Jump to content


Domaca Radinost


Krca44

Recommended Posts

Ljudi, jeste li vi svesni da ovde pričate o zastareloj i glupoj tehnologiji, kao neko ko se i dalje loži na praćku a ima kalašnjikov pri ruci.....

Ja mnogo volim gramofone, volim čak i ploče ali to je samo zato što od 1988. kad sam imao 11 godina i kad me je muzika prvi put udarila u glavu, nisam imao nijedan drugi način da je čujem

I promenio sam mnogo gramofona od tada. I svaki je bio sve bolji.

Ali svaki je bio samo sredstvo da čujem muziku, a imao sam je samo na pločama.

A sad je imam i na jeftinom Huawei telefonu. I uz slušalice koje daju kao poklon uz kupovinu ne znam više čega, to zvuči odlično. 

Da sam to imao 1988. sad bih znao gde gramofoni pripadaju.

Tražio bih ih u muzejima.

Link to comment
Share on other sites

Trio L 07 ( Kenwood )  e to bih drzao u vitrini a koristio bih Sony 8750.

Technics SP10 ima bolji motor od 1210ke, ona je derivat SP10, mislim da je malo pojednostavljena verzija u pitanju ( zaboravih detalje ).

Gramofoni su fetish, kao 300B lampe   :D

Suncokreti izlepkirani zahvaljujuci Buji ( Hvala ti Bujo ! ),  tise svira ono pucketanje i kod mene !

Link to comment
Share on other sites

Bujo tebe je sa 11 stiglo:Pmene još ranije,nesvesnog,pogledaj sliku sa mog prvog rođendana,1970g. :lol:Grampfonima nije mesto u muzejima,već su na hifi sajmovima u većini ozbiljnih soba sa najkvalitetnijim i najskupljim sistemima,u inostranstvu su ploce po svim većim prodavnicama tehnike,u Uk već i u supermarketima...dok traje,traje ali ih kupuje i neka mlađa generacija rođena uz CD zahvaljujući hajpu,uostalom ni mi nismo večni,dok smo tu uzivamo.Nešto te piči negativna energija pa ovde u vrtiću otimaš deci igračke...da se nisi oženio Nađi neku curu pa nam dođi u rascvetalom prolećnom raspolozenju,sa pozdravom veselo vam bilo... gramofon moze da pomogne,ponesi "greskom" ploču pod miškom kad negde kreneš.Cheers

edit.kad bolje pogledam sliku,gramofon totalno denivelisan :angry:

1.rodjus.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pričali mi matorci, sve devojčice u dvorištu a i šire sam grlio i ljubio. Zato su me i fotkali, bilo im je baš zabavno.

Btw, to su fotke nečega što se sad sve teže nalazi: beogradsko dvorište. Pričao mi je ćale da su oni (klinci) mogli da iz tog dvorišta (kod Vuka) dodju do druge strane Dorćola samo se provlačeći kroz ostala dvorišta preskačući zidove.

I Išli su negde tamo da kradu kajsije :o 

Ej, zamislite kajsije u smrdljivom i zagušljivom centru danas!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Bujodrag said:

Pričali mi matorci, sve devojčice u dvorištu a i šire sam grlio i ljubio. Zato su me i fotkali, bilo im je baš zabavno.

Btw, to su fotke nečega što se sad sve teže nalazi: beogradsko dvorište. Pričao mi je ćale da su oni (klinci) mogli da iz tog dvorišta (kod Vuka) dodju do druge strane Dorćola samo se provlačeći kroz ostala dvorišta preskačući zidove.

I Išli su negde tamo da kradu kajsije :o 

Ej, zamislite kajsije u smrdljivom i zagušljivom centru danas!

E, sad sam uveren da smo se tada i videli... Dolazio sam na dva mesta dole tih godina a jedno od njih je bio najveći golubarnik u tom kraju... Mada, kad bolje razmislim, Vi ste mlađi od mene...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...