Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

I ja bih to posedovao... :roll:

:D

@Koko:necu te odgovarati od nabavke ,ima jedan lep booklet pride,sonicno nije bas da covek padne na teme,cuje se bolje ono sa "laganijim stvarima" ili gde je i do sada bilo dosta "prostora oko instrumenata",na onim brzim stvarima pa nista specijalno ;) ..smesno izgleda strana 2 sa 2 stvari

:)..izlazece brazde su dobre za brzu proveru antiskatinga na ovoj strani,posto su "retke"(ako si spretan i uspes ubosti )

33 1/3 RPM je !!

Link to comment
Share on other sites

Moze neko objasnjenje za laike?

@zbrujic:ima i oprecnih misljenja da se antiskating meri i provera u normalnim brazdama na osnovu test LP-a,i varijanta da se koristi "glatka povrsina,nemodulirana brazdama" LP-a..e sad ovo naci je dosta tesko,ili test ploca (npr.Ortofon) ili treba nabaviti Keith Jarrett "Eyes of the heart" sto je dupli LP ali sa muzikom samo na 3 strane..jedna cela strane je glatka,nemodulirana i moze da posluzi kao klizaliste za proveru podesenosti antiskatinga :roll: ..ako je antiskating dobro podesen,igla spustena na glatku povrsinu,ne vuce ni prema unutra niti prema vani LP-a,ako se dobro secam ovo bi trebalo raditi negde oko

sredine LP-a sa nemoduliranom brazdom i na test LP-u Ortofon-a se ovo nalazi negde u ovom delu povrsine LP-a.

E sad,ovo izdanje U2 na drugoj strani ima svega 2 stvari,ostalo je dosta nepopunjenog prostora,brazde koje sluze za odvodjenje do kraja LP-a su rezane redje nego uobicajeno,moze se lako ubosti na onaj deo izmedju 2 brazde i izvrsiti brza provera antiskatinga,nije bas nesto jer na raspolaganju je samo nepun okretaj LP,brazda vec dolazi :) ,al bolje ista nego nista..

Ako se dobro secam clan foruma @lemic koristi staklenu povrsinu za proveru ovog parametra...

Link to comment
Share on other sites

Video sam, može da se kupi Äak i u NS, no zadržao sam se na 'obiÄnom' cd remasteru iz 2007. To mi je zbilja jedan od omiljenih albuma, ali ne mogu o tome u par reÄi; treba mi poseban topic ;)

@Koko:pre par godina na nekom televizijskom glasanju za "all time best rock album" zavrsio je na prvom mestu,ostavivsi iza sebe Stonse,Beatlese,Floyde,Doors,Zepp.,Nirvana,Deepovce itd :roll:

no comment...

Link to comment
Share on other sites

@zbrujic:ima i oprecnih misljenja da se antiskating meri i provera u normalnim brazdama na osnovu test LP-a,i varijanta da se koristi "glatka povrsina,nemodulirana brazdama" LP-a..e sad ovo naci je dosta tesko,ili test ploca (npr.Ortofon) ili treba nabaviti Keith Jarrett "Eyes of the heart" sto je dupli LP ali sa muzikom samo na 3 strane..jedna cela strane je glatka,nemodulirana i moze da posluzi kao klizaliste za proveru podesenosti antiskatinga :) ..ako je antiskating dobro podesen,igla spustena na glatku povrsinu,ne vuce ni prema unutra niti prema vani LP-a,ako se dobro secam ovo bi trebalo raditi negde oko

sredine LP-a sa nemoduliranom brazdom i na test LP-u Ortofon-a se ovo nalazi negde u ovom delu povrsine LP-a.

E sad,ovo izdanje U2 na drugoj strani ima svega 2 stvari,ostalo je dosta nepopunjenog prostora,brazde koje sluze za odvodjenje do kraja LP-a su rezane redje nego uobicajeno,moze se lako ubosti na onaj deo izmedju 2 brazde i izvrsiti brza provera antiskatinga,nije bas nesto jer na raspolaganju je samo nepun okretaj LP,brazda vec dolazi ;) ,al bolje ista nego nista..

Uh, tu bas treba biti brz sa proverom :roll:

Ko ne voli Jarrett-a, moze i Johnny Winter - Second Winter. Takodje snimljen na tri strane, cetvrta glatka.

