Jump to content


Maurizio Cucco


RADE

Recommended Posts

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 sati ranije, RADE said:

 

  Ја поседујем око 100 бројева ревије за аудио конструкције  http://www.costruirehifi.net/

 Bez obzira što je na italijanskom , mislim da može da pomogne, ne svima ali čisto prelistavanje revije može da probudi neku ideju.

. . . 

Referentna revija. :thumbsup2

Imam svega par brojeva iz 2001-2002 god.

Odlicni clanci o FR ( Lowther, Fostex, o konstrukcijama kabineta, etc. ), jedan od tih brojeva je tada objavio onaj zvezdasti drajver firme Manger ( bese na naslovnoj strani revije ).

Trazeno mi je da to pazarim tada od par diy-era ovde u Bgd, tako da sam samo pazario jos jedan komad vise za sebe. :)

Koliko se secam bilo je moguce svojevremeno pronaci komplete po "radnjama" u pdf formi. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kao što sam rekao, prava letnja tema. Laka, osvežavajuća i bezopasna :)

Mislim da je era interneta paradoksalno, umesto da poveća broj praviša i pismenih audiofila (u muzičkom, tehničkom, socijalnom smislu) drastično smanjila broj i jednih i drugih pošto je favorizovala lakost, površnost i iluziju jednostavnih odgovora na komplikovana pitanja. Jednom rečju sistematski je zaglupila većinu ljudi. 

Zašto to spominjemo? Upravo zbog činjenice da se ranije teže dolazilo do informacija (primer: audio/diy magazini) pa su se časopisi kupovali, skupljali, razmenjivali, kopirali a ljudi su više merili, lemili, razmišljali dok danas više vise po forumima i društvenim mrežama, znaju kako koja sprava zvuči na osnovu YouTube snimka ili na osnovu simulatora elektronskog sklopa uređaja. Površno, lako i beznadežno zgodno za pastire koji su ukrupnili stada na planetarnom nivou.

Rade, hvala na ponudi, mislim da je ona velikodušna i nesebična. Možda bi bilo najbolje kad/ako ovakva riznica bude skenirana i objavljena u pdf formatu napr. od strane nekog ko se u to i razume, hoće i može.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, zflazar said:

kao što sam rekao, prava letnja tema. Laka, osvežavajuća i bezopasna :)

Mislim da je era interneta paradoksalno, umesto da poveća broj praviša i pismenih audiofila (u muzičkom, tehničkom, socijalnom smislu) drastično smanjila broj i jednih i drugih pošto je favorizovala lakost, površnost i iluziju jednostavnih odgovora na komplikovana pitanja. Jednom rečju sistematski je zaglupila većinu ljudi. 

Zašto to spominjemo? Upravo zbog činjenice da se ranije teže dolazilo do informacija (primer: audio/diy magazini) pa su se časopisi kupovali, skupljali, razmenjivali, kopirali a ljudi su više merili, lemili, razmišljali dok danas više vise po forumima i društvenim mrežama, znaju kako koja sprava zvuči na osnovu YouTube snimka ili na osnovu simulatora elektronskog sklopa uređaja. Površno, lako i beznadežno zgodno za pastire koji su ukrupnili stada na planetarnom nivou.

Rade, hvala na ponudi, mislim da je ona velikodušna i nesebična. Možda bi bilo najbolje kad/ako ovakva riznica bude skenirana i objavljena u pdf formatu napr. od strane nekog ko se u to i razume, hoće i može.

Bravo za post

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Patolog said:

Referentna revija. :thumbsup2

Imam svega par brojeva iz 2001-2002 god.

Odlicni clanci o FR ( Lowther, Fostex, o konstrukcijama kabineta, etc. ), jedan od tih brojeva je tada objavio onaj zvezdasti drajver firme Manger ( bese na naslovnoj strani revije ).

Trazeno mi je da to pazarim tada od par diy-era ovde u Bgd, tako da sam samo pazario jos jedan komad vise za sebe. :)

Koliko se secam bilo je moguce svojevremeno pronaci komplete po "radnjama" u pdf formi. 

