Jump to content


Ortofon 2m Bronze ili Black - mogu i alternative


Hifi_Daydreaming

Recommended Posts

Pozdrav Haj Fajlovci,

 

Ocu da uzmem novu glavu za moj gramofon. Hteo sam da uzem Ortofon Quintet Blue MC ali vidim da u Srbiji nigde nema. Pa sam poceo da razmatram alternative, i nekako sam trenutno razmisljanjima u Ortofonu, i vidim da su trenuto ova dva na velikom popustu i razmatram se koji je bolji.

Citam na netu da je Black bolji, ali da je jako nemilosrdan sto se tice prljavstina i nepravilnosti kod ploca; Tolko da su mnogi odustali od njega. Isto sam cuo da su oba svetli, ali valjda je to okej kada se pomesa sa tube pre-amp to ce malo da se regulise. Imam Pro Ject X1 gramofon.

Imate li neka iskustva oko toga? 

 

Mogu i neke alternative da li u MM ili MC vodama do 500 evra. Tipa razmisljao sam se i o Goldring 1042.

 

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Aleksandar75 said:

Proveri cene Micro Benz glava kod Slobe

Ko je Sloba?

6 hours ago, nesone said:

Ima novih testova? Zadnji bio Primare mk2? I ovde napisi utisak za isti. 

Bowers and Wilkins 606 s3. I trebalo bi u nedelju Chord Mojo 2. :)

5 hours ago, InSides said:

Зато и питам - то није попуст него нормална "street" цена за 2m Bronze.

Ако ништа друго, да се човек не премишља око набавке локално или из иностранства.

Popust je za nase standarde. Istina ovde je sve barem 5% skuplje, ali to je drzava gde zivimo i ovo je sada cena koja je najbolja da moze da se nadje ovde.

Ovde je skuplje i dosta stvari nema, eto ja sam hteo quintet blue ali nigde nema u Srbiji. 

 

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo sa Ortofon glavama. Imao sam Blue,Bronze i sada Black.

Odustao bih od Bronze. U poredjenju sa Black zvuci dosta tanko,kao da nema basa. Neke ploce zvuce dobro,dok su neke neslusljive. Ako gledam kvalitet/cena pre bih uzeo Blue.

Black,kada se dobro podesi,a treba dosta strpljenja,daleko bolja glava od Bronze...srazmerno i skuplja. Ja je slusam sa cevnim pojacalom,i zadovoljan sam. Ajo vec ides na tako skupu glavu,predpostavlja se da neces slusati krive i musave ploce,vec prava audiofilska izdanja.

Ako ti je cena previsoka,odustani od Ortofona i potrazi neku drugu glavu.

 

Link to comment
Share on other sites

a još veći nekome ko je godinama u biznisu da okači cenovnik na sajt? ili da plati nekome da mu uredi sajt...samo profit bez ulaganja...onakav sajt je sramotan za robu koju prodaje...

 

kod nas cene postadoše državna tajna...najbolje da se nađemo u parku pa šapatom dogovaramo cenu...

Link to comment
Share on other sites

Čovek prodaje ko svi ostali zajedno baš zato jer se ne bavi sajtom već ljudima koji imaju pare najboljim cenama i ekstra robom. Pritom ti koji imaju pare vrlo dobro znaju i kako da ih zarade i kako i kod koga da potroše i dobiju cenu koja na planeti nigde ne postoji. 

Uostalom, ne u zahvaljujući na hifiles show mozemo da vidimo i cujemo sisteme od 800.000eur, gramofone od 175.000 i slične audiofilske vlažne snove. 

Link to comment
Share on other sites

Ima firma uredno oglaseno sve sto zastupa. Čovek je toliko u svetu poštovan zbog dobre prodaje da zahvaljujući njemu imamo posete vlasnika i predstavnika ultimativnog highend-a na sajmu... U jednoj Srbijici, bre. Posalješ mail sa zahtevom i dobijes odmah odgovor. Suviše ti nije jasno kako biznis funkcioniše da bih ti objasnjavao bilo šta dalje što cena na sajtu nema. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Ima firma uredno oglaseno sve sto zastupa. Čovek je toliko u svetu poštovan zbog dobre prodaje da zahvaljujući njemu imamo posete vlasnika i predstavnika ultimativnog highena na sajmu... U jednoj Srbiji i, bre. Posalješ mail sa zahtevom i dobijes odmah odgovor. Suviše ti nije jasno kako biznis funkcioniše da bih ti objasnjavao bilo šta dalje što cena na sajtu nema. 

Za početak, osnuješ firmu...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

obe ortofon glave traže između 150 i 300pf, tako da možda tu negde nastaje problem što se zvuka tiče ukoliko nema mogućnosti da se to menja u phono preampu...

@sondek

vrlo dobro znam o čemu pričaš, ali ako je dovoljno poslati mail da dobiješ cenovnik onda te cene više nisu tajna...a sve drugo oko popusta i slično se rešava u direktnom kontaktu...

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, microfarad said:

Imao Ortofon blue i bronze. Dobre su to glave. Medjutim, kada sam stavio, Nagaoka mp200, obrisala pod, sa Ortofonom. 

Ako bas hoces Ortofon, uzmi mc glavu, Rondo red. Fenomenalna zvucnica. Vise se ne proizvodi, ako nadjes polovnu a ocuvanu. 

Još jedan glas za Nagaoka MP200

Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2023 at 9:50 AM, sondek said:

Ontopic proveri da li neko od naših ima ili moze da nabavi Hana zvučnice. 

Trazio nisam nista nasao. Jako bi voelo da probam Hana EH cartridge

 

On 11/25/2023 at 12:32 PM, somilenko said:

Još jedan glas za Nagaoka MP200

Gde ovo ima da se uzme u Srbiji. Mnogi na netu hvale bas taj Nagaoka, ali ja ne mogu nigde u Srbiji to da nadjem.

 

On 11/24/2023 at 10:25 PM, Aoxomoxoa said:

Moje iskustvo sa Ortofon glavama. Imao sam Blue,Bronze i sada Black.

Odustao bih od Bronze. U poredjenju sa Black zvuci dosta tanko,kao da nema basa. Neke ploce zvuce dobro,dok su neke neslusljive. Ako gledam kvalitet/cena pre bih uzeo Blue.

Black,kada se dobro podesi,a treba dosta strpljenja,daleko bolja glava od Bronze...srazmerno i skuplja. Ja je slusam sa cevnim pojacalom,i zadovoljan sam. Ajo vec ides na tako skupu glavu,predpostavlja se da neces slusati krive i musave ploce,vec prava audiofilska izdanja.

Ako ti je cena previsoka,odustani od Ortofona i potrazi neku drugu glavu.

 

Voleo bi da imam kao ono u svetu foru, da slusam par dana pa da odlucim koja mi se bolje dopada.  Ono 7 day return policy.

Ovako se plasim da kupim Black posle svih losih komentara na netu. Ali eto ti si mi probudio opet zelju za tom glavom, pogotovo sto si imao iskustva sa svim glavama od Ortofona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...