Jump to content


Prvi DAC


daim

Recommended Posts

По мени боље гледај неки AudioQuest Jitterbug или нешто слично. Евентуално утакнути бољи струјни у сам адаптер, па макар и неки Lapp или нешто те класе. Или просто кад слушаш музику, слушај са батеријом, тако да лап топ није укључен у струју...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 minuta ranije, senn said:

Sledeće u planu je zameniti fabrički adapter na dac-u, ima li neko savet gde kupiti, nabaviti neko pristojnije rešenje a da nije neka skupa skalamerija od linearnog napajanja, znam da bi to bilo najbolje ali kad bih mogao da zaobiđem?

Možda neka za laptop.

NPR ovako nešto Napajanje 12V 5A

Ukucaj 12V napajanje pa listaj ... Gađaj neka po preporuci odavde, ako se odlučiš za tu opciju. Eventualno zamena DC kabla i DC konektora.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, Father said:

Možda neka za laptop.

NPR ovako nešto Napajanje 12V 5A

Ukucaj 12V napajanje pa listaj ... Gađaj neka po preporuci odavde, ako se odlučiš za tu opciju. Eventualno zamena DC kabla i DC konektora.

Laptop koristim u razne svrhe pa ga šetam po kući stalno takođe baterija mu se ne vadi tako da nije mi na punjaču do se sluša muzika radi preko baterije a i nije mi praktično da vučem kablove i kada ga premeštam iz sobe u sobu.

Zato sam hteo da nabavim drugi adapter za dac a laptop da ostavim kako jeste.

Ovo su karakteristike fabričkog adaptera sa daca

Input 100-240vac 50/60hz

Output 12v 1.0A

 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, senn said:

Zato sam hteo da nabavim drugi adapter za dac a laptop da ostavim kako jeste.

Ovo su karakteristike fabričkog adaptera sa daca

Input 100-240vac 50/60hz

Output 12v 1.0A

Ja ti za DAC i napomenuh. To što je ovaj 5A nije nikakv problem, čak je i bolje jer će da radi skroz opušteno i neće da se greje.

Link to comment
Share on other sites

@Filipescu Da se donese ovde cena mu izađe kao cena ovog dac-a.Vredi li nabavljati to ili je previše za ovaj dac?

@Father Ok jer vidim da si prvo napisao za laptop u prvoj rečenici.Uzeću u obzir ovaj što si mi preporučio hvala.

Ako ima još neko da je već kupovao neku varijantu istih karakteristika a da je zadovoljan promenama neka piše.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno zašto bi menjao fabrički adapter za ove što ti je Father predložio? Ja ne bi menjao kablove na takvim napajanjima. Jedinu razliku bi eventualnu osetio kod ultra čistih bakarnih kablova UPOCC (UltraPUreOhnoCleanCopper), a to da stavljaš na tako nešto nema smisla.

Mislim da ovo što je Filipescu predložio odličan predlog.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, senn said:

...onda mogu da kupim ovaj što father preporučuje pa na njemu da stavim bolji?

Svakako istraži ponudu i odaberi neki brand od poverenja, ali ako planiraš da koristiš bolji strujni kabl, onda povedi računa da nađeš neki koji ima IEC konektor. Uglavnom su ta napajanja sa "DETELINA" IEC konektorom za kabl.

Link to comment
Share on other sites

Zamena DC kabla, koju sam predložio zajedno sa konektorom je neobavezna modifikcija koja daje samo kvalitet više, ali podrazumeva sečenje kućišta od plastike, hirurgiju na pločici napajanja i naknadno skutijavanje u novu kutiju. Nije lako izvodljivo i samo je dodato kao mogućnost više.

Svako ima svoje crvene linije i samo su one granice dokle će se ići. Ta napajanja su reda veličina 2000 dinara i momentalno su dostupna. Jedini keč je u konektoru, da li odgovara onom na DAC-u, ali i to je lako preraditi u KANIBAL-u za kikiriki.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, vdzele said:

Ja ne bi menjao kablove na takvim napajanjima. Jedinu razliku bi eventualnu osetio kod ultra čistih bakarnih kablova UPOCC (UltraPUreOhnoCleanCopper), a to da stavljaš na tako nešto nema smisla.

Pakleni narandžasti je vrhunski izbor za DC kabl ovih laptop napajanja. Uz kvalitetan DC konektor to je ozbiljno unapređenje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vdzele said:

Ok razumem logiku, nego ne vidim da ta napajanja mogu biti bolja od fabričkog. U soničnom smislu to jest. I jedno i drugo je slična kategorija.

Ne znam da li se sećaš mojih iskustava sa zamenom napajanja na mom laptopu za jače od 7.8A (19V). Isti je tip napajanja, još je sličnije, ali razlike su bile vrlo čujne.

