Jump to content


Denon pma-920 ili Denon PMA-1060


sakal

Recommended Posts

Dobro vece svima,resih i ja da sklopim neko sokocalo pa mi je potreban savet.

Kupio sam zvucnike HECO Victa Prime 702:

http://www.heco-audio.de/en/downloads/victa-prime-702

Trenutno su prikaceni na neki Onkyo stari risiver i naravno zvuk je muljav,bas nikakav th mutan,visoki se nekad izgube i sl.

Gledajuci sta se prica po forumima nekako sam se odlucio za Denon pojacalo ali ne znam koje od ova dva.

Muzika koju slusam je prvenstveno Rock (Pink Floyd,Beatles,EKV) ali se desi da se pusti nesto sa jacim basem (Bob Sinclair i muzika 80-ih ili 90-ih) a i ozbiljna muzika naravno.

Sva muzika dolazi sa cd-a (Denon dcd-1420) i vecina diskova su originali ili iz flac-a narezani na cd (trenutni dok ne kupim original disk.)

Volim cist zvuk,gde se cuju svi instrumenti a kao sto rekoh i dobar bas.

Sta bi ste mi preporucili od ova 2 pojacala?

 

Hvala

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pozdrav. Od Denona sam slusao pma 1060 i 980. E sad 980 je jako dobro pojacalo obilje snage snazan i dubok bas srednji i visoki neutralni daljinske komande.Poterace ti i zahtevnije kutije od tih Heco pa ti moze posle poslužiti kad budes unapredjivao sistem. U svom cenovnom rangu Best bay . Isto važi i za 1060 koji je malko stariji i nema daljinske komande !

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, sakal said:

Hvala na odgovoru.

Nazalost 980 nije dostupan nigde ma koliko ga trazio.Jedino sam nasao 980R a negde sam procitao da nije tako dobar kao obican 980.

Pretpostavljam da je Miskon i mislio na 980r,dosta pratim kp,ebay i td ,980 nikad nisam video u prodaji,sto se tice 980r kod mene je nekih 2 godine i mogu da ti kazem da je to izuzetno pojacalo za te novce,sve ovo sto je rekao Miskon je tacno.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Djoleks said:

Pretpostavljam da je Miskon i mislio na 980r,dosta pratim kp,ebay i td ,980 nikad nisam video u prodaji,sto se tice 980r kod mene je nekih 2 godine i mogu da ti kazem da je to izuzetno pojacalo za te novce,sve ovo sto je rekao Miskon je tacno.

Verovatno si u pravu jer koliko sam video na netu da 980 bez "R" nema daljinske komande tako da je kolega Miskon verovatno mislio na taj sa" R"...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo samo da kazem da sam uzeo denon pma 1060 i da je zvuk procvetao.Ponuda i cena  980r je bila losa tako da sam prelomio.

Cd i pojacalo lepo rade i komsije me vec pozdravljaju bez osmeha :)

Ako nije problem imao bih jos 2 pitanja,da li ove 2 komponente mogu da se poboljsaju i da li preporucujete jos neku komponentu (pretpojacali ili snagas ili sta vec)

Hvala svima na pomoci sto se izbora tice.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sakal said:

Ako nije problem imao bih jos 2 pitanja,da li ove 2 komponente mogu da se poboljsaju i da li preporucujete jos neku komponentu (pretpojacali ili snagas ili sta vec)

Misliš na tvoje pojačalo i tvoj CD plejer, u kom smislu da se poboljšaju (da se nešto prerađuje i sl.) i šta si mislio sa predpojačalom i snagašem - da zameniš pojačalo koje si kupio? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, RingeRaja said:

Nema servisera koji može da ti garantuje da ćeš preradom dobiti zvuk koji je bolji za tebe.

Мислим да ту има итекао штофа за малу прераду, наиме најлакша прерада у новчаном домену је да се 4ком. 8200µF/63V замене са 10000µF или 12000µF. Бољитак ће се осетити у дефинисанијем басу као и сама контрола истог. 