I onaj proslogodisnji Robert Wyatt je na tri strane, ali su izrezbarili neki tekst po cetvrtoj.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U nedelju sam pazario par starih naslova ali ploće su glanc nove, gramofon ih nije video, a St.Germain sam liÄno otpakovao :banana

A našao sam i ove dve koje su mi već 15 godina rupe u kolekciji i koje sam svojedobno imao samo na onim poljskim kasetama:

post-2463-128510638847_thumb.jpg

post-2463-128510638864_thumb.jpg

post-2463-128510638873_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na berzi u SKC-u, tamo smo bili pre Audioberze. Ima stvarno svaÅ¡ta, kupio sam petnaestak ploÄa od kojih su ove najzanimljivije. DoduÅ¡e za tvoj ukus najzanimljiviji su verovatno Mighty Flyersi, album Radioactive Material, prvo izdanje :banana

Ima zanimljivih naslova, zbilja, da sam kupio sve Å¡to mi se svidelo, ni 500e mi ne bi bilo dosta :lol: Cene su svakojake, od bagatele do preterivanja - Bridges to Babylon je recimo koÅ¡tao 35e Å¡to je kontam u redu, ploÄa je retka a i nova je. Zato je za recimo Who's Next ili Blind Faith 30e sumanuto puno. La Strada koÅ¡ta 5.000 dinara, to je najskuplja ploÄa koju sam video. Najpovoljniji je, cenim, bio petostruki Springsteen za 500 dinara, ploÄe - nikad izvaÄ‘ene iz omota. Vredi otići, ali ne bez bar 100-200e, za najneophodnije :lol:

Link to comment
Share on other sites

Na berzi u SKC-u, tamo smo bili pre Audioberze. Ima stvarno svaÅ¡ta, kupio sam petnaestak ploÄa od kojih su ove najzanimljivije. DoduÅ¡e za tvoj ukus najzanimljiviji su verovatno Mighty Flyersi, album Radioactive Material, prvo izdanje :banana

Ima zanimljivih naslova, zbilja, da sam kupio sve Å¡to mi se svidelo, ni 500e mi ne bi bilo dosta :lol: Cene su svakojake, od bagatele do preterivanja - Bridges to Babylon je recimo koÅ¡tao 35e Å¡to je kontam u redu, ploÄa je retka a i nova je. Zato je za recimo Who's Next ili Blind Faith 30e sumanuto puno. La Strada koÅ¡ta 5.000 dinara, to je najskuplja ploÄa koju sam video. Najpovoljniji je, cenim, bio petostruki Springsteen za 500 dinara, ploÄe - nikad izvaÄ‘ene iz omota. Vredi otići, ali ne bez bar 100-200e, za najneophodnije :lol:

Da, sledeci put bih i ja morao spojiti dve berze :lol:

Poslednji put sam na berzi ploca u BG bio jos dok je to bilo na Karaburmi :o

Link to comment
Share on other sites

Sveze:

@Koko:sto se tih cena oko tih LP-a(novih/polovnih) po berzama ,to ce zavisiti:koje je izdanje (first press),broj matrice,cije je izdanje itd..stvari koje znaju da izludjuju potencijalne kupce :( ..Stonesi mi se cine malo skupim za 35e,za Blind Faith razlog moze da bude svakojaki od vec gore pomenutog,Springsteen 5-struki "live"(?) dzabaluk..

post-1799-128510639005_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Berza ploca nikad nije bila na Karaburmi.

Mozda sam nesto pobrkao (ne znam delove BGa). Cini mi se da je adresa bila Carli Caplina. Posle se preselila u SKC (bio sam i tamo nekoliko puta odmah po preseljenju).

Govorim o, recimo, 1984-5.

Jesam li sad blize? :(

Link to comment
Share on other sites

Mozda sam nesto pobrkao (ne znam delove BGa). Cini mi se da je adresa bila Carli Caplina. Posle se preselila u SKC (bio sam i tamo nekoliko puta odmah po preseljenju).

Govorim o, recimo, 1984-5.

Jesam li sad blize? :D

Al` bi se stanari u CC naljutili kad bi znali da si ih "preselio" na Karaburmu. :D:(

Da, berza se odrzavala tradicionalno u SKC-u. Malo su je seljakali do Carli Caplina i Doma Omladine ali se uvek vracala na staru adresu.

Link to comment
Share on other sites

zbrujic-u stig'o Johnny Dowd - 1000 dindži.

Ja ga narucio za $17 + postarina :(

Cekam ga naredne nedelje. Nema vinil :(

Usput, ajde da iskoristim ovo mesto...

Poceo sam da se brinem. Ne pamtim kad mi se poslednji put neka ploca OVOLIKO svidela. I sad je slusam.

Moja okolina je vec izgubila nerve, ali ja ne odustajem.

Jos jednom, kapa dole za rasa . Mozda nikad ne bih cuo ovo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...