Jump to content


Potreban DAC na probu, do 1000 evra polovan


Bujodrag

Recommended Posts

10 sati ranije, Majda said:

Pa moze. Jeftinije je...

ALI PMD100 jednostavno ne moze da se meri sa tim drugim Digi Filterima.

Ne razumem, trazio si nesto za 1K, ovaj upgrade sa PMD100 i ostalim je 15% od toga sto si trazio, a ides na neka jos jeftinija resenja reda 5% od onoga u naslovu teme...

Pa rekoh već, uopšte ne poznajem te male ljude što žive i rade u uredjajima i ne znam ko je od njih dobar i vredan a ko je loš i lenjivac. Niti sam skapirao ono što si iznad pisao kao korake od 0 do 7

Davno sam čuo da se prodaju ti nekakvi apgrejdi, valjda ih ima više nivoa.

Kinta nije bitna. Ili je neću ni imati ili ću imati dovoljno i za besan DAC i apgrejdovanje Parasounda da pušta i filmove :D 

Ovaj topik je samo razmišljanje naglas i, eventualno, prilika da čujem nešto bolje pa da procenim da li mi se ide tim putem.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, perodeformero said:

Mislim da većina nije pročitala ovaj detalj, ali je to očekivano.:rolleyes:

Pa dobro, DIYeri će razmišljati o apgrejdovanju ili pravljenju od nule. Ima to smisla, i amp i preamp su mi praviše no, ako postanem bahati bogataš, tražiću da mi zgodne i golišave prodavačice donose dacove na probu ;) 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Bujodrag said:

ako postanem bahati bogataš, tražiću da mi zgodne i golišave prodavačice donose dacove na probu ;) 

I sve to može za 1k eurića. :cheers Daj da i ja uletim sa lovom! :)

Bujo, vidim da si dobro osmislio plan! Samo rokaj ... ima da ti bidne ... THE HOT WINTER. ;)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Father said:

I sve to može za 1k eurića. :cheers Daj da i ja uletim sa lovom! :)

Bujo, vidim da si dobro osmislio plan! Samo rokaj ... ima da ti bidne ... THE HOT WINTER. ;)

Ke ke ke. 

Uleti gde hoćeš ali koristi zaštitu jer si zdrav. Ja nisam pa ne brinem.

 

Nije ovo plan, ovo je samo istraživanje. Plan, ako ga i bude, neće biti formiran pre proleća. Nigde mi se ne žuri.

 

A zamisli tek ludilo kad pokrenem radoznali topik glede struje u mojoj sto godina staroj zgradi i da li mi treba razdvojni trafo ili je bolje da u dvorištu namontiram neki generator na nuklearni pogon.

Link to comment
Share on other sites

@Bujodrag

Meni sve ovo deluje prilicno neozbiljno, sto ce nadam se vremenom demantovati (ali pre bih rekao potvrditi) odziv vlasnika DA konvertera kategorije cca 1k EUR zeljnih da ti priuste da u tvom sistemu slusas, istrazujes, eksperimentises takvim uredjajima, samo da bi ih "cuo i poredio" sa necim sto vec imas, a bez ikakve ozbiljne zelje za potencijalnu kupovinu nekog od njih. Iskreno, voleo bih da gresim, ali kako tema polako prelazi cak i u nuklearne vode, ne bih se kladio u to.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, RingeRaja said:

Nuklearka je top upgrade, biće dobar vintidž i za milion godina.

Ma, zezam se, naravno. Nego, pre par godina, dok sam živeo sa bivšom na drugom mestu, ovde su nešto zeznuli, verovatno s uzemljenjem. A pre toga je sve bilo super tiho, nikakvo puckanje i ni mrvica bruma čak ni od gramofona. sad se čuje puckanje čim neko nešto uključi/isključi negde u mreži. A ponekad i brum.

I to bi trebalo da sredim kad dodje vreme.

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, Bujodrag said:

...A zamisli tek ludilo kad pokrenem radoznali topik glede struje u mojoj sto godina staroj zgradi i da li mi treba razdvojni trafo ili je bolje da u dvorištu namontiram neki generator na nuklearni pogon.

Ja ću uvek da spremno potegnem svoje brodske konopce i zadovoljim znatiželju avanturističnih kapetana u potrazi za ne istraženim ostrvima sreće... Peace, Love and Happines s ssss...