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, alI_Zée said:

Мислим да ту има итекао штофа за малу прераду, наиме најлакша прерада у новчаном домену је да се 4ком. 8200µF/63V замене са 10000µF или 12000µF. Бољитак ће се осетити у дефинисанијем басу као и сама контрола истог. 

Ja tu razliku nisam cuo a stavio sam rybicon 4x 10000uF na 980r postojeci su bili 6700uF i meni svira isto i pre i posle,mogao sam staviti neke kineske koji su bili vise nego duplo jeftiniji od ovih rybicon.Ako Sakal planira da slusa pojacalo dugi niz godina neka menja kondezatore a ako ne nema potrebe to bi mu bio moj savet.

Link to comment
Share on other sites

@sakal Cestitke za pojacalo . Taj Denon 1060 je odlicno pojacalo i ako mislis da ga zadrzis ja bih ga odneo majstoru osvezio promenio dotrajale elektronske komponente i stavio jace kondenzatore i miran si na duze staze . Cime ces dobiti na boljem zvuku . Isto tako Denon cd playeri su odlici za nadogradnju i lampizaciju . Drugar mi ima unapredjeni Denon 1420 od strane Impulsa sa foruma koji odlicno svira za klasu bolje . Pa ga potrazi i raspitaj se . To ti je moj dobar savet. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo mene opet posle nekog vremena i sa mozda nekim problemom.Nisam previse vremena imao za neko duze slusanje ali povremeno bih pustio neki od mojih omiljenih cd-ova sto original sto narezano.

Problem mi je zvuk ali nazalost nemam nikakve mogucnosti da proverim bez dodatnog ulaganja.Gde god sam citao a i svi vi koji ste mi pomogli ovde za Denon su rekli da je dobar bas.Meni je bas nekako muljav,nema onaj cist lep udar kakav bi trebao da ima.Menjao sam kablove,nisu high end ali su bakarni.Kablove za cd menjao ali se nista nije promenilo.U planu je neki dac da povezem tv sa pojacalom i pokusao sam to da uradim preko prikljucka za slusalice na tv-u ali cim pojacam dolazi do izoblicenja.Isto je i  kad komp povezem na isti nacin.Napomenuo bih da mi je sa starim onkyo risiverom isto bas bio los.Sad je pitanje da li je problem u zvucnicima ili sta.

Bio bih zahvalan za bilo kakav savet ili predlog.

Link to comment
Share on other sites

Pominjao si zvučnike i koliko sam video oni su bass reflex kocepta sa otvorom na zadnjoj strani. Velikih su gabarita pa im se treba posvetiti.

Za početak uzmi dva manja frotirska peškira i nabi ih knap u te rupe, pa poslušaj šta se dešava sa basom.

Ako se bass utanji i iskoče visoki i srednji onda se treba igrati na tu temu i na temu pozicioniranja zvučnika u odnosu na zadnji zid i uglove sobe, koji su poznati kao neprijatelji utegnutog basa.

Da li si video žičicu za struju na tom pojačalu? Verujem da su ti zvučnički kablovi deblji od njega. Znači, ugradnja IEC konektora na telo, pa potraga za odgovarajućim strujašem adekvatne cene i ranga koji će uozbiljii celu spravu i dati joj potrebnog soka da isporuči plodove sa najviše vitamina.

Link to comment
Share on other sites

Klasicna pojava koja se desava kod 99 posto audifila. Treba biti svestan da niskim freq., recimo do 200Hz max 300Hz, zavisno od dimenzije prostorije, iskljucivo dominira prostorija kao i pozicija zvucnika u istoj. To tog opsega soba se ponasa kao rezonator, i to treba posmatrati na taj nacin. 

Kakvi crni kablovi i ostale dzidza bidze. Normalno, potentnije pojacalo dace bolju kontrolu basa. 

