Jump to content


YAMAHA A S-501


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Sve sam blize odluci da pazarim ovo pojacalo i uparim ga sa mojim Harbeth P3 zvucnicima.Zasto 501? Citajuci svasta nesto po netu,trebalo bi da zvucno bude isti kao 701 i 801. Trebalo bi i da phono ulaz bude isti.Trebalo bi i da 85wrms bude dovoljno. A S-1100 je najbolja opcija,ali van mojih mogucnosti.

Voleo bih da cujem jos necije misljenje o ovom pojacalu (cena novog 440e), Imam eksterni DAC,pa time 801 ne opravdava duplu cenu.

Najbolje bi bilo da ako neko ima ovo pojacalo,a iz Beograda je,bude voljan da ga donese i probamo ga u mom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Menueto otpao jer nema tape out i phono ulaz.Rega Brio jos nije definitivno otpao,ali ne mogu da ga probam.         

Bio danas u 4Audio,nisu imali sluha da daju pojacalo na slusanje,iako sam bio spreman da platim neku sumu za nadoknadu(tipa 20e). Plus,naravno punu cenu u slucaju da ga ostetim.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je pokretac teme  slobodan da pogleda neka druga pojacala, ima jedno, po meni ozbiljno pojacalo, Eton 120 VV, u samom opisu  su i tehnicke kake pojacala, za respect u svakom slucaju, mslm da je i jedan od clanova foruma imao u svom posedu, pa bi mogao poblize da objasni koji zvucni pecat daje, a prodavac je tekodje iz vaseg belog grada, pa eto zgode i da se proba.

Pa recimo Meridian 551, takodje u komsiluku.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, sunface said:

Ne znam da li je pokretac teme  slobodan da pogleda neka druga pojacala, ima jedno, po meni ozbiljno pojacalo, Eton 120 VV, u samom opisu  su i tehnicke kake pojacala, za respect u svakom slucaju, mslm da je i jedan od clanova foruma imao u svom posedu, pa bi mogao poblize da objasni koji zvucni pecat daje, a prodavac je tekodje iz vaseg belog grada, pa eto zgode i da se proba.

Ja sam bio vlasnik pojačala i sa članom foruma pollux sam pravio nekakvu zamenu... Pojacalo sam kupio u Austriji i kod prethodnog vlasnika je proslo refresh, tako da bi sa te strane trebalo da je ok za duže korisćenje. Svakako ozbiljno pojačalo i ne bih ga stavljao u isti lonac sa današnjim budžet pojačalima. Slušanje bi pretpostavljam u dogovoru sa polluxom bilo moguće, naravno ako postoji interesovanje...

Link to comment
Share on other sites

Super je to pojačalo i svak čast kad si ga prodao sada i taj prodaje al to je venčanica bato niko nije čuo za njega ispada da je doit for salfe čudo jedno kako je dobro a svi ga prodaju.Nema nista na netu o njemu čak ni slika.Osim na kupujem prodajem ti ga prodao u avgustu a ovaj u oktobru ga prodaje.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Body said:

Super je to pojačalo i svak čast kad si ga prodao sada i taj prodaje al to je venčanica bato niko nije čuo za njega ispada da je doit for salfe čudo jedno kako je dobro a svi ga prodaju.Nema nista na netu o njemu čak ni slika.Osim na kupujem prodajem

Komentar ti je kao da prodajes Yamahu iz naslova teme pa ti kvarim posao... U Srbiji je sve vencanica sto se prodaje, a ne poklanja. Sva sreca ne živim više u Srb, pa tih problema nemam. Pollux ga je uzeo jer mu je odgovarala fono sekcija za igrariju gramofonima...

P.S.: gledaj Stonove slike, pa nadji budzet pojacalo ovakve izrade...

Link to comment
Share on other sites

Sta ces kada covek gleda iz ugla "balkan man", kupicu, ali vec raymisljam o prodaji, pu pu zlu ne trebalo , pa jos ako ufatim 50-70jura , mašala, eto zarade, nit luk jeo, nit luk mirisao....zaboga ljudi, o hobiju pričamo....znači pokretaču   teme je pod  obavezno slušanje. ako mu legne sound, neće razmišljati o prodaji.

Link to comment
Share on other sites

1. Etton 120 vv. Pojacalo iz 1994.g.Cena 600e od nas na oglasu.Prodato 2016.g. za 236e na ebay.Staro 24 godine,znaci obavezno osvezenje.Ne vidim neku racunicu,pogotovo sto ga je kasnije nemoguce prodati.Definitivno...ne.

2. U manuelu za Harbeth p3 pise da je lak za pogon.Preporucena snaga pojacala od 15WRMS.Ja ih sada slusam sa pojacalom u A klasi od 30WRMS.Zato sam smatrao da yamaha od 85WRMS ima dosta rezerve snage za ove zvucnike.Napominjem da se slusa u sobi dimenzija 4.5m x 4m,uglavnom dzez,akustika i klasika(klavir i mali sastavi),te da za velika orkestarska dela ne zelim da pravim sistem.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Aoxomoxoa said:

1. Etton 120 vv. Pojacalo iz 1994.g.Cena 600e od nas na oglasu.Prodato 2016.g. za 236e na ebay.Staro 24 godine,znaci obavezno osvezenje.Ne vidim neku racunicu,pogotovo sto ga je kasnije nemoguce prodati.Definitivno...ne.

2. U manuelu za Harbeth p3 pise da je lak za pogon.Preporucena snaga pojacala od 15WRMS.Ja ih sada slusam sa pojacalom u A klasi od 30WRMS.Zato sam smatrao da yamaha od 85WRMS ima dosta rezerve snage za ove zvucnike.Napominjem da se slusa u sobi dimenzija 4.5m x 4m,uglavnom dzez,akustika i klasika(klavir i mali sastavi),te da za velika orkestarska dela ne zelim da pravim sistem.

Samo mal ispravka, proizv je trajala od 1995 - 2000god.

I covek je naveo da je osvezeno , prethodni vlasnik...

Mene je svejedno koje pojacalo cete kupiti, ali cisto da navodimo tacne informacije.

...srecno u potrazi....

Link to comment
Share on other sites

Znam šta piše za Harbeth, međutim nijedan integralac nije mogao da ih pokrene kako treba. Tek sa snagašem od 170w po kanalu su prosvirale jako dobro. Soba gde su slušane je bila 3 x 3m. 30wrms A class je mnogo snažnije od 85w u ab class. Poslušajte obavezno tu Yamahu pa će Vam se samo kasti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...