Jump to content


Intona USB 2.0 Hi-Speed Isolator


ab

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 minuta ranije, garson said:

Misljena za Intona (stara verzija) vs ISO Regen su oprecna, nekima je bolja Intona nekima ISO Regen.

Doduse ISO Regen se bazira na SIllana cipu, koji su neki na ovom forumu popljuvali. :)

Grubo je reći 'popljuvali' jer i ja spadam u one koji iznose i nedostatke tog chip-a - popriličan džiter. A to kaže upravo i konstruktor ISO REGEN izolatora pa samo kratko navodi da se uz pomoć dodatnog IC-a (USB-hub mislim, da ne čitam ponovo) te nekakvim igrarijama umnim, rešava problem tog prvog i mislim i dalje jedinog izolatora koji podržava Hi-Speed brzine prenosa podataka.

 

Link to comment
Share on other sites

Kako jedini izolator koji podrzava Hi-Speed, ima ih jos nekoliko, pored Intone.

Hifime High-Speed USB Isolator

Coolgear USB 2.0 High Speed 480Mbps Isolator

Ova 2 su bazirana na Sillana cipu.

Zatim Humandata ima 3 modela. U pitanju je japanska firma, mada nije orijentisana ka audio trzistu, pre nesto kao Intona (bar u pocetku).

Humandata [USB-029H2] High Speed (480Mbps) USB2.0 Isolator Industrial-Grade

Humandata [USB-029H2-RP] High Speed (480Mbps) USB2.0 Isolator with Repeater IC

Humandata [USB-029L2] USB2.0 Isolator Compact

I Alldaq, nemacka firma, koja radi opremu za merenja itd.

Alldaq USB 3.0 SuperSpeed Isolator

E sad nisam imao prilike da vidim neki test Humandata i Alldaq izolatora.

 

Link to comment
Share on other sites

On 21.9.2019. at 7:11, vdzele said:

Sve ovo napsiano u analizi je tačno. Par mojih zakljućaka.

-  Izolator definitivno pokazuje koliko je USB veza zagadjena. Možda bi neko sa pravom rekao loša za dobre audio rezultate. Iako imam linearno napajanje na laptopu, gde se mnogo toga pročistilo, sam laptop i dalje emituje veliki šum ovom vezom.

- Pošto sam uređaj čisti datu vezu, onda se još više pokazuje razlika u kvalitetu USB kablova. To jest, što bolji kablovi - to se više pokazuje razlike u njima. Kao da je stavljena neka velika lupa za pregled kablova.

-  Dobio sam od @ab na probu njegov uređaj. Razlike ima u korist ove nove Intone. Ali je razlika veća ako se stavi bolji usb kabal, u ovom slučaju Wireworld Platinum umesto Wireworld Silver, nego između sama dva uređaja na platinum kablovima. To jest, veći je skok u boljim kablovima nego između samih uređaja. Kada se stavi neki običan usb kabal, tipa Hama, to je onda debakl.

- USB veza je definitivno skupa veza za neke bolje rezultate. Pitanje je isplativosti ići ovim putem u slušanju muzike.

- Ako neko kupi usb izolator koji se napaja strujom, onda on debelo zavisi od te strujne veze. Pokazalo se da oni dolaze sa lošim napajanjem. Zamena za linearno donosi skok, barem tako kažu onii koji ga imaju, a ja sam ubeđen da i stavljanje dobrog strujnog kabla na to napajanje dodatni skok. Ova kombinacija je još skuplja i više prostora zauzima.

- Mislim da stavljanjem jednog "idealnog " USB kabla bez izolatora, koji će navodno očistiti ovu vezu - to neće proći. Izolator ipak radi jedan deo posla u vezi, a kabal drugi.

 

Photo0029.jpg

Честитам на принови!

Где је на овој фотографији напајање за Интону?

ПС1. Ево управо слушам музику без Интоне у систему и много ми се допадају неки сегменти које чујем, можда сам се ужелео музике са свог система након 7 дана. 

