ redovito naći na studentskom trgu :cheers ) koji joÅ¡ uvek ne kontaju da se ponovo Å¡tancuju ploÄe i da je piÅ¡urija tražiti 25e za neke izrovarene matore ZZ Top koji su 'jako retki' :wave2 Sem toga kod njega ni nema novih izdanja, ovo su sve ganc nove stvari koje ponekad zalutaju u Mungos... :beer

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav Å ele... Å eleta je pregazilo vreme. On je jedan od onih tipova (drugog ćeÅ¡ redovito naći na studentskom trgu :heat ) koji joÅ¡ uvek ne kontaju da se ponovo Å¡tancuju ploÄe i da je piÅ¡urija tražiti 25e za neke izrovarene matore ZZ Top koji su 'jako retki' :heat Sem toga kod njega ni nema novih izdanja, ovo su sve ganc nove stvari koje ponekad zalutaju u Mungos... :wave2

Å ele je neviÄ‘eni mufljuz i prevarant, prvo ti telefonom kaže da su "mint" ploÄe 5 do 15e, a onda kada doÄ‘eÅ¡ kod njega izvadi gomilu krÅ¡eva koje hoće da ti proda za 5e(po komadu), a sve Å¡to mu iole vredi(ukljuÄujući i licencna izdanja) je oko 15e pa naviÅ¡e :cheers ...mene je jednom zavrnuo :beer , ali ga od tada zaobilazim u Å¡irokom luku...samo da upozorim nekog neobaveÅ¡tenog budućeg kupca da se pripazi od ovog lika...ima Äak i topik o njemu na vinylu :lol::beer

Ovog na studentskom trgu joÅ¡ nisam posetio, mada sam Äuo da tamo prodaje...znaÅ¡ kako se zove?

Å to se Mungosa tiÄe i ja sam tamo kupio jednu ploÄu pre dve nedelje(Mark Hollis)...Å¡teta Å¡to tamo nema većeg izbora :heat

InaÄe, kako se joÅ¡ snalaziÅ¡...možeÅ¡ mi odgovoriti i na PM...jerbo smo ovde zabrazdili u off topic...

Link to comment
Share on other sites

Å ele je neviÄ‘eni mufljuz i prevarant, prvo ti telefonom kaže da su "mint" ploÄe 5 do 15e, a onda kada doÄ‘eÅ¡ kod njega izvadi gomilu krÅ¡eva koje hoće da ti proda za 5e(po komadu), a sve Å¡to mu iole vredi(ukljuÄujući i licencna izdanja) je oko 15e pa naviÅ¡e :cheers ...mene je jednom zavrnuo :wave2 , ali ga od tada zaobilazim u Å¡irokom luku..

Vrlo sliÄna priÄa... :heat

Samo mene nije mrzelo da mu 'opipam prostatu' pa sam sluÅ¡ajući njegovo trabunjanje o ebay kojim opravdava cene od 25e za gluposti, nabacio da imam neke bootlege ali ne znam koliko vrede. Onda me je dve nedelje zivkao da ih donesem, pominjao novce, menjaže, itd. Kad sam iz vica odneo bootlege stevie ray vaughana i floyda + joÅ¡ neke za koje bi se stvarno ljudi iscimali na ebayu, on ih je mrtav ladan procenio na deset evra, ili sve zajedno za Tejas od ZZ Top :beer UtuÅ¡io sam poriv da ga Å¡vajsnem, ipak sam mu doÅ¡ao u kuću, ali straÅ¡no sam se naljutio. Ako neko nije svestan vrednosti onoga Å¡to ima, možeÅ¡ proći povoljnije, ali uvek sam smatrao da je jako loÅ¡e opljaÄkati ga. Ovaj tip je od prevare napravio profesiju i daleko mu lepa kuća. Iskontrolisao sam se, rekao da ću razmisliti i rastao se uz prijateljsko good bye. Ne treba zatvarati vrata guzicom...

A onda, opet, ima i tip u Subotici koji me snabdeva Maidenima - vinilima i figuricama. On se lepo ugradi, ali je raÄun Äist a ljubav duga. Ako hoću da mi naÄ‘e neotpakovani Rock in Rio, to će da me koÅ¡ta; em je trostruki em se teÅ¡ko nalazi, ali je sve unapred dogovoreno...

