Jump to content


Domaca Radinost


Krca44

Recommended Posts

13 minutes ago, Willi Studer said:

Komentari na enterijer su vam baš neprimereni.

Izvinite gospodine Studer,  fotografija koja je podstakla komentare je trebala da bude sala, a sto se tice komentara na enterijer, pa morao sam da odgovorim "Sve Videcoj",   jos jednom se IZVINJAVAM    :)

Link to comment
Share on other sites

Eto moram da napisem onda nesto politicki ne korektno :

Domaci Camel je djubre, americke cigarete su zakon a u Vridziniji zivi tobacco lobi koji ne dozvoljava da se tamo cigarete prodaju po 10-15$ pakla, kad kupis 2 boxa treci daju dzabe.  Duvanski carevi :klanjanje

:D

Link to comment
Share on other sites

Kod mene su ispod nogica gramofona.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kupio sam ih u onoj Crvenoj jabuci, to su oni što prodaju medijapane i iverice ba metar a i gotov nameštaj. Ima tih filceva u takvim radnjama a bude ih i u prodavnicama šrafovske robe i alata. Možda i u onom Wobi house ili kako već. Ima jedna kod mene u ulici, pogledaću. 

Inače, ima ih u raznim dimenzijama i oblicima. Ima i gumenih ali su mi filcani više seksi.

Link to comment
Share on other sites

Teča je zreo za pemMziju :) Obzirom kakav je hajp na 1210 za te pare ili mali dodatak se kupuju daleko skuplji i bolji gramofoni iz istog perioda.Kolega Milomir je na pr.pametno iskoristio momenat,o razlici u zvuku on najbolje zna kao i drugi koji se nisu dozivotno zakucali u "golf 2",MC i benz te gura napred.Enivej - kakogod,ovo sada nije za prikazivanje...Kakav god da je gram izgleda ko ferari sa ćelavim gumama.Da razumem nekako kad je nekom gramofon 9. rupa na svirali,a ne i kad je glavni izvor zvuka.Jednostavno zasluzuje bolje,i Turbo polica nije sav novac ovog sveta.

Izvinjavam se na iskrenosti,al nadam se da će da pokrene u pravom smeru...i mene su iz lenjosti pre pokretali negativni i nezlonamerni komentari od pozitivnih.Bar su dobronamerni.

Link to comment
Share on other sites

Bujo hvala sto me podseti, sad kad je napisano nema sanse da zaboravim

...............

Sondek nema potrebe da se izvinjavas

Technics sad ima nenormalnu cenu,  mislim kosta trecinu novog !   To meni licno nema smisla, da ulazim ispocetka i da bas hocu Techu, ma skupio bih pare za nov a ne za 20 godina rabljen gramofon.

Makina je funkcionalna u toj meri da bih radije kupio jos jedan gramofon nego prodao ovaj.

Polica, mislim ova na cemu je gramofon, radio posao, kako izgleda, pa ja sam se navikao, veci problem vidim u mestu gde stoji, one letve nikako da ofarbam posto je bar to moguce, tu sam lenj, priznajem,  a kao finalno resenje tipa Hi Fi Polica... morace da saceka, nema druge

.................

P.S. Preporuka za psiholosko opustanje :  kupiti Start / Stop Techin mehanizam, ugraditi u drvenu kutiju i pritiskati po zelji,  opustanje zagarantovano   :D

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

 Sondek, nisam baš razumeo šta si napisao. Ovde je stvar prosta, da sam sačuvao svog Thorensa, stavio bih ga na šiljke i/ili neku policu kao ona tvoja. To nije  za teču i to sam proverio.

A svakako, Teča je baš  prehajpovan.

Svi gramofoni su prehajpovani, neki manje neki više ali nema više sleepera.

Link to comment
Share on other sites

 Sondek, nisam baš razumeo šta si napisao. Ovde je stvar prosta, da sam sačuvao svog Thorensa, stavio bih ga na šiljke i/ili neku policu kao ona tvoja. To nije  za teču i to sam proverio.
A svakako, Teča je baš  prehajpovan.
Svi gramofoni su prehajpovani, neki manje neki više ali nema više sleepera.

Slazem se da su gramofoni sad “in”, ali takodje mislim da je cena 2010 od 50000 din za Technics 1210mk2 bila zaista smesna. Danas se za toliko (a i vise) kupuje polovan 1210, a da ne govorimo o nekim losijim Tehniksima. Mislim i da su cene novih gramofona takodje precenjene, kad se pogleda za sta ProJect ili Rega traze 700-800e onda mu 1300 za Technics GR dodje sasvim ok ... no svakako su cene otisle u Honduras. O zvucnica da ne pricamo. Denon DL 160 je pre 6-7g bio 110 dolara, a sada je zamena, DL 110 oko 240 ...
Link to comment
Share on other sites

Nema gramofona koji nece biti u prednosti kad je na dobrom stalku.Igrom slucaja videh i zidni S.Organization na prodaji u PFM oglasima https://pinkfishmedia.net/forum/threads/sound-organisation-turntable-wall-shelf.213761/#post-3367960  .Ja sam imao target zidnu konzolu i ona je zavrsila kod pecass-a  ispod 1210,kad sam zbog selidbe ostao bez mesta za gramofon na zidu.Ako je zid od pune cigle ja bih uvek bio za zidnu konzolu,ali obzirom da zid vise iza zvucnika nemam vec prozor poput krce dobra mi je i ova turbo-va.Kod nje mi odgovara i izuzetno lako nivelisanje,jako je bitno da je gramofon pravilno nivelisan-to je A od gramofonske azbuke.Medijapan na gramofonskom delu kao i gornja ''polica'' su dosta masivniji od sound organisation koji je poznat kao vrlo lak ali rigidan stalak,koliko se secam od aluminijuma je bas da bi bio laksi.Ovo Turbovo cedo je dosta masivno i sadrzi vise tipova materijala od inoksa,metala pleksija itd i po meni je dosta drugacija opcija od target,s.org i slicnih polica. Naravno najbolje je probati vise podloga pa izvuci zakljucak sta je najbolje.Imam nekih svojih drugih prioriteta ali ja planiram novu trampolin bazu kod svog lp12 i verujem da ce to da se cuje,kao i mnogi drugi tveakovi...gramofoni valjda zato i jesu najzabavniji deo hife.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

Nema gramofona koji nece biti u prednosti kad je na dobrom stalku

Slazem se potpuno.  Techni ove letve pomazu a ITTu ni to ne pomaze, on je jednostavno unutra lose dampiran.

Nego iskrsle druge bitnije stvari a ove letve rade posao... i tako umesto njih,  gledao sam kuhinjske radne povrsine, one su debele i sarene, da zenama bude lep rad u kuhinji a mislim sasvim adekvatne za gramofon.   

Policu za gramofon i ostatak hife sam ostavio za kraj, kad budem tacno znao koliko i kojih aparata treba ici u policu.   Moj neki zakljucak je da uradim po meri,  majstor me nece kostati nista jeftinije u odnosu na gotovo ali cu imati na kraju onako kako ja hocu ( sve sto sam gledao je ili skupo ili mi ne odgovara iz drugih razloga zato majstor ).   Imam alternativno mesto za tehniku o kome cu razmisljati kad dodje vreme za to.  Ako tehnika bude isla na drugo mesto, onda imam betonski zid i radio bih nosecu policu za gramofon a ostatak u nesto klasicno, otvorenog tipa.

Hvala u svakom slucaju za sound org.   :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...