Jump to content


YAMAHA A S-501


Aoxomoxoa

Recommended Posts

1. Znaci od 1995.Pogresio za godinu.Osvezeno da,ali kako ,ne znam.I da,treba spomenuti da je prodano za 236e.Velika je razlika do 600e.

2. Sedamdesetih sam slusao pojacala od 100WRMS toliko glasno,da sam morao da otvaram prozore kako stakla ne bi popucala.Bio sam mlad.Sada mislim da ne bih izdrzao vise od ovoga sto imam,a za ovo pojacalo A klase ,potenciometar na prepojacalu najvise ide do 13h.E sad,to je slucaj sa cd ulazom,dok mi za phono treba dodatna snaga,koju nemam.Ako je ovih 30w u A klasi isto kao i 85w u Yamahi,onda cu stvarno imati problem.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Aoxomoxoa said:

1. Znaci od 1995.Pogresio za godinu.Osvezeno da,ali kako ,ne znam.I da,treba spomenuti da je prodano za 236e.Velika je razlika do 600e.

2. Sedamdesetih sam slusao pojacala od 100WRMS toliko glasno,da sam morao da otvaram prozore kako stakla ne bi popucala.Bio sam mlad.Sada mislim da ne bih izdrzao vise od ovoga sto imam,a za ovo pojacalo A klase ,potenciometar na prepojacalu najvise ide do 13h.E sad,to je slucaj sa cd ulazom,dok mi za phono treba dodatna snaga,koju nemam.Ako je ovih 30w u A klasi isto kao i 85w u Yamahi,onda cu stvarno imati problem.

Samo cu jos ovo reci i necu vise, bitna je razlika na ebay-u da li je to realizovana cena, ili je trazena, pa licitacija je isla do ? pitanje.

i sam sam se jednom tako upecao gledajuci cene, a realizovana je bila daleko veca od trazene, bidovano je  od strane zainteresovanih, pa ko je dokle isao.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aoxomoxoa said:

za Yamahu potrebno da odvrne pot za jacinu na 11.5 da bi dobio istu glasnocu kao sa bivsim risiverom stare generacije,koji je drzao na 10?

Ovo nije pokazatelj ničega. Jedno pojačalo ima logaritamski potenciometar a drugo ima linearni, osim toga ne zna se kolika je osetljivost ulaza jednog i drugog pojačala. Takve konstatacije nisu dokaz da je jedno pojačalo lošije od drugog.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Aoxomoxoa said:

Ne kazem da je losije,ali me brine da li ce imati dovoljno snage sa gramofonom kao izvorom?

Ne razumem zašto ne bi imalo dovoljno snage sa gramofonom kao izvorom. Ta Yamaha čini mi se ima phono sekciju i tu ne bi trebalo da ima problema sa priključenjem gramofona.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, microfarad said:

S obzirom da Harbeth3 male kutije, možda bi mogao da ih odneseš u salon i poslušaš tu Yamahu.

Razmisljam i o tome.Nece biti bas isto,jer kod mene znam kako moje  pojacalo zvuci,pa bih uporedjenjem sa drugim,zakljucio da li mi se investicija isplati.Ne bih kupovao drugo pojacalo ako nije bolje od mog.Znaci,isti uslovi(izvor,soba).

U salonu bih eventualno mogao da probam Yamahu i Regu.Tu bi uslovi bili isti.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, zek said:

Ne razumem zašto ne bi imalo dovoljno snage sa gramofonom kao izvorom. Ta Yamaha čini mi se ima phono sekciju i tu ne bi trebalo da ima problema sa priključenjem gramofona.

Vec tesko pratim komentare.Kolega kaze da je mojih 30W u A klasi ekvivalent 85W Yamahe.Ako je to tacno,phono ulaz je manje osetljivosti od line ulaza(sto mi je i prodavac potvrdio),a to znaci da ja sada za slusanje cd-a odvrcem pot na 11,a za istu glasnocu gramofona ,na 15h.Ne znam koliko je to dobro,i da li ostaje rezerva snage.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...