Ipak je MiÅ¡a iz Kluba ljubitelja stripa najpovoljniji od svih. Već sam pomenuo da je tip neverovatan. Iako od toga živi, a možete misliti kako živi, pravi je gospodin. Za Dylana ili Claptona (koje ne voli) iz principa neće tražiti veliku kintu ne znam kako da su retki. Zato će neke punk i new wave autsajdere zacepiti do neba (koje u njegovom sluÄaju predstavlja tisućicu) jer ih poÅ¡tuje. Ali kad mu doÄ‘u bube dogaÄ‘a se i da ti pokloni nekog takvog pankera u cilju 'Å¡irenja i popularizacije' kvalitetne muzike, ili da zacepi neki metal, u varijanti - ah kakvo Ä‘ubre kupujeÅ¡, to će da te koÅ¡ta. Sad ću da te za kaznu oderem i joÅ¡ ćeÅ¡ da platiÅ¡ piće svima... Pa ti onda neki Rainbow umesto za 200 proda za 300 dinara :heat Ma tamo vredi otići samo zbog atmosfere, kopanje po ploÄama doÄ‘e kao bonus...

Ok, poÅ¡to sam veselo istrolovao, dozvolite mi da u vezi teme kažem da je Are You Experienced? odozgo ameriÄko a ne originalno (englesko) izdanje, te da su se pesme sa originalnog izdanja naÅ¡le na drugoj ploÄi kao bonusi. To možda i nije preterano bitno, važno da su sve tu, ali eto recimo da je ovako informacija kompletna...

Link to comment
Share on other sites

Circle"Paris concert" (Braxton,Corea,Holland,Altschul)

REM "Green"

Velvet Underground "Loaded"

David Bowie "Ziggy Stardust"

John Mayall "USA Union"

Eno&Byrne " My life in the bush of ghosts"

John Martyn "One world"

Ry Cooder "Showtime"

Ry Cooder "Bop till you drop"

Chick Corea "Light as a feather"

Joe Cocker "Cocker happy"

Sve LP-i :wave2

Link to comment
Share on other sites

PloÄe pucketaju... :)

neka :wave2:D ,mada su svi mint,deo od sada kupljenog materijala sam vec imao na CD-ovima :) Mayall i Showtime su americki,na oko cak ni ne izgledaju bas tako :lol: ,al sviraju da se raspametis,koji digitalni remastering istih :o:lol: ,jos nisam stigao do bop till you drop-a(medju prvim snimcima koji je radjen u digitalnoj tehnici u jos analogno doba),prema prijasnjim secanjima LP varijanta svira bolje od CD-a istog naslova..al tako nekako je i sa ostalim naslovima iz ove ture koje sam do sada preslusao...

Link to comment
Share on other sites

po meni to nije nikakva slabost,naprotiv meni je to gust slusati.

da li je guÅ¡t ili ne, to je već neka druga priÄa...Äisto soniÄno gledano pucketanje jeste mana i vrlo Äesto razlog zbog koga su mnogi ljudi napustili vinil i preÅ¡li na soniÄno daleko slabiji format - CD.

Link to comment
Share on other sites

Danas :)

Lp-i:

Ry Cooder "chicken skin music"-ovo izgleda da je bolji primerak no moj prijasnji :D

" " "Jazz"

Canned Heat "Living the blues"

i stigao postar sa CD-ima :):D ,kupljenim za bagatelu od jednog ovdasnjeg clana:

Radiohead " I might be wrong"

" "Ok computer"

" " Amnesiac"

" " hail to the thief"

Lhasa "La llorona"

bilo je krajnje vreme da se ovi pisani CD-i zamene sa oridji :)

Marianne Faithfull "Kissin' time"..pa nije bas nesto :)

Leonard Cohen"Songs from the room" :D

Richard&Linda Thompson "shoot out the lights"

Grateful Dead "American beauty" exp/remastered..bit ce dobar za neku menjazu,mimo vec postojeceg :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...