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, RingeRaja said:

Nuklearka je top upgrade, biće dobar vintidž i za milion godina.

 

15 minuta ranije, Bujodrag said:

.......ovde su nešto zeznuli, verovatno s uzemljenjem. ......

Neko mi je ovde bio objašnjavao te razlike kad je uzemljenje kako treba a kad je "nulovano" ako je to bio odgovarajući izraz.

 

Ali ne brinem, ćaletov drugar je profesionalac za to iako je u penziji. On ima ili je imao nekakav službeni sertifikat da može da istestira struju u novosazidanoj zgradi i da je odobri za puštanje u promet. Iscimaću njega na proleće. 

A imam i jednog drugara koji se zaista bavi nuklearnom fizikom. Ne brinite, on nije na ovom forumu ;) 

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Bujodrag said:

Hm,  ja sam na ovom forumu već jako dugo i uvek smo jedni drugima davali i donosili sprave na slušanje i uporedjivanje. Čak i gramofone i velike zvučnike.

 

Pa pusti gramofone, zvucnike, vlasnici DA konvertera tog cenovnog ranga su ipak dosta manje zastupljena kategorija na ovom forumu, Koliko se meni cini, a dosta dugo pratim ovaj forum, sem trgovaca koje ne racunam u ciljnu grupu kojoj si se "obratio" ovom temom, u temama gde clanovi predstavljaju vlastite sisteme nisam se nesto mnogo nagledao takvih uredjaja (inace, ako se ne varam, bila je i jedna Wadia u tim predstavljanjima). 

Kazes, jako dugo si na forumu... ok. Koliko ti mislis da na ovom forumu uopste imas vlasnika DA konvertera tog cenovnog ranga? A onda, sta mislis, koliko od tih koji ga uopste imaju (procentualno) bi ZAISTA bilo spremno da BEZ IKAKVOG VLASTITOG INTERESA (citaj prodaje) udovoljavaju necijim zeljama za pukim eksperimentisanjem, istrazivanjem, slusanjem, poredjenjem... itd, itd?

I onda, o cas posla dodjes od onog "sta bih voleo" do onoga "kako zaista jeste".

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, tsuyoshi said:

 

(....)

Kazes, jako dugo si na forumu... ok. Koliko ti mislis da na ovom forumu uopste imas vlasnika DA konvertera tog cenovnog ranga? A onda, sta mislis, koliko od tih koji ga uopste imaju (procentualno) bi ZAISTA bilo spremno da BEZ IKAKVOG VLASTITOG INTERESA (citaj prodaje) udovoljavaju necijim zeljama za pukim eksperimentisanjem, istrazivanjem, slusanjem, poredjenjem... itd, itd?

 

 

Vidi, već su mi se trojica javila da žele da svrate i donesu spravu. Dobro, jedna nije soma evra nego nekih 700.

A koji dac ti imaš? Ako je u tom rangu, hajde ga donesi kod mene da ga poslušam i uporedim s mojim. Ako nemaš, ćao zdravo.

Nemoj trolovati ovaj topik koji pokušavam učiniti veselim.

Link to comment
Share on other sites

Nije trolovanje, i necemo se dalje kao deca prepucavati, na takav nacin pozivati na "patkometriju", i terati sa "cao-zdravo". Prozivka tipa koji ja DAC imam za dalju prepisku nije previse bitna. Iako jeste u kategoriji koju trazis, nije na prodaju, a posle ovakvog tvog nastupa ni za neku istrazivacko-eksperimentalnu eksurziju.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Bujodrag said:

 

Neko mi je ovde bio objašnjavao te razlike kad je uzemljenje kako treba a kad je "nulovano" ako je to bio odgovarajući izraz.

 

Ali ne brinem, ćaletov drugar je profesionalac za to iako je u penziji. On ima ili je imao nekakav službeni sertifikat da može da istestira struju u novosazidanoj zgradi i da je odobri za puštanje u promet. Iscimaću njega na proleće. 

