Jump to content


PetrovićIvan sistem (aka "previše taman cyrus")


petrovicivan

Recommended Posts

Zdravo društvo,

 

Evo premijerno se javljam, tek sam se skoro nakanio da razbucam konfekcijski Onkyo surround i kupim dobar stereo. Godinama sam pravio kolekciju klasike, i moram da se pohvalim da je dobra, ali kako do skora nisam imao svoj stan nije mi padalo na pamet da se upuÅ¡tam u hifi. PoÅ¡t od jednom ne može sve da se dotera, normalno, za poÄetak sam prema drugarovoj prepuruci uzeo B&W 601 S3 a zatim Cyrus komplet: pojaÄalo 3i sa PSX-om i njihov CD Dad3. 

 

Za razliku prethodnog sistema, ako to uopÅ¡te treba uporeÄ‘ivati, dobio sam ZVUK. Ali me ipak brine jer je mnogo taman. Priznajem da nemam joÅ¡ uvek „ceo“ sistem, za zvuÄnike sam uspeo da namaknem Haybrook Heywire ali su zato interkonekti ostali pijaÄarski. Ipak kada prikopÄam stari Marantz CD46 ima mnogo viÅ¡e visokih, jes da ni sami ne shvataju kako prÅ¡te, ali sa Cyrusom toga skoro da uopÅ¡te nema. Da bih bio konkretniji, npr. prva numera Genesis-ovog We Can't Dance ima posle par taktova bubnja neÅ¡to Å¡to dosta podseća na vuÄije zavijanje a u pozadini Å¡um koji u svakom sledećem taktu kao da menja fazu. To Å¡uÅ¡tanje na Cyrusu jedva da mogu da primetim a oÄigledno je deo ambijenta. Kod drugara se Äuju dobrano pa imam utisak da kod mene neÅ¡to fali. Sa druge strane najzad uživam u nekim albumima koji su mi ranije toliko bili oÅ¡tri da sam ih puÅ¡tao samo na min. Npr. Archiv na starim instrumentima. U stvari sada kada pogledam svi ranije oÅ¡tri albumi sada zvuÄe kako treba dok većina „normalnih“ previÅ¡e potamnjeno, akustika bez onog strujanja vazduha...

 

Kako god, ovaj tamni zvuk Cyrusa koliko uspevam da detektujem dolazi ili od njegovog CD-a ili interkonekta i toliko je taman da me sada već brine, na stranu Å¡to su srednji jasni, masivni, Ävrsti, jaki...

 

Dok sam se odluÄivao probao sam i kombinaciju Cyrus SL + Cyrus XPA (pojaÄalo i snagaÅ¡ vezani u biamp) i tu je bilo duginih boja u visokima. Od ove kombinacije sam na kraju odustao jer mi je SL bio dosta „istroÅ¡en“. Kako god zakaÄim snagaÅ¡a on svira detaljno i taÄno a SL tek jedva uspeva da odradi posao. Ali je zato razlika u odnosu na 3i + PSX ogromna samo u visokima. UopÅ¡teno gledajući zvuk je sliÄan, istog karaktera... logiÄno, isti im je otac    :)

 

Negde u prethodnim postovima sam proÄitao da je Cyrus svetao, pa me brine da li ovom mom neÅ¡to fali kada je ovako mraÄan? Da li možda neko sa Voždovca ima Cyrusov CD ili neke svetle interkonekte pa da svrati na pićence i malo muzike? Voleo bih da probam joÅ¡ neke kombinacije jer ima indicija da bih uskoro mogao CD da zamenim za neki drugi model, ako se zvuk popravi ne bih se ustruÄavao ni da ubacim neki silver komad i razbijem vizuelni ugoÄ‘aj :) 

 

Poz

Link to comment
Share on other sites

tog cyrusa sa psx si kupio od marića preprodavca na kupujem prodajem , ja sam ga gledo da bih ga upario sa mission zvuÄnicima koje imam, medjutim kada sam proÄitao na ovom forumu neku staru raspravu ljubitelja ove firme shvatio sam da je ovaj model teÅ¡ko sr......e i da je bio promaÅ¡aj kada je izaÅ¡ao tako da je problem u pojaÄivaÄu i nikad nećeÅ¡ biti zadovoljan

Link to comment
Share on other sites

medjutim kada sam pročitao na ovom forumu neku staru raspravu ljubitelja ove firme shvatio sam da je ovaj model teško sr......e i da je bio promašaj kada je izašao tako da je problem u pojačivaču i nikad nećeš biti zadovoljan

 

Loše si shvatio.

