Jump to content


Maurizio Cucco


RADE

Recommended Posts

  • Replies 719
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Пази, хвала за савет, али није то посо за грађевинце.То ће да раде џетови, фрезе, ЦНЦ машине, тако да ту стварно....нема леба за тебе, што се каже.

  пре неки дан сам ушао у ввурт да питам за бургију за гранит......срамота, нису имали.......имају само неке за картон и сличне тешко пробушљиве материјале......мада користим њихове лепкове за твдо дрвеће.....одлични су.

Ma ja samo dajem predlog, nebi se ja u to upuštao, previše je to pipavo za mene...

Moraš paziti i koja granulacija agregata ti ide, mora nešto mnogo sitno i mora se to dobro izvibrirati i kontrolisati da ne dođe do segregacije betona.

Hebeš posao ako ćeš kasnije morati pločice da lepiš na zvučnik...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Najbolja fora ove teme je to što svi misle da se zezam, a ja pišem isključivo istinu.

  Ako neko misli da je to nešto novo, e pa nije......isto je bilo i pre 10 godina kada sam pisao o merenjima, simulacijama i akustičnim fazama......i tada je to bilo špansko selo i udaljena galaksija za mnoge.....ebiga, prevaziđena stvar danas, ali nekada je bilo nešto drugo.

 Naravno, sve će biti drugačije nakon prvih 15 sekundi rada kutija.....sve će svima biti jasno.....to se teško objašnjava.

   I opet da ponovim, raduje ova silna duhovitost i zaebancija......ankeri za skretnicu.....:lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Do sada najbolji deo štiva je onaj gde 'uncuti i Namiguše skidaju drajvere da bi špijumurali skretnice a žice su neobeleženog polarireta. Pa daljinski. Pa mono. Pa faza. Pa kontrafaza. Pa olakšanje što nije bas vezan umesto visokotonca. Pa đipa Mauricio.

A sada praznični dodatak sa Desetogodišnjicom Merenja, Faze i Simulacija.

Ovo nema cenu. Rade, imaš moj dubok naklon. Tvoj verni čitalac, zflazar.

Link to comment
Share on other sites

 u stvari, radio je komp na koji je bila nakačena neka audio kartica od 3-4000 evrića. E ta skalamerija ima svoj svemirski daljinac......ti to da vidiš, ti bi to bacio u kantu jer bi pomislio da je ko zna šta.....a ono vrhunski daljinac za zvučnu karticu.

  E pa ta kartica ima neviđene  mogućnosti, a između ostalih je banalno nameštanje MONO zvuka na oba kanala i mogućnost pojedinačnog uključenja kanala......dakle mono signal na oba kanala i onda slušaš  ILI jednu ili drugu kutiju.....i pazi sada tehnike.....sve radiš sa dajincem :D

  Ja znam da je za vas iz Zrenjanina ovo kvantna mehanika, ali veruj mi, radi se o vrlo banalnim funkcijama.

Ako nastaviš da pratiš ovaj forum......dobro, nije dovoljno samo pratiti, nego i razumeti pročitano, možda možda od tebe bude jednog dana nešto.:lol:

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, prophet said:
1 sat ranije, RADE said:
IMG_20201016_115756.thumb.jpg.0153437ca9d2b20f40ba615b7d03eba5.jpg

Fino deluje taj mid-bas.

Prava Babaroga. Ako se posmatra tehnički, pravi je biser moderne konstrukcije....počev od tolerancija pa preko lepka do svih materijala.

 Mada se i ne vidi, ali vešanje je od nomex-a....i opet nije bilo kakvo vešanje....ima i tu fora i fazona.

  Drugi aspekt je zvuk. Taj midbas se ukršta protiv svih teorija o filterima na nekih 5000 hz. I pored toga stvara jednu vrlo vrlo vrlo realnu scenu.

Visokotonac.  .....pa šta da kažem....ja da objavim njegov odziv, i da se našalim da ga ponudim u prodaji....pa svi bi mi se smejali.....mislili bi da ih zahebam.....međutim ovaj visokotonac ima fantastičan zvuk.....pogledaj malu hornu ispred i korektor faze.....deluje kao da je nađen na vašaru za 10 evra, ali on radi i radi i te kako.

  Sada ako ja napišem da taj filter ima samo 4 dela 12-12 i da mu akustične faze na 5000 hz idu kao u teoriji o filterima, niko ne bi verovao.....međutim postoji snimak.....koji nije bitan....jer postoji jedna scena koju retko koja kutija može napraviti.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zeljko1974 said:

Па ово иѕгледа фантастично, дај Раде плиз опали неку фотку целог система, да имамо мало ширу слику  посматрања хај фај система.

Popodne ću postaviti slike naprava koje su izbačene....i na kraju krajeva su na prodaju....i na mesto njih su ubačene druge kutije i drugo pojačalo.....zašto....pa zato jer rade bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sve bolje od boljeg, treba probati ali kontam da bi demit fasada sa španskim zidom kao finišom na tim kamenim ili betonskim zvučnicima poprilično popravila, tj umanjila prve refleksije ili recimo terazzo...

Daj @RADE koju sliku sistema, vidiš da smo nestrpljivi.

PS: Fale ti 2 zavrtnja na visokotoncu, jel to zbog odziva drajvera ili je zaboravljeno?

Link to comment
Share on other sites

@RADE nemoj zameriti @zflazar-u, Zrenjanin je nedavno dobio "čistu" vodu, pa se svi sada skidaju od nedostajećih suplemenata koji su bili rastvoreni u vodi "na suvo".

Nego htedoh te pitati od kog materijala je midbass membrana ako nije tajna, reko bih neki tretirani papir...

Isto pitanje je i za visokotonac i kutiju.

Link to comment
Share on other sites

Pa sada idući tom tvojom logikom ispašće još da je kupljen midbass drajver sa ulubljenim "dust cap"-om i da ne sme da slika oba zvučnika jer su različiti drajveri... Zna Mauricio zašto je to tako uradio, videćeš, objasniće ti @RADE ;)

Nego, šta je obloga prednje ploče, izgleda kao da je neko prdno u berbersku kantu za smeće u blizini zvučnika...

Link to comment
Share on other sites

pa ja ne verujem. U mom kratkom ali plodnom životu šta me sve snađe što bi rekla Anđelka Prpić:

-udario Ukrajinac atomski s desna iz Černobilja

-udarila SIDA mučki s leđa

-ukinuli mi vodu sa lizergičnom kiselinom

-udario Brat Si, Brat Andrej, Brat Lui (onaj treći iz Modern Talkinga) u espionage. 

Ne daj se godinama moja Ines. Prevari muža, idi počešljati se u nekom boljem hotelu. Pocepaj pozivnicu, uzmi mješalicu, jer kiši vani kao što umije kišiti samo na otocima.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...