 

  време о којем ти говориш је било и златно доба уради сам као и саме ревије.

  Данас је ревија нешто сасвим друго.Нема више квалитетних људи који би писали текстове, нити ревија хоће да плати. Како се зеза екипа на интернету, власник плаћа капућино и брјош  за текст мислећи да је људима стало да се појаве у ревији.

   Некада је било другачије и екипа је била квалитетнија.

  Ових 100-нак бројева може да буде неком интересантно али и не мора. Ако ништа друго, чисто да се види шта се ради са ове стране баре.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, džonibigud said:

IMG_20190803_150926-400x624.png

други са леве сране у првом реду ми ПРВИ вири из кутије :D  бр 28  и купљен је зато јер је у себи садржао текст о звучној кутији АРИЕС   https://www.speakerbits.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=child_special.tpl&product_id=4252&category_id=1202&option=com_virtuemart

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, zflazar said:

Rade, hvala na ponudi, mislim da je ona velikodušna i nesebična. Možda bi bilo najbolje kad/ako ovakva riznica bude skenirana i objavljena u pdf formatu napr. od strane nekog ko se u to i razume, hoće i može.

Нема ништа лепше него да узмеш ревију и лагано је прелисташ. Пдф је смарање . И ко ће да више од 25.000 страница пребаци у ПДФ.

  Постоји друга много боља идеја, а то је да се након прелиставања издвоје текстови од интереса шире јавности да се фотокопирају, и евентуално преведеду.

  Нема потребе све преводити у ПДФ.

   Од 100 страница АР ја прелистам прво целу, а затим читам само новости у овом спорту и рецензије звучних кутија  и евентуално неки интересантан текст.

   Нисам луд да читам рецензију тамо неког ЦД-а који никада нећу купити.

Link to comment
Share on other sites

нема проблема, доносим све , само ми мораш дати адресу на коју да ти пошаљем пола кубика часописа :D

  добро нема пола кубика али није далеко

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RADE said:

нема проблема, доносим све , само ми мораш дати адресу на коју да ти пошаљем пола кубика часописа :D

  добро нема пола кубика али није далеко

Ne ne, nemoj molim te. Ja sam više za vino:) Platiću ga naravno. Kad je Beg bio cicija... 

Link to comment
Share on other sites

Кутије od Mauricijusa се зову Оркестар Уживо / ливе / и спрема се ПДФ и брошура.

За који дан ће бити спремна верзија од мермера и колико сам чуо раде одлично.

 Моје појачало ће због продаје преко drugih морати да добије име, ЕУ  сертификат и званичног произвођача. :grin:

У  припреми ми је мала кутија, нешто попут ЛС 3/5 , stim što će midbas biti od 16 cm a visokotonac možda i 32 mm ......у сваком случају рез иде преко 3,5кхз.

Link to comment
Share on other sites

Rade,

Ako može pitanje.

Da li sam dobri shvatio da zvucne kutije postoje samo u jednom primerku i ne mogu da se druge naprave jer je projektna dokumentacija nedostupna, i za drajvere i za same kabinete.

Takodje, Italijan nije rad da pošalje kutije same u Srbiju, on bi da ih prati i da objašnjenja prilikom slušanja. Šta ga sprečava da dodje sa kutijama (privremeni uvoz to lako rešava)?

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2019 at 1:13 PM, RADE said:

У  припреми ми је мала кутија, нешто попут ЛС 3/5 , stim što će midbas biti od 16 cm a visokotonac možda i 32 mm ......у сваком случају рез иде преко 3,5кхз.

Pretpostavljam da će kutije biti projektovane, izrađivane, prodavane i slušane u mraku. Zbog prethodno navedenih razloga dostavljam ti fotografije sličnih modela radi upoznavanja sa izgledom kutija... 

spendor-s35-r2-classic-series-loudspeakers-pair.jpg

1118harbeth.promo_.jpg

71p+VWh1ueL._SL1500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...