Sve što si napisao je pogrešno.

Link to comment
Share on other sites

Loše si shvatio.

Sve što si napisao je pogrešno.

E,neka si mu rekao... Volim kad o uredjajima pisu na osnovu tamo neceg sto su negde procitali... A bez ikakvog licnog iskustva. Cyrus je veoma,veoma fin i sofisticiran uredjaj i ne ide uz B&W kutije nikako,licno sam ih slusao sa vise zvucnih kombinacija. Traze ozbiljno uparivanje ali kad se sve slozi,sviraju zaista odlicni i za dugi niz godina... Imaju oni svojih mana kao i mnogi drugi uredjaji,gledano sa tehnickog aspekta ali zvuk serije 3 je ozbiljno dobar.

Link to comment
Share on other sites

hehe, Å¡arenoliki odgovori :D 

Da, kod Marića sam kupio i baÅ¡ sam zadovoljan kako smo se dogovorili :) 

ovo Å¡to me muÄi je stvar uparivanja, s obzirom da sam muziÄar to mogu da ocenim, pa Å¡to bi rekli iskusniji, samo polako... ;-)

 

Kablove da menjam pod br. 1, to znam, nego sam se priliÄno proteg'o za ceo sistem pa bih voleo da naÄ‘em nekoga u blizini da ga ugostim pa usput da sluÅ¡amo kablove :)) ili drugi cd-player :)

 

Definitivno marantz daje viÅ¡e zvuka u visokim ali je to toliko zbrkan zvuk da se ne razaznaje Å¡ta taÄno svira. To je zato Å¡to je budget model i naravno da nije kandidat za uparivanje sa cyrusom. Vidim da će za uparivanje možda biti veći posao naći kutije istog ranga ali to za sada ostaje po strani dok se ne oporavim od troÅ¡karenja. 

 

Konkretno, danas mi se pojavila prilika da dobijem Cyrus CD6 na slušanje sa Kimber i Van den Hul interkonektima pa uskoro javljam utiske.

 

A poziv i dalje važi, za beograÄ‘ane ili ostale ako su u prolazu u gradu 

Link to comment
Share on other sites

... ali zvuk serije 3 je ozbiljno dobar.

 

Slažem se.

"Trojka" je, nakon dobrih iskustava s "dvojkom",  razoÄarala samo u gramofonskoj sekciji.

Na ostalim ulazima je, Äini mi se, donela napredak. 

 

EDIT: Kod svojih Cyrus-a sam primetio (možda je to i generalno pravilo) da su znatno "osetljiviji" na izbor zvuÄniÄkih kablova, nego interkonekta. 

Link to comment
Share on other sites

To Å¡uÅ¡tanje na Cyrusu jedva da mogu da primetim a oÄigledno je deo ambijenta. Kod drugara se Äuju dobrano pa imam utisak da kod mene neÅ¡to fali. Sa druge strane najzad uživam u nekim albumima koji su mi ranije toliko bili oÅ¡tri da sam ih puÅ¡tao samo na min. 

 

Sreća da si odmah primetio i dobre strane "tamnog" zvuka. To znaÄi da ima nade za tebe, da ne zavrÅ¡iÅ¡ kao dobar deo luda... pardon, zanesenjaka sa foruma, u stalnoj potrazi za savrÅ¡enim zvukom.

 

Većina sistema ima priliÄno neravan frekventni opseg, sa znaÄajnim skokovima i padovima. Svaki sistem će imati neÅ¡to Å¡to se bolje Äuje nego na tvom. A vidi vraga, svako će puÅ¡tati na svom sistemu baÅ¡ ono Å¡to se kod njega dobro Äuje. Posebno se to odnosi na basove, koji se u svakoj sobi Äuju drugaÄije.

