Jump to content


Brijaceva lestvica HiFi kosmara


brijac

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Stigao paket iz Poljske. Namena zasebna faza za audio kutak dok je renovacija u toku. 

4m Gigawatt lc-y evo ugradni kabl

4x Viborg Rhodium uticnice

1x Gigawatt G-16A

Tu su i dobre stare sabirnice (bakar/srebro/zlato). Ako se setih neko rece za godinu dana da posaljem kako izgledaju, mislim da je proslo dve sad vec. Kao sto rekoh, dovoljno je debela pozlata da nema problema. No, bilo je jos par koji su u sistemima od prijatelja kolega "ne presvucene", performanse iste. Tako da se generalno svodi na cim ciscenja kontakta ili cim/finansiranje pozlate. 

Nisam jos ni izlemio b1 korg nutube, cekam da se dobaci purifi eval 1, pa da uzmem par dana da izdizajniram komplet kuciste i da ide na obradu na cnc. 

Zvucnike sam i dalje u fazonu da pravim isto, ali dynaudio focus 140 i 160 mi jako dobro pasu, pa mozda izaberem nesto od te dve varijacije na temu, u skladu sta mi je lakse dobaviti. 

 

20220322_131636.jpg

20220216_205658.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, giZ_Mo said:

А чему ово служи?

Sabirnica. Zvezdasto povezivanje ozicenja (u ovom slucaju strujnog/uzidnog). 

19 minuta ranije, Delija said:

Nice :thumbsup2

Kad si vec narucivao i cekao - imaju Poljaci i malo zanimljivije igracke... :)

Videh :) No za sada ovako u skladu sa budzetom, imam pun bujuk stvari da pozavrsavam. Otom potom, bice para. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, brijac said:

Zvucnike sam i dalje u fazonu da pravim isto, ali dynaudio focus 140 i 160 mi jako dobro pasu, pa mozda izaberem nesto od te dve varijacije na temu, u skladu sta mi je lakse dobaviti. 

Bolje 160, imaju bolje drajvere i generalno je bolji zvučnik.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, giZ_Mo said:

Тешко да ће ти пластични завртњеви добрано стегнути жицу

Vec su koriscene dugo, samo ih sad montiram u novom stanu, steze kako valja :) Srafovi su od polikarbonata. 

2 sati ranije, somilenko said:

Bolje 160, imaju bolje drajvere i generalno je bolji zvučnik.

Lepo mi zvuce i jedan i drugi. Samo ce na kraju dana biti pitanje sta mi je lakse nabaviti, i koliko ce trajati nabavka. Ili odlucim da pravim ako imadnem vremena nesto sa raal i purifi drajverima. 

Link to comment
Share on other sites

Danas sam imao @Nixie momenat sa plasticnom kutijom :) Sklepah na brzaka, i otputovah do prijatelja na jedno slusanje sa nc400 diy varijantom. Jako jako lepo zvuci, vrlo sam zadovoljan 😇 Treba jedno sat vremena da se zagreje i dodje do vrednosti koje sam setovao. Glatko, opusteno, bez forsiranja ukratko. 

20220328_012641.jpg

20220327_013637.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, brijac said:

Danas sam imao @Nixie momenat sa plasticnom kutijom :)

Vala ništa mu ne fali, lepa kutija. 😂 

Budi spreman na malo drugačiji zvuk u finalnoj kutiji. Primećeno više puta, ne samo kod mene. I ovi što prave na daskama raznim, isto se iznenade posle skutijavanja.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, brijac said:

Danas sam imao @Nixie momenat sa plasticnom kutijom :) Sklepah na brzaka, i otputovah do prijatelja na jedno slusanje sa nc400 diy varijantom. Jako jako lepo zvuci, vrlo sam zadovoljan 😇 Treba jedno sat vremena da se zagreje i dodje do vrednosti koje sam setovao. Glatko, opusteno, bez forsiranja ukratko. 

20220328_012641.jpg

20220327_013637.jpg

Po mom iskustvu, bolje je primeniti 0.6 mm instalacionu telefonsku žicu nego iz mrežnog kabla. Ne znam zbog čega, ali postoji čujna razlika.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Nixie said:

Vala ništa mu ne fali, lepa kutija. 😂 

Budi spreman na malo drugačiji zvuk u finalnoj kutiji. Primećeno više puta, ne samo kod mene. I ovi što prave na daskama raznim, isto se iznenade posle skutijavanja.

Taj rad. Mislim da ce generalno kod nutube-a to tek biti ociglednije zbog osetljivosti na vibracije. Ali da cuknem u drvo, nikakve mikrofonije osim direktnog kuckanja nisam cuo. Svakako ide u alu kuciste koje ce biti tesko cirka 20kg. 

2 sati ranije, somilenko said:

Po mom iskustvu, bolje je primeniti 0.6 mm instalacionu telefonsku žicu nego iz mrežnog kabla. Ne znam zbog čega, ali postoji čujna razlika.

Ovo je zica koja je dosla u paketu. I kao takvu sam je za testiranje seckao po potrebi. Za ozicenje (signala) ce ici 0.3mm neotrech upocc. 

Sad dilema mi je raditi direktno lemljenje na pojacalo, ili kao neki stariji integralci sa spoljne strane sa patch kablom, pa da po potrebi mogu skidati i direktno ici xlr u pojacalo, a i testirati/koristiti druge balansiranje preampe. 

Link to comment
Share on other sites

Malo offtopic zajebancije, danas sam silom prilike proveo ceo dan kuci, i resio da napravim nesto sto sam odavno imao na umu, cisto da bih napravio, i ujedno malo mozak na otavu pustio :) Imao viska 20m bakarne folije i rodilo se ovo. 

Sutra bih trebao da skoknem do prijatelja na pice, i ujedno da odnesem na impregnaciju uljem u vakum komori (vakumira drvene blankove za drske nozeva sa rezinom). 

20220402_234114.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jbg, to je neka zajednicka osobina svih kondenzatora tipa duelund cast varijanti. Ono sto je dobro kod vakumske impregnacije, sav prostor gde ima vazduha u papiru, izvuce ga, i voda koja se nalazi u papiru, krene da "kljuca" i takodje se izvlaci iz papira. I ako je dobro stegnut kondenzator, nema mnogo slobodnog ulja sto malo poboljsava situaciju usviravanja. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam, oba su povezana na kraju kao sto se vidi na slici. Na ovoj kolicini namotaja ne verujem da ce biti problem, pride mesavina voska i mineralnog ulja kojom ce biti impregnirano, smanjice induktivnost jer vosak ima negativnu magnetnu permeabilnost. Svakako to je sto je za ovaj kond, videcemo kad ga skroz sredim. 

Edit: da su povezane, ne bi bilo one vrednosti na unimeru 😁

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi, kapacitivnost zavisi od blizine i površine između jedne i druge folije, ne smeta što je svaka folija sama sa sobom povezana, dok god nisu međusobno.

Za to da li će induktivnost smetati, ne bih komentarisao, pogledaj dimenzije folijskih zavojnica sličnih fizičkih veličina i vrednosti njihovih induktivnosti. Sumnjam da će tu vosak nešto veliko promenuti u odnosu na sadašnje stanje.

Kako god, sve je ovo igra, javi rezultate kada ga isprobaš.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...