Jump to content


CD plejer do 250e


kolombaja

Recommended Posts

Posto je moj verni Grundig CD-903 na izdahu, a nisam siguran da bih ga popravljao, interesuju me vase preporuke za CD plejer do 250e. Gledam duze vreme KP i nisam bas odusevljen ponudom i cenama. Razmisljam o nekom Sony modelu ali tu nisam siguran koji modeli nisu problematicni sa laserima i transportom a koji jesu. Pored toga razmartao sam i Philips, B&O, Grundig... ali se nisam do sad odlucio.

I jos nesto, do sad sam slusao uglavnom samo TDA1541, voleo bih da uzmem neki sa Burr Brown DAC cipom, mozda cak i bitstream kao Philips CD-850 II, ali sam dosta neodlucan oko toga. Jos jedna nedoumica koju imam je to sto mi vecina tih CDova sa KP deluje ipak nekako matoro pa sumnjam u pouzdanost istih.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kada kupuješ polovan player sve je to mačka u džaku nikad se ne zna koliko će da radi možda 10 godina ili 10 dana to je sve relativno a nemora da znači da će crći laser može i neki drugi deo naprimer meni je bio crko display posle 3 dana od kada sam kupio .. ne mora da znači ako je nabavljiv laser da će svirati isto kao originalni i koliko će trajati i to je ? U tom cenovnom rangu 200 250 evra nema skoro uopšte na oglasima. Uzmi neki Sony ES seriju što noviju mada i to nije garancija bitno je koliko je uredja slušan a ne koje je godište kao i auto mašina se haba od upotrebe a ne koje je godište.

Link to comment
Share on other sites

Ako želiš plug-and-play CD plejer koji nećeš morati da dodatno apgrejduješ, onda pogledaj neku Micromegu Stage 3 ili više. Prelazak sa 1541 na BS znači da ćeš dobiti malo pitkiji zvuk ali i manje slam-a i čvrstog basa i bubnja.

Za 250 evra ne bih razmatrao Philips, B&O niti Grundig. U Sony nisam upućen ali bih ga uzeo u razmatranje.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, kolombaja said:

Posto je moj verni Grundig CD-903 na izdahu, a nisam siguran da bih ga popravljao, interesuju me vase preporuke za CD plejer do 250e. Gledam duze vreme KP i nisam bas odusevljen ponudom i cenama. Razmisljam o nekom Sony modelu ali tu nisam siguran koji modeli nisu problematicni sa laserima i transportom a koji jesu. Pored toga razmartao sam i Philips, B&O, Grundig... ali se nisam do sad odlucio.

KP praktično i ne posećujem. Zbog ove teme sam pogledao, i situacija je strava i užas. Mnogo ničega.

U CD playeri izlista 23 strane. Kada se u pretragu ukuca Beograd, raspon cena 45-312 €, ostane 2,5 strane.

Onda se uporedi sa DAC-Transport List : http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm  i sa radnjom za lasere :  http://www.lasertrader.de/english/  

Od onoga što je meni zapalo za oko, a da deluje OK kao player, da ima nabavljiv laser i npr. DAC chip Burr-Brown 2*PCM1702 je Denon DCD-1450AR. Dakle, samo 1 i slovima JEDAN player od cele "ponude". Utvrditi ispravnost/funkcionalnost i zvuk, i vozi. Da li je ta cena OK, u to nisam upućen. 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, BokiTokiVoki said:

Od onoga što je meni zapalo za oko, a da deluje OK kao player, da ima nabavljiv laser i npr. DAC chip Burr-Brown 2*PCM1702 je Denon DCD-1450AR. Dakle, samo 1 i slovima JEDAN player od cele "ponude". Utvrditi ispravnost/funkcionalnost i zvuk, i vozi. Da li je ta cena OK, u to nisam upućen. 

Ima Denona jeftinijih a boljih. Sharpov mehanizam u tom plejeru zna da zakaze zbog plastičnih delova koji vremenom propadnu. 