 

Ako se kod njega neÅ¡to bolje Äuje, to nikako ne znaÄi da tako treba, možda je pravi nivo upravo onaj kod tebe. 

 

Postoje stvari koje treba da uradiÅ¡ (kablovi), a u meÄ‘uvremenu posluÅ¡aj viÅ¡e sistema sa poznatim muziÄkim materijalom. Plus, ako si muziÄar, prirodni zvuk i boja instrumenata neka ti budu glavno merilo. Oprezno sa detaljima, jer ćeÅ¡ zavrÅ¡iti sa nekim skupim, vriÅ¡tavim sistemom. :plakanje

Link to comment
Share on other sites

hehe, Å¡arenoliki odgovori :D

Da, kod Marića sam kupio i baš sam zadovoljan kako smo se dogovorili :)

ovo Å¡to me muÄi je stvar uparivanja, s obzirom da sam muziÄar to mogu da ocenim, pa Å¡to bi rekli iskusniji, samo polako... ;-)

 

Kablove da menjam pod br. 1, to znam, nego sam se priliÄno proteg'o za ceo sistem pa bih voleo da naÄ‘em nekoga u blizini da ga ugostim pa usput da sluÅ¡amo kablove :)) ili drugi cd-player :)

 

Definitivno marantz daje viÅ¡e zvuka u visokim ali je to toliko zbrkan zvuk da se ne razaznaje Å¡ta taÄno svira. To je zato Å¡to je budget model i naravno da nije kandidat za uparivanje sa cyrusom. Vidim da će za uparivanje možda biti veći posao naći kutije istog ranga ali to za sada ostaje po strani dok se ne oporavim od troÅ¡karenja. 

 

Konkretno, danas mi se pojavila prilika da dobijem Cyrus CD6 na slušanje sa Kimber i Van den Hul interkonektima pa uskoro javljam utiske.

 

A poziv i dalje važi, za beograÄ‘ane ili ostale ako su u prolazu u gradu 

svaka mu Äast, viÅ¡e od godinu dana je oglaÅ¡avao za 400 evra i nakraju je uspeo mislim da je prejaka cena posle toliko godina i ondaÅ¡nju cenu koÅ¡tanja.

Link to comment
Share on other sites

Znam da je hifi skup sport :) zato sam valjda do sada i sedeo na klupi :D

 

Zvuk sa dAD3 i E-MU 0404 na kompu je istog karaktera, tako da se slažem sa tobom @beatgoeson da možda kod mene zvuÄi kako treba. Zanimljivo mi je da krenem sa eksperimentisanjem ali sam sa druge strane i malo nestrpljiv... samo polako ;-)

Link to comment
Share on other sites

Pored novog CD6 stare trojke zvuÄe kao da im je zveknuo neki Äip na matiÄnoj ploÄi :)

 

CD6 radi mnogo bolje, Äita sve diskove, jedan dobro izgreban sam odsluÅ¡ao bez i jednog preskoka, itd. Lepo je Å¡to ima dva izlaza pa sam prikaÄio oba interkonekta i pokuÅ¡avao da naÄ‘em razliku ali ne uspevam. Jedino Å¡to je razlika je Å¡to oba imaju veću dubinu u odnosu na moj Sonijev interkonekt sa pozlaćenim konektorima. JoÅ¡ ću malo da ih sluÅ¡am ali izgleda da mi se neÅ¡to raspalo sa E-MU 0404, da li je zveknuo drajver ili desni kanal ne znam, ali krÄi kao predratni tranzistor tako da moram time da se pozabavim

 

Hvala na savetima, ozbiljnije ću se pozabaviti zvuÄnicima kada reÅ¡im ovo sa kompom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav kolega petrovicivan!

 

Izgleda da se ovde radi o dobrom sistemu ali nesto ne stima. Svi obicno polaze od najgore moguce varijante ali pogledaj ti za pocetak najbanalnije stvari tj. da li si dobro spojio pluseve i minuseve svugde. To bi bilo pod 1, a pod 2, izbaci Vand Den Hul kabal... , ovo sve naravno bez kompjutera probaj, pa javi sta se desava... :wave2

 

Mirise mi na dobar sistem... :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...