Ovde je 100% kvalitet na strani laptop napajanja, a pogotovo za 5A u odnosu na 1A zidni adapter. Dodatna mogućnuost filtracije kvalitetnijim strujnim kablom ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, vdzele said:

Aha ti mu predlažeš napajanje od laptopa sa modifikacijama. Koliko to košta i šta da radi sa tim kad bude želeo da menjao taj deo sistema?

Filipov predlog mi je i dalje bolji.

Ja rekoh svako ima svoje crvene linije, ja sam predložio. Smatram da je 2000 din + eventualno zamena konektora dovoljno niska cena. Bez da menja DC kabl uopšte.

Ako će da proda DAC kasnije može da ga proda sa originalnim adapterom ili zajedno sa ovim . Ne gubi ništa.

Link to comment
Share on other sites

Само да споменем да је горе поменути иФи у класи линеарних напајања која се добијају до 150ак еура. По мени га вреди узети, без обзира што се ради о нижој класи ДАКа. Моћи ће да користи ово напајање и са неким другим ДАКом.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je IFI uradio nešto po pitanju šuma koja emituju svičerska napajanja. Taj deo priče sigurno neće dobiti stavljanjem boljeg kabla i konektora na laptop napajanje. Verujem Fatheru da ima napretka u onom što on predlaže, al ovog sigurno nema.

Senn - to sam shvatio, i napisao u postu iznad. Samo da znaš da i te baterije emutuju šum, ne toliko kao i svičerska, al se čuje.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, senn said:

@vdzele father predlaže zamenu i modifikaciju adaptera za dac, laptop koristim na bateriji dok slušam muziku.

Možda modifikacija neće biti potrebna, ako je DC konektor na napajanju odgovarajućeg profila. U tom slučaju samo ubodeš i eventualno probaš neki bolji strujni kabl.

Ne sumnjam da je Ifi rešenje možda i bolje, pogotovo kada ga preporučuje Filipesku. Potrudio sam se da dam predlog adekvatnog cenovnog nivoa zahtevanog u pitanju.

Dalje modifikacije na napajanju povlače i veća ulaganja pa se cenovno približava Ifi napajanju.

Link to comment
Share on other sites

Kada se malo bolje pogleda, i kod iFi-a postoji set različitih 12V DC konektora koji se susreću u praksi, pa sam zato napomenuo tu činjenicu kao momenat iznenađenja. Takođe i konektor za strujni kabl može biti nestandarno "audiofilskog tipa" u vidu detelinastog IEC konektora, pa treba pažljivo birati.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
6 sati ranije, Willi Studer said:

Pošto kupuješ DAC za sebe, to možeš da kažeš samo ti. Sve ostalo bi bilo kao da si došao na forum o video igrama da ti neko prepriča kako da pređeš ceo nivo a ti pitaš da li je sigurno da nećeš poginuti na tom nivou. Moraš malo i da igraš igricu. 

@zikibiker mučenik došao pre 9 godina na Forum (a ne kao neki nedavno na forum o video igrama (bože da li postoji i tako nešto?)). Da li bi mogao za tu dužinu staža da dobije ipak neku preporuku koja je malo konkretnija od gorenavedenog saveta?

ovde se članovi Foruma ponekad polome da čak i novajlijama preporuče entry level zvučnike i gramofone. Zašto da DAC bude izuzetak?

Ja koji sam u preljubi sa digitalijom (svoju nemam a uživam u tuđem po kućama) generalno imam jedan utisak koji treba da podelim sa vama u ovoj temi a tiče se ovih entry level sprava (dobro, recimo da je kategorija o kojoj pričamo ona od 0-500EUR). Moj utisak je sledeći: svaki DAC/digitalni sistem sa implementiranim DAC-om koji sam slušao a koji mi se dopao je imao par zajedničkih stvari (kod kojih bi možda paralela sa igranjem igrice i bila na mestu) a to je puno uloženog znanja i strpljenja u softverski aspekt cele priče. Ljudi koji pošteno zaokruže celinu Izvor (mreža/kućni digitalni spremnik-digitalni risiver/kompjuter-DAC) i sve to krunišu pouzdanim i komfornim upravljačem cele skalamerije (tablet/mobilni telefon) zaista mogu da izvuku impresivne domete u digitalnom domenu.

Posade me u fotelju pa mi serviraju sve na izvolte kao što ja mojim gostima serviram analogni setup na isti način. Nema bežanja od tog dela osvajanja znanja/iskustva. Pametan čovek će se poslužiti tuđim da bi skratio svoj put lutanja po našim stranputicama.

Ja sve ovo pričam kao neostrašćeni uživaoc u tuđem digitalnom budoaru, bez namere da se ženim. Za sad.

Kad bi imao takve namere, odredio bi za početak budžet koji bi morao da sadrži džeparac za sve gore navedene stavke plus pitanje održivosti/dugovečnosti beočuga u navedenom lancu.

Izvinjavam se na dužem a beskorisnom postu u ovoj temi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...