Takođe je cena tražena na KP velika. Taj plejer ne vredi više od 130€, u vr' glave 150€, ako se nekome baš taj sviđa.

Link to comment
Share on other sites

Transport + dac će mu značajno premašiti budžet. Dac može uvek da ubaci u sistem, ako ga već nema, pa da CD plejer koristi kao transport. Nisam siguran da je opravdana investicija ulagati u zaseban CD transport. Višestruko su skuplji, a dobar broj transporta ustvari ima laser i mehanizam potpuno isti kao u nekim CD plejerima koji pride imaju konvertor i analogni izlaz. Dakle mislim da cenu transporta drži jedino to što su ređi i pomalo fensi uređaj. Primera radi, CD plejer koji je pre 20 godina koštao 1000DM, danas se polovan kupuje za 100e, a za transport koji je nov koštao 1000 dolara, traži se I po 400-450e.

Voleo bih da se povede diskusija o ovome. :) 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Kuršum said:

 Višestruko su skuplji, a dobar broj transporta ustvari ima laser i mehanizam potpuno isti kao u nekim CD plejerima koji pride imaju konvertor i analogni izlaz. Dakle mislim da cenu transporta drži jedino to što su ređi i pomalo fensi uređaj. Primera radi, CD plejer koji je pre 20 godina koštao 1000DM, danas se polovan kupuje za 100e, a za transport koji je nov koštao 1000 dolara, traži se I po 400-450e.

Voleo bih da se povede diskusija o ovome. :) 

Grešiš, puno grešiš.

Sve se svodi na to koliko si ozbiljan u "cd reprodukciji"...

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, voleo bih da mi objasniš gde grešim.

Dakle ako zanemarimo giga mega High-end Wadia-e i slična čudesa, postoji masa primera da CD transport ima potpuno jednak mehanizam kao i pojedini CD plejeri i to 1 na 1, šraf na šraf, a koštaju 5 i više puta skuplje.

I Lampizator posle početnog oduševljenja CD transportima, revidira mišljenje:

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/TRANSPORT/CD_transport_DIY.html

Na kraju članka pod naslovom One year later - fall 2009 je pomenuti stav.

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim sony x55es i prezadovoljan sam sa zvukom.Platio sam ga 150e bez drvenih stranica ali svi kazu da sam prosao jako dobro jer je njegova cena 200-250e. X555es kazu da jos bolje zvuci a video sam u oglasima za 300e,Cuo sam jos x50es koji isto dobro svira. Sa tim modelima neces pogresiti.Inace kazu ljudi da i x333es svira prilicno dobro a moze da se nadje za manje para.Kod modela x333es i x55es koristi se kss270 laser koji obrati paznju mora da bude odlican tj da cita sve bez greske jer samo on kosta 100-150e , dobra stvar je sto je skoro nepoderiv.Cuo sam i da x930qs svira odlicno a msm da on ima kss213 laser koji je lako nabavljiv i jeftin.

Toliko o sonijevim plejerima, obavezno poslusaj neki od tih modela mislim da se neces kajati.

Link to comment
Share on other sites

On 10/24/2016 at 22:31, kolombaja said:

Posto je moj verni Grundig CD-903 na izdahu, a nisam siguran da bih ga popravljao, interesuju me vase preporuke za CD plejer do 250e.

Vidim da ima raznih preporuka i da se sve kreću u pravcu dosta starih uređaja.

Ja bih ti preporučio neki CD player mlađe generacije. Konkretno, ja u B sistemu imam Marantz CD6004 i mislim da se radi o vrlo dobroj spravi koja polovna ne bi trebalo da prevazilazi tvoj budžet. Ima još sprava novije generacije u tom cenovnom rangu koje dobro sviraju.

Gore pomenuti Marantz ima Cirrus Logic CS4398 i to dobro radi. Ne treba se a priori paliti na ovaj ili onaj chipset. Treba poslušati uređaj, nije sve chipsetu.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...