Jump to content


Maurizio Cucco


RADE

Recommended Posts

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

12 sati ranije, Nixie said:

Neodimium magneti su drastično lakši, ali i dalje mora postojati neko gvožđe oko kalema pa nisu 10x lakši motori. Oko cene, šta znam, nisam primetio baš toliku razliku NEO/ferit. Možda je na tom primerku malo jača razlika u ceni. Većine modela drajvera i nema u obe verzije, samo NEO ili samo ferit. Riboni su carstvo za NEO magnete.

Pa recimo može da se uradi kompaktna verzija gde celo telo viskotonca bude nešto malo veće od membrane.....ali onda ide ono....aaaaaaaa ovo su stavili neki krš iz auto aududia i to je to. Recimo kompaktna verzija može poprilično da se približi mid basu.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Nixie said:

Dali ste mu nešto. 😂

Naravno, dobio je italijanku.....mislim da je to neka rođaka od žene mog ortaka.....pošto se radi o pirgavim stvorenjima mislim da je to i previše.😂

Link to comment
Share on other sites

Šalu na stranu, ali đezer nije slušao moje pojačalo koje je trenutno kod mene na nekim promenama. Ja stvarno ne znam šta bi bilo da je i on bio tamo. 😂.

 Ali stvarno, to je vrlo interesantno, dođu audiofili i pričaju bajke, dođu muzićari i posle 10 minuta pronalaze greške na svojim snimcima.

 recimo bas, 99,999% audiofila taj bas se ne bi svideo iz 10000 razloga.....muzičari kažu, perfektan, stoji gde treba , ne šeta, korektan po svim parametrima zanata.....meni lično se ne sviđa.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, sondek said:

Jel istina da svaki put kad neko poruči ekspreso jedan talijan padne sa Vespe. Ovde ih sve više, pa nam treba povratna informacija. 😁

pa naravno da je istina. 😄

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Situacija je sledeća, uskoro /mada sam ja mislio da jesu / mi stižu  2 mid basa i 2 tvitera koji su  razvijeni za neke prilike i neprilike. Uglavnom, većina karakteristika je zadržana a neke su i izmenjene iz opravdanih razloga.

    Moja ideja je da ih ustupim / privremeno /  na neku vrstu testiranja.....da se stekne makar neka ideja o tome o čemu se govori već duže vreme......naravno ako postoje zanteresovani  i naravno da su pod libelu 😂......ovo oko libele ja odlučujem 😂.

   Kutija može da bude od 8 litara pa do 30 litara....nema problema.

  Postoje neki uslovi, recimo, može da se piše ko šta hoće, ali mora da makar meni navede litražu, rezonantnu i šemu filtera....mislim, da znam o čemu se priča. 🤣.  Ako ima više zainteresovanih možemo da se dogovorimo jer ima više dana nego kobasica, što se kaže kod mene u selu.

Ako postoji problem oko kutije mogao bih i to da uradim, ali mi je nezgodno da šaljem.

  Ono šta ja lično mislim je to da možda i nema potrebe za tviterom jer sam mid bas ima štofa, što se kaže, osim toga neće biti veliki problem da se proveri da uz ovaj mid bas neće da idu mnogi visokotonci....iz 100 razloga.

   Nema nikakvih problema da se taj deo otvori nova tema, bilo gde, recimo u meni omiljenoj samogradnji.

  

Link to comment
Share on other sites

Visoka efikasnot i laka pokretljivost su različite stvari. Skoro sve Pro zv. jedinice su teže pokretljive. npr. sa cevnim pojačalima manje i srednje snage. Sigurno nema lako pokretljivog 12" Faital. Da bi bio lako pokretljiv, morao bi značajno da se prepravi, a i pitanje je šta bi ispalo nakon prepravke. Za namenu koju ti misliš, ima drugih zv. jedinica, i to je vrlo drugačije od većine ovih iz Pro segmenta. Npr. Seas Exotic W8 ili A26RE4. Mislim da Audio Note koristi custom verzije Seas jedinica. Poenta je da zv. jedinica za pokretanje stanovitim pojačalima, mora da ima lakši kretni sistem i labavo vešanje. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, BokiTokiVoki said:

Visoka efikasnot i laka pokretljivost su različite stvari. Skoro sve Pro zv. jedinice su teže pokretljive. npr. sa cevnim pojačalima manje i srednje snage. Sigurno nema lako pokretljivog 12" Faital.

Znamo ( ili bar ja znam da to uopste nisu isti pojmovi - Sensitivity i Efficiency ) - sto se tice Faital 12" to je napisano onako u malo u shali kao i ceo post jer je Faital italijanska firma - nisam detaljno i skoro proucavao njihov katalog 12"-15" drajvera.

Medju pro drajverima - koliko sam video generalno u toj klasi 10"-12"-15" vrlo su retki lako pokretljivi - ono sto sam video, tad kad sam gledao - jeste da uopsteno ima vrlo malo tih velikih "midbass-eva" lake pokretljivosti, mora da se izadje i pro kategorije da bi se naslo ( nemoj molim te da me pitas koji, proslo je sigurno dve godine od kada sam gledao ).

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Krca44 said:

Pa Rade posalji nam recimo Faital HF106, hornu i Faital 12" drajver, lako pokretljiv x2 - napravicemo kutije za to i publikovati.

 

Ti bi nešto za vašare i šatore.....evo većeras mi u prodavnici gde kupijem povrće i voće nude modul RCF, znači napajanje, filter i dva kanala.....samo zavrneš na te, već šta imaš.

 

PS šalu na stranu, ja sam već poveo razgovore o tim stvarima, ono, vašar slava neobavezno druženje. Znači nisi jedini.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Krca44 said:

Znamo ( ili bar ja znam da to uopste nisu isti pojmovi - Sensitivity i Efficiency ) - sto se tice Faital 12" to je napisano onako u malo u shali kao i ceo post jer je Faital italijanska firma - nisam detaljno i skoro proucavao njihov katalog 12"-15" drajvera.

Medju pro drajverima - koliko sam video generalno u toj klasi 10"-12"-15" vrlo su retki lako pokretljivi - ono sto sam video, tad kad sam gledao - jeste da uopsteno ima vrlo malo tih velikih "midbass-eva" lake pokretljivosti, mora da se izadje i pro kategorije da bi se naslo ( nemoj molim te da me pitas koji, proslo je sigurno dve godine od kada sam gledao ).

Krco, pa u PA se radi o 2000w, 3000w, 4000w što se kod mene u selu prevodi sa 2,3,4 kw .....tu nema ništa labavo....ene onaj modul RCF što ti nudim ima nekih skromnih 2100 w ....ono 2 od 16 cm i neka mala horna.....i sve to za nekih bednih 130 dB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...