A imam i jednog drugara koji se zaista bavi nuklearnom fizikom. Ne brinite, on nije na ovom forumu ;) 

imam ja drugara frizera, ako zatreba na proleće neko friziranje struje

jbt, kako uživam u ovoj temi bogato začinjenoj offtopicom. Bujodragu hvala na toleranciji ovog vatrometa moždanog šarenila :)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, zflazar said:

imam ja drugara frizera, ako zatreba na proleće neko friziranje struje

jbt, kako uživam u ovoj temi bogato začinjenoj offtopicom. Bujodragu hvala na toleranciji ovog vatrometa moždanog šarenila :)

Ma, opuštencija. Ja sam više od petnaest godina gajio dugačku kosu. Kad sam napunio trideset ošišao sam se i nosio finu kratku frizuru kako i doliči ozbiljnom audiofilu. Sad sa 40+ volim da obrijem glavudžu a kad skroz ostarim, opet ću pustiti kosu i vezivati rep pa će svi govoriti: Vidi ovog matorog audiofila, jeste da je ogluveo kao top ali još se drži i pokušava da bude kul. kecman.gif

 

Kao što već rekoh a nekima treba ponoviti, ne tražim ovde da kupim dac. Nemam ni novce za to, sve dok ne prodam gramofon i ploče. Samo se interesujem i naglas razmišljam. Svakako, ako čujem neki dac koji mi se svidi, sigurno neću vlasnika ubedjivati da mi ga proda nego ću tražiti takav na belosvetskim oglasima.

Ideja trgovine se baš opasno odomaćila na ovom forumu. Mnogima ona pada prva na pamet. 

Hajmo opuštenije i veselije.

 

7 minuta ranije, chika_milan said:

Totalno je zabavno !

@Bujodrag nemam dac od 1k evra, ali mogu da dobacim pivo kad zatreba. 

 

E to, alkohol, droge i estetika, to su najvažniji audiofilski elementi. Kome još trebaju DACovi i gramofoni :screwy

 

Veselo vam svima bilo.

 

Hvala svima na konstruktivnim komentarima a skapira se ponešto i od onih destruktivnih.

Ja ću izveštavati ovde o budućim slušnim utiscima koliko mi elokvencija dozvoli. Ne žurim nigde.

 

:wave2

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Bujodrag said:

Na moje žurke je ufur uvek bio džabe. 

E sad, neke sam odmah  izbacivao, nekima sam naplaćivao izlaz a neki nisu ni želeli da izadju.

 

 

Pa valjda će da nose svoje dakove kući, pa je ufur ipak džabaka. Zar ne? Ono dobra volja i good vibe se traži.

Oni što donese vopi mogu samo kauciju da nose sa sobom kući. :D

Link to comment
Share on other sites

@Bujodrag

Ako se budes odlucio za poboljsanje postojeceg uredjaja, a na bazi HDCD chipa, ja cu ti pokloniti jedan PMD100. Nov i originalni. ;) (Zeon ili ko drugi strucan, moze to sve da ti sredi)

btw ja ti nisam nudio nikakv dac na probu, vec iskljucivo neke jednostavne ideje za poboljsanje uredjaja koji vec imas, a koje ne iziskuju veliku kolicinu novca i vremena...

Uslov je da ako hoces pmd100 poneses jedan dzoint da popusimo ispred trafike? Ja castim vinjak unuce, (ako ima moze i ono za nijansu vece pakovanje, takozvani lovacki) da podelimo i da ne pusimo na suvo.:nerd

 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Majda said:

@Bujodrag

Ako se budes odlucio za poboljsanje postojeceg uredjaja, a na bazi HDCD chipa, ja cu ti pokloniti jedan PMD100. Nov i originalni. ;) (Zeon ili ko drugi strucan, moze to sve da ti sredi)

btw ja ti nisam nudio nikakv dac na probu, vec iskljucivo neke jednostavne ideje za poboljsanje uredjaja koji vec imas, a koje ne iziskuju veliku kolicinu novca i vremena...

Uslov je da ako hoces pmd100 poneses jedan dzoint da popusimo ispred trafike? Ja castim vinjak unuce, (ako ima moze i ono za nijansu vece pakovanje, takozvani lovacki) da podelimo i da ne pusimo na suvo.:nerd

 

Eh, jedan džoint?

Pa nismo deca, poneću barem pet.

No, kao što  već rekoh pa i da opet ponovim onima kojima je trgovina prva u mislima, ne žurim nigde niti ću nekog da ubedjujem da mi nešto proda.

No, u te apgrejde se nič ne razumem pa ćemo uz džointe prvo da se lepo ispričamo i da mi laičkim rečnikom objasniš šta sve može da se uradi s Parasoundom. A nagovorićemo i @prophet da dodje. Na istoj smo planeti, znači blizu  :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...