Muljav bas je posledica sobnih rezonanci koje jedino mozes da utvrdis, gde su i kolike su, ako uradis merenje sobe. Na uvo, ne moze.

Uostalom, izbaci zvucnike na ovoren prostor, bar na terasu, pa ces da vidi da muljacine vise nema.

 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, sakal said:

Sutra stavljam peskire u rupe :)

Koliko sam razumeo predlazes da menjam kabl za struju sa tim iec konektorom?

Strujas,mislis na snagas?

Na ovo podvučeno sam mislio, ali to u kasnijoj fazi, kada istražiš količinu mutljavine koja izlazi iz kutija i kasnije se multiplikuje u sobi. Možda će u tvom slučaju bolje bass raditi sa kraćom, srednjom ili dugačkom cevkom basrefleksa ili sa onom forom od 1000 slamčica ubačenih u rupu ... Ko zna probaj...

Igra sa pozicijom kutija  u prostoru je krucijalan faktor umanjenja brundanja sobe. Razmeštaj elemenata enterijera je još jedan značajan faktor u dostizanju boljeg tuniranja sobe. Moguće je da ti se negde akumulira talas pa će izmeštanje neke komode napraviti čudo...

Na ovo boldovano nisam mislio. Nije uvek rešenje više snage. Sve ima svoje mesto i potrebu.

Ima automobila sa isto konja ali se ne ponašaju isto. Važno je kako su ti konji upregnuti ili Wati u našem slučaju i kolika se zaista snaga potencijalno nalazi neangažovano, a čeka povoljne uslove da se oslobode. Ako to ne istražiš, a kupiš novo jače pojačalo, ništa nisi naučio.

Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam od stavljanja peskira i nista se nije promenilo previse.Nakon toga sam i pomerao zvucnike,odaljavao od zida jos vise,okretao ali je sve isto.Jedino ga nisam podigao sa poda tj. stavio na nesto drugo a inace stoji na parketu.Nazalost izmestanje delova enterijera je nemoguce jer ga ionako nema mnogo,ugaoa garnitura i jedna komoda i to je to.Sad,palo mi je napamet da je mozda cd u pitanju.Imam Denon 1420 i realno nije bas u savrsenom stanju.Svi pricaju kako pusta sve pa i rezane ali meni nekada nece rezane.Cak zna da zabudali i sa originalima.Ili preskace ili ubrza pesmu.Otvarao sam ga i cistio laser ali promene nema.Nazalost u mom okruzenju za sad nisam nasao neki drugi cd uredjaj kako bih i to isprobao.

Link to comment
Share on other sites

Hoćeš da kažeš da potpuno ztvaranje rupe nije utanjilo bass. Namerno sam napisao peškiri da totalno ubiješ bassreflex i čuješ ima li promene. Meni je za neverovati da nema velike razlike.

Onda definitivno taj denon mulja nešto sa tim zvučnicima.

Možda na brzaka da okreneš utikač (fazu) na pojačlu i poslušaš tako. Verovatno šiljke nemaš, pa predlažem neke najlakše metode za pregled šta se zbiva. Obrati pažnju da li dolazi do poremećaja pozicije instrumenata osim samo bassa koji pravi problem. Obično je strujna kontra faza oštrija (digitalis) i ima nešto manju dinamiku na bassu.

Ako ti se tako učini bolje okreni utičnicu i na cd-u pa poslušaj. Svakako vrati svaku utičnicu na položaj koji misliš da ima više informacije i konkretnijeg je fokusa i čvršće prezencije zvučne slike.

... Pa javi? ... Ovako na daljinu je teško sa sigurnošću definisti problem, pogotovo što zatvaranje basreflex rupe ne pravi razliku, kao ni pomeranje zvučnika sa početne pozicije. Može biti samo nešto u spravama. Pa idemo korak po korak. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...