Jump to content


Streamer-preporuka


Recommended Posts

Da li neko moze preporuciti streamer za zendac v2, a da to nije ifi zenstream,node i sl.  Razmisljao sam o wiim pro ali on nema usb out  i u tom slucaju bih morao menjati i dac, koliko vidim vecina strimera ima uglavnom opticki izlaz.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ja bih preporucio Raspberry PI. Mada nisam druge ni probao.

Kupio sam ceo komplet (bundle) preko HIFIBERRY sa njihovim DIGI HAT-om i metalnim kucistem.
Ako ces da koristis samo USB za DAC onda DIGI hat i ne treba, pa je jos jeftinije.

Onda sam instalirao free Volumio OS na SD CARD. Lako se podesava posto podrzava raspberry hat-ove.
Dosta zavisi od OS-a, posto pristup NAS-u i internet radio je sve OK, ali TIDAL i sl moraju ili kroz placeni volumio ili da se malo snalazis.

Link to comment
Share on other sites

Wiim mini, odličan ako se koristiti zaseban DAC.
Edit: greška, sad vidim da varijanta sa optikom ne igra...

Послато са 23073RPBFG помоћу Тапатока



Link to comment
Share on other sites

On 2/29/2024 at 10:42 PM, zoranz said:

Zanimljivo, ali trenutno van budzeta.Mislio sam vise na neku budzet varijantu do oko 200eura.

Za te pare samo RPi i Allo DAC, ili Hifi Berry, + odgovarajuće kućište i eventualno malo bolje napajanje.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, marin said:

Ja bih preporucio Raspberry PI. Mada nisam druge ni probao.

Kupio sam ceo komplet (bundle) preko HIFIBERRY sa njihovim DIGI HAT-om i metalnim kucistem.
Ako ces da koristis samo USB za DAC onda DIGI hat i ne treba, pa je jos jeftinije.

Onda sam instalirao free Volumio OS na SD CARD. Lako se podesava posto podrzava raspberry hat-ove.
Dosta zavisi od OS-a, posto pristup NAS-u i internet radio je sve OK, ali TIDAL i sl moraju ili kroz placeni volumio ili da se malo snalazis.

Imao sam mini pc hp pro desk i vec sam koristio volumio/tidal ali sve se to placa, usb cu da koristim jer moram posto ima samo usb input :D

Tidal sam koristio do skoro ali obzirom da sam dobio besplatno dezzer uz paket i sada koristim njega.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, srdjan_cvetkovic said:

Ako sam dobro shvatio, treba ti strimer do 200€, sa USB-om, a da iole valja?

NUC, na kome ćeš da instaliraš Volumio i sa njegovom aplikacijom da strimuješ na DAC.

Tako je samo sto se volumio placa 6e mesecno, odgovarao bi mi neki strimer koji ima usb audio out ili ako postoji neki drugi nacin da se strimuje sa tel  na mini pc besplatno. Nzm da li bi mozda postojala neka bolja opcija za stream na neki mac mini posto koristim iphone....

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gnu said:

Wiim mini, odličan ako se koristiti zaseban DAC.
Edit: greška, sad vidim da varijanta sa optikom ne igra...

Послато са 23073RPBFG помоћу Тапатока


 

Da ja sam hteo da uzmem wiim pro ali radi toga sam odustao.Naravno ostaje i opcija da prodam dac i uzmem neki kineski za 100e. Imam od ranije apple EXPRESS A1264, isprobao sam njegov usb na zendac ali on je izgleda samo za printer tako da ne reaguje :D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Spachek said:

Ja skoro pribavih taj Airport Express, odlican uredjaj.
Nisam probao kako solo zvuci jer mi je trenutno preko optike nakacen na dac.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Da, uopste ne zvuci lose jos da radi sa ovim zen dac bio bi najbolji :D

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, zoranz said:

ili ako postoji neki drugi nacin da se strimuje sa tel  na mini pc besplatno.

Bubble UPnP. Instaliras server na PC, a android aplikaciju na telefon i upravljaš streamom preko telefona. Android aplikacija košta jednokratno oko 5EUR. Ne znam da li postoji za IPhone.

Mislim da se mora podesiti i renderer, ja sam išla preko Foobar2000.

Link to comment
Share on other sites

On 29.2.2024. at 8:31, zoranz said:

Razmisljao sam o wiim pro ali on nema usb out  i u tom slucaju bih morao menjati i dac, koliko vidim vecina strimera ima uglavnom opticki izlaz.

Wiim pro plus ima i dac. Mene je preko Ali-a izašao ukupno oko 200EUR. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, snatch said:

Wiim pro plus ima i dac. Mene je preko Ali-a izašao ukupno oko 200EUR. 

Da prvenstveno sam njega i hteo ali ga nema vise na ali, a vidim da je bio dostupan i u plejeru ali sam propustio, rasprodat je....

Probacu sa Bubble UPnP na android tabletu da vidim kako to funkcionise.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, snatch said:

Sad tek vidim da bi ti da puštaš Deezer. Za Tidal i Qobuz znam da funkcioniše, ali za Deezer ne znam.

Pa da, sve sam instalirao i vidim da je u meniju dostupno samo za tidal i qobuz.Nisam uspeo da povezem deezer nikako preko Bubble UPnP. Probao sam i opciju na deezer app /audio output-deezer connect, pa desktop ali to radi katastrofalno....Neko vrv koristi  arylic Up2Stream Pro ili Up2Stream HD DAC -Airplay 2. Znacila bi informacija da li se usb na njemu moze koristiti kao audio out?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ivanp said:

Msm što bežati od kineskih DAC ova? Ima ih veoma pristojnih. Gledaj ove što je Aibo pretreso i Amir premerio pa traži polovne.

Pa da, ovaj SMSL SU1 je odlicno ocenjen u toj budzet klasi...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Zexx said:

Pa da slazem se, ali da sam malo razmisljao uzeo bih dac koji ima i opticki ulaz,sada je gotovo. Inace meni se zvuk na ovom zendac v2 dopada iako jos nisam kupio ni ifi power 2. Verovatno cu malo sacekati taj zenstream da bude na snizenju, jer otkad se pojavio u prodaji njemu je cena bukvalno  fiksirana :DTrenutno je na akciji neki NAD CS1 ali ni on nema usb audio out.

Ovaj volumio bih mogao pogledati kroz 3meseca,  ako ne propadnu planovi za Italiju.

Zanimljivo je da mi usb izlaz na ovom sugavom Eon box-u  radi sa zendac v2....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...