Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Moondog. Dva albuma na jednom CD-u. Prvi je neka vrsta fuzije klasiÄne muzike i džeza, sa elementima minimalizma. ZvuÄi sveže, i, svakako, "drugaÄije". Ako vam ovaj kratak opis ne obećava neÅ¡to naroÄito, na drugom delu je od svega ostao samo minimalizam. Dvadeset Å¡est beskrajno simpatiÄnih, melodiÄnih pesmica, viÅ¡eglasno otpevanih, uz instrumentalnu pratnju, proseÄne dužine minut do minut ipo. Ako ste skloni otkrivanju "nove" muzike, nabavite ovo.

Evo joÅ¡ dva albuma Airta Moreire, sa poÄetka sedamdesetih "Virgin land" i "Fingers". Zvuk Južne Amerike, ali nisu u pitanju neke rumbice i sambice, ovo je mnogo žešće.

Čester i Lester, verovatno jedini džem sešn album koji je dobio Gremi nagradu. Virtuozna svirka dva veterana na gitari, Četa Etkinsa i Lesa Pola, uz neobavezno ćaskanje. Naravno, i uz prateći bend.

post-2581-128510607416_thumb.jpg

post-2581-128510607432_thumb.jpg

post-2581-128510607437_thumb.jpg

post-2581-12851060747_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sinoc narucio a vec mi stiglo! :lol::D:evil:http://www.ginza.se

1.) Beginner's Guide To World Acoustic 3-CD

2.) Flesh Quartet Pärlor från svin 1995 (Digipack)

3.) Fläskkvartetten Jag ger vad som helst...

4.) Fläskkvartetten Köttbit 1987 (Digipack)

Ovaj prvi CD se toplo preporucuje. Velo zanimljiv i sa razalicitih dijelova svijeta. Podjeljen na zenske, muske i band CDove!

612CS0MR8YL._SS500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

ove nedelje palma de mallorca..ko ide, za muziku najbolja radnja xocolat(xocolat.com), i za opremu jazzaudio(jazz-audio.com).

dobro vreme,i brdo lp-a..(malo novog, vise starog)

amy winehouse-back to black

katie malua-call of the search

skip james -today

herbie hanckook-headhunters

charles mingus-tijuana moods

john mayals&bluesbreakers with e. clapton

captain beefheart-safe as milk

cat stevens-tea for the tillerman

the alan parsons project-eye in the sky

steve miller band-fly like en eagle

santana-santana

i dobra knjiga jazz-legends of style by keith shadwick.

Link to comment
Share on other sites

Nije bas upravo,al sam skoro nabavio Harbie Hancock "Maiden voyage" na Blue Note LP reizdanju,u 180gr varijanti.Moram da skrenem paznju na to (barem moj primerak) nije bas to sto bi covek ocekivao..

Posto je Blue Note krenuo sa kampanjom ponovnih reizdanja nekih svojih remek dela iz doba '60-'70..samo oprezno,nije zlato sve sto sija!

:roll:

Link to comment
Share on other sites

od maiden voyage i empyrean isles koji su u istom fazonu (odlicni iako je hancoock imao samo 24 godine),vise volim empyrean isles najvise zbog cantaloupe island . naravno to nema veze sa topicom ...headhunters su sasvim ok (kvalitetom) iako nisu heavy vinyl.to je i zajeb ove price ..nikad ne znas sta ce zakaciti. recimo onaj steve miller izdat u hq vinilu je izvanredan, (a cena je bila niska)mozda bolji od edicija speakers cornera ili pure pleasure koji su cetiri puta skuplji.

Link to comment
Share on other sites

od maiden voyage i empyrean isles koji su u istom fazonu (odlicni iako je hancoock imao samo 24 godine),vise volim empyrean isles najvise zbog cantaloupe island . naravno to nema veze sa topicom ...headhunters su sasvim ok (kvalitetom) iako nisu heavy vinyl.to je i zajeb ove price ..nikad ne znas sta ce zakaciti. recimo onaj steve miller izdat u hq vinilu je izvanredan, (a cena je bila niska)mozda bolji od edicija speakers cornera ili pure pleasure koji su cetiri puta skuplji.

:roll:

@camaron:imam par izuzetno dobro zvucecih LP-a koji su toliko tanki/lagani da se nekad cudim kako su mogli ispresovati a da se muzicki materijal sa A i B strane ne mesa :lol: ..ni 180/200gr nisu bas garancija za sve...

Link to comment
Share on other sites

slazem se...kilaza nije presudan faktor(mislim da smo to vec apsolvirali). debljina ploce sprecava njenu deformaciju i igla ne moze da ¨¨skace¨kao kod tanke ploce ako je iskrivljena, prema tome i citanje je preciznije a ploca se manje ostecuje. ja ne znam za drugu prednost teskog vinila.cinjenica je takodje da je tih ploca bilo davno pre nego sto su poceli da potenciraju ¨tezinu¨. imam jedan album impressions iz 70 tih koji ce imati barem 180 grama.(neko americko izdanje). u svakom sucaju kuce koje danas izdaju ¨audiofilske reedicije uglavnom koriste debeli vinil...za lovu za koju ih valjaju pretpostavljam i zbog savesti.

Link to comment
Share on other sites

Danas pazario Miles Davis-In Silent Way na vinilu(Suzy) iako sam vlasnik i 24-bitnog reizdanja na CD-u iz 2002 i sve sto mogu da kazem je da je sve to sa tim remasterima jedna velika farsa,naÅ¡ vinil ga ubi u svakom pogledu,i volumen i prostor i vernost i preciznost...Äinela na vinilu je Äinela a ne neko malecko zvonce,bas je bas a ne neko mumlanje,truba je tu a ne negde 200 metara iza...

Link to comment
Share on other sites

Za nastavak priÄe o remasterima odlican je Eric Dolphy-Out to Lunch,takoÄ‘e danas nabavljen. Rezanac ovog albuma kao RVG remaster imam već neko vreme a tek kada sam doÅ¡ao kući videh da je sveže pazaren original u stvari neremasterovana verzija diska iz 87.god. Elem da ne dužim opet ista priÄa odozgo,pravi snimak pun energije a ne samo digitalizovani obrisi zvuka,jednostavno sve na svom mestu.Na omotu postoji i podebljana reÄenica u kojoj se opisuje naÄin snimanja u vreme objavljivanja albuma,dakle sve odjednom na analognu traku bez ikakvog editovanja,muziÄari su umetnici a ne snimatelji i producenti...takav materijal je prebaÄen na disk i za svetlosne godine je ispred remastera sa poznatim potpisom. Toliko...

post-3898-128510615129_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...