ПС2. Обрати пажњу на суд о својим кабловима, некада из прве ниси објективан и имаш одбранбени став онога што поседујеш у том тренутку (као и већина нас), па се мало потруди да нађеш своју идеалну комбинацију (у овом случају 2 ком) УСБ каблова који на моју несрећу опет утичу на финалне слушне домете у употреби Интоне, а надао сам се да ће бити имуна - а неће. :P

Link to comment
Share on other sites

Ок, супер.

Интона је за претходну (моју индустријску верзију) чак и дала мерења са и без напајања и, по њиховом мишљењу нису постојале објективне разлике. 

Да ли си ипак проверио све то у пракси са својим нивим хардвером?

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, vdzele said:

Pa nemam takav kabl  :mellow:

Уживај и не оптерећуј се, а ми докони попови ћемо већ нешто пробати око напајања када полудимо и ето теби нове бриге. :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 21.9.2019. at 7:11, vdzele said:

-  Izolator definitivno pokazuje koliko je USB veza zagadjena. Možda bi neko sa pravom rekao loša za dobre audio rezultate. Iako imam linearno napajanje na laptopu, gde se mnogo toga pročistilo, sam laptop i dalje emituje veliki šum ovom vezom.

Vezano za ovaj moj stav.

Ovo nije vezano koliko je USB dobar ili loš u odnosu na druge veze koji su u upotrebi pri spajanju DAC-a sa izvorom, tipa spdif i optički.

Ovo je za uporedjivanje u odnosu na CD uređaje koji nemaju ovaj protokol. Stavljanjem izolatora se dobija jedan veliki skok, a to sve nema jedan CD plejer. Tu je on u velikoj prednosti. A da ne govorimo da i sam usb kabal utiče....

Nadao sam se da ću biti jasan ko je je pratio neke ranije moje komentare

 

Link to comment
Share on other sites

Још једна ствар, проверите преко ког УСБ порта на компу слушате музику, нису сви предвиђени за "Hi Speed" спецификације. Такође и шта се још периферно напаја са истог извора.

У том смислу је, а лепо је ако дак већ има екстерно напајање на УСБ/СПДИФ-И2С картици, потребно порадити на сегменту 5В напајања за УСБ хардвер или кабал уколико се не користи додатни изолатор пре даковог конвертора.

Галванска изолација се апсолутно подразумева.

Даку, такорећи као труту, треба максимално олакшати посао и "припремити га да што мање тога ради" да се не би "бавио" непотребним стварима, све ради бољих  слушних резултата.

Edited by ab
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na forumu spominjao Allo proizvode kao i ti, bez da sam probao. Zavredjuju pažnju za te pare.

Optimizacija računara za Hi Fi nije ono što bi korisnik početnik mogao uraditi sam, plus košta po pitanju periferije i napajanja.

Ako postigneš 80% Hi Fi zvuka sa tom Allo spravicom nisi ni slučajno bacio te pare, a sa tim rezultatom trebalo bi da se zadovoljiš jer onih 20% će koštati mnogo više.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre jedno pola godine kupio intonu.

Razlika se čuje na DAC-ovima koji imaju losije odredjen USB interfejs, u suprotnom je razlika zanemarljiva.

Konkretno kod mene u sistemu je razlika bila skoro pa neprimetna. Da čuje se nešto, medjutim ni posle nekog vremena nisam mogao da shvatim da li mi se ta razlika dopada ili ne. Onda sam raskacio i ostavio bez intone. Kontam da su konstruktori DAC-a predvideli da isti radi bez intone.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Pričao sam već Ivanu kako mi je i Intona oterala nekoliko Subscribera i jedini je video koji ima negativan priliv. :D O kablovima tek ne smem da počinjem, barem ne u ovom stadijumu razvoja. Pravio sam anketicu i većina prosto ne veruje u uticaj kablova uopšte, a kamoli digitalnih kablova. 

 

Anketa.JPG.0c54d4419b64584f8facaa93fbb281b8.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...