Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Nadam se ga neću da ugušim, ponovo.:P:D
Dakle 1997. je Milan Fras, pevač Lajbaha održao prigodan govor na koncertu. Mnogi su ga shvatili kao političku provokaciju. Što je praktično i bila.:P Zviždali su. Mi smo ćutali i smeškali se. Ono pazili da ne dobijemo po tamburi. Sećam se samo fragmenata.

"Dragi Srbi,...................................................................................... тисто Свинјо М.....ч**

 

**ćirilica je samo da bi se tačno pročitalo.

 

E bravo za Mokrin!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ivanp said:

Nadam se ga neću da ugušim, ponovo.:P:D
Dakle 1997. je Milan Fras, pevač Lajbaha održao prigodan govor na koncertu. Mnogi su ga shvatili kao političku provokaciju. Što je praktično i bila.:P Zviždali su. Mi smo ćutali i smeškali se. Ono pazili da ne dobijemo po tamburi. Sećam se samo fragmenata.

"Dragi Srbi,...................................................................................... тисто Свинјо М.....ч**

Nije bio Fras, nego Peter Mlakar, NSK filozof. 

U to vreme nedeljnik Vreme je objavio ceo govor, imam to negde isečeno, a sigurno se može i pronaći na netu. 

Link to comment
Share on other sites

Zbrujicu da li si bio '97?  Evo i govora:

Legendarni govor Mlakara poslije izvođenja pjesmice "Mars on river Drina":

"Dragi Srbi,

Želim da vas pitam: kako to da je Srbija tako mala? Kako to da je poslije svega što je dala i kroz šta je prošla - ovako sićušna i mala? Pa to nije ni nalik onome što je zamišljao Sveti Sava. Gdje je sad ta silna granica na Kupi? Šta se to dogodilo u ovim ružnim, nesretnim i zlim vremenima? Zašto su vas svi napustili, zašto ova krv i bijeda, prezir, muka i krivica? Zbog čega se na vas okomio čitav svijet?

Dragi prijatelji, nesreća je došla jer vas je napustio Bog. Bog vas je napustio jer ste zaboravili na njega. Jer ste umjesto njega, umjesto istine, izabrali grijeh, jer ste umjesto njega slavili lažnu svinju vlastitog naroda, vlastite moći. Jer ste umjesto ljubavi tražili pravdu koje u ovom svijetu nema. Ni za vas, ni za nas. Svi smo ljudi Cigani, kako reče pjesnik, sudbinom prokleti.

Ali, ima nade i spasa. Ako smatrate ovakvo stanje kao kaznu, to samo podiže vjeru i moral. Ljudi koji su patili i pate zbog vas, opraštaju vam. Ali, pazite! Sveti duh koji spašava, nije vaš duh po svaku cijenu. On će jednom postati i vaš Sotona, vaš konačni mrak. Govorio sam vam prije osam godina a vi me nijeste slušali, i sad vam ponovo kažem: Spas je u tome da priznate sopstvenu bijedu, da se pokajete, da izbacite iz sebe mržnju, da svarite svinju sa ratničkog roštilja u ljubavnim sokovima. Spas je u tome da u ljubavi pronađete smisao. Spas je u spoznaji da je Bog vječan, apsolutan, da je Bog Bog, a vrijednost naroda prema njemu i užicima koje on pruža, jednaka je nuli. Samo ako prihvatite ovakve uslove i časno priznate poraz, imate šansu da pobijedite, a Bog će opet stupiti na vašu stranu.

Ja vam to garantujem."

Eto zakleo bih se da je pomenuo Šloba, al ispada da nije. Možda je to ovo "lažnu svinju vlastitog naroda, vlastite moći".

Al je zato свинјо dva puta поменуо. I Svetog Save se ne sećam, nikako.

 

Link to comment
Share on other sites

@ Siroma

Vrhunski muzičari znaju da budu i vrhunski performeri. 
Spominjao sam ranije koncert Jethro Tull a 1975. u Pioniru. Izvanredna, na momente furiozna svirka, fantastičan zvuk. A na bini predstava. Predstava na kojoj učestvuju muzičari i nekoliko pomoćnika i pomoćnica. Jedan od viđenijih članova Foruma je napisao vodvilj. Mislim da je bilo mnogo, mnogo više od toga.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Тодор НС said:

Bio na koncertu. Meni se dopalo.

Alfredo mi je uvek ostavljao bolji utisak na snimcima sa koncerata nego na studijskim snimcima.

To je potvrdio i ovim nastupom.  
(i to po veoma povoljnoj ceni - karta 1100din)

:listen

Pa sad. Ono što ima Live na Tubetu mi se sviđa

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...