Jump to content


Potreban DAC na probu, do 1000 evra polovan


Bujodrag

Recommended Posts

9 sati ranije, Majda said:

Ne Po jedna cev za svaku poluperiodu kanala. Jedna cev (paralelne sekcije) za + poluperiodu, druga cev (paralelne sekcije) za -poluperiodu.

Isto to za drugi kanal.

O ovome si možda pričao?

Raleighaudio1.jpg.4264b3900c4225f2bc004f3da5b9c353.jpg

Takođe u razamatranju za dac output stage, tvoje mišljenje?

Ima ovde na tu temu:

http://www.raleighaudio.com/chapter_4.htm

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ab said:

Ovoga se zaista nisam setio, a nisam ni znao :)

I na ovaj način jedan od sekundara je SE, a drugi BAL (neosakaćen)? Za BCF je BAL neophodan.

Pa neosakacen Za taj BCG ide blansirani + i =, screen ide na gnd. Pogledaj firmu Rane i njihove papire o standardima povezivanja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ab said:

O ovome si možda pričao?

Raleighaudio1.jpg.4264b3900c4225f2bc004f3da5b9c353.jpg

Takođe u razamatranju za dac output stage, tvoje mišljenje?

Ima ovde na tu temu:

http://www.raleighaudio.com/chapter_4.htm

To je pojacavacki stepen sa triodama. Balansirani. Vidis valjda da je signal za trafo uzet sa anoda? A u anodnom kolu je CCS. Pojacava blizu mju cevi... To nije buffer vec gain stage. Pa onda pametno ide step down trafo... Prvo se signal pojaca da bi se onda smanjio 4 x... Samo zbog toga da izlazne impedansa bude manja...

Nije dobar design Trafo treba da je 1:1 A cev 4 x manjeg pojacanja.

Link to comment
Share on other sites

On 22.12.2018. at 16:31, RingeRaja said:

Bujo, ako hoćeš mogu da donesem u sledeći petak npr. moj DAC pa da ga isprobamo, taman da se vidimo.

U pitanju je Chord QuteHD, stoN skockao externo napajanje. Od ulaza ima coax, spdif i usb, od kablova imam usb Callisto.

Može, naravno. Hvala. :)  

Proveri da l' ti je pun inbox jer ne mogu da ti pošaljem poruku.

Nešto sam kilav ovih dana, naidje to tako ponekad i prodje. Javljam

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam u Bgd je par komada Acoustic Invader dac-ova,neki su i kod forumasa.To bi bilo dobro da poslusas,maltene je nov u tom iznosu,ne znam da li je i dalje  1200e.Izvanredan je to dac.

Ja bih ti predlozio da cujes i Linn majik ds,vrlo zabavna naprava gde ti je i Tidal i internet radio i HD kolekcija na dohvat ruke sa mobilnog ili tableta.Zvuk je odlican,a polovni nest starije generacije su u nivou dac-ova koje trazis da cujes.Slusao sam novi model kod sebe nedavno,kolega mi ga ostavio na nekoliko dana.Mnogo zabavnije od dacova sa gomilom kojekakvih suvisnih kablova koji samo vise ili manje brljave zvuk,samo LAN kabl do kucne mreze.Realno dac kao uredjaj bi trebao da bude prevazidjen mnogo brze nego CD.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, sondek said:

... Realno dac kao uredjaj bi trebao da bude prevazidjen mnogo brze nego CD.

Eto ti ga sad. Svaki CD (plejer) je istovremeno i DAC. Prevazilazi se fizicko obrtanje nekog medija kao nosaca informacije tj. zvuka. Kao sto je i gramofon tehnickim parametrima prevazidjen ihaha odavno. Ali, sve se vrti u krug, pa ce uskoro i kasetofoni i kasete biti super interesantne, sjajnoga zvuka itd.

Link to comment
Share on other sites

Mene pre svega zanima da je uredjaj oko dve decenije mladji od mog Parasounda i da ne zvuči lošije.

Što se tiče boljeg zvuka, ne zanimaju me mali iskoraci.

Slušao sam i Sony DAT koji jeste primetno slabiji od Parasounda ali ne bih mnogo kukao da moram s takvim zvukom da živim. 

 

Uši se brzo navikavaju.

 

OK, neke stvari se ne zaboravljaju lako. :( 

 

Btw, ko god hoće da čuje Parasound u svom sistemu na dan, dva, samo treba da mi obezbedi šest (šest) metara RCA - TRS kabla ili neki working DAC sa SPDIF-RCA konekcijom, jer nemam čime drugim da puštam muziku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Inače, moja iskustva s digitalijom su skromna.

Prvo sam imao Behringer FCA 202.

Onda sam zdušno učestvovao u nabavci Lampucere. E, to je bio baš zabavan period forumašenja ovde. Sećaju se neki ;) 

Kad je moja Lampucera umrla, slušao sam neki DAC kojeg se ne sećam.

Pa mi je bio donet LM3 DAC koji je tipičan primer onog što sada nazivaju digitalis zvukom, do zla boga oštro i nervozno.

Onda sam imao DAC 7. E to je bilo mnogo bolje, kao neka detaljnija Lampucera.

I, onda sam DAC 7 uz doplatu za menjao za ovaj Parasound.

I to je sve.

Dakle, nemam mnogo iskustva. Zato me i zanima da čujem šta valja  e da bih znao šta da kupim kad dodje vreme. Lično mislim da to vreme neće doći pre sredine sledeće godine......ili one posle...ili....

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, RingeRaja said:

Ja sam zainteresovan, ali mi hronično nedostaje slobodnog vremena, ne mogu da skrpim da slušam kao čovek ni ovo što trenutno imam, kamo li da ubacujem nešto novo.

E, samo  trebA_Zeon da mi razdvoji phono da može da radi i kao MM. Treba samo dva ženska RCA i deset cm kabla. Ali nema Zeona odavno ai i ona lepa Alzli cica je otišla....

 

No, jurićemo Caravan sledeće godine. Nije daleko.  :) 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

obećavam Bujodraže da ću ti doći 2019 da te skratim za slobodno vreme :)

 

 

Skraćuj kol'ko voliš, ima i previše  :) 

43 minuta ranije, darT_Vader said:

Ако подмитиш Софију можда и контактирам Зеона.

w17b4i.jpg

A ja mislio da je Sofija dama od integriteta, kao integralno pojačalo, i da je nepodmitiva.  <_<

 

Al, OK, imam bolji gram za spavanje, time ću je kupiti  ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...