Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Ne ucestvujem na drugim forumima, ali je moj drug moderator na jednom od najvecih foruma i oni imaju pravilo da moderatori normalno ucestvuju na temama i pokrecu teme, jedini je izuzetak da moderator koji ucestvuje aktivno u nekoj temi ne moderira tu temu vec to radi drugi moderator.

 

 

jel sudija na fudbalskoj utakmici isto igra sa ostalima fudbal.il samo sudi?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Verujem da grešim ali ja forum ne doživljavam kao utakmicu. Naprotiv.

 

nije u pitanju utakmica,kao utakmica,vec neutralnost=sudija..ni oni ne igraju malo cas za jedan tim,cas za drugi,jer se nikada ne bi moglo presuditi da li je jednima pomogao manje,a drugima vise...ucestvovanjima u temama,prije ili kasnije se impliciraju,i nema se vise "neutralnosti"..

Link to comment
Share on other sites

Ako smem da pitam, na koliko foruma ste bili admin ili urednik?

 

ne se ljutis,posao mi je,svakodnevni maltene identican adminu,ovo sto sam napisao,nisam ni ja isisao iz malog prsta..admin je u pozadini,cuti i radi svoj posao,treba se odluciti,oces forumasiti,ili ces adminovati..to je ono sto sam rekao,ucestvovanjem u temama,prije ili kasnije,i onako ce jezicak neutralnosti otici u neki pravac,sto neko nece mozda adekvatno shvatiti,i eto belaja..prije ili kasnije ce doci do sukoba interesa..

Link to comment
Share on other sites

nije u pitanju utakmica,kao utakmica,vec neutralnost=sudija..ni oni ne igraju malo cas za jedan tim,cas za drugi,jer se nikada ne bi moglo presuditi da li je jednima pomogao manje,a drugima vise...ucestvovanjima u temama,prije ili kasnije se impliciraju,i nema se vise "neutralnosti"..

ali, ipak, primenjujete razmišljanje kao da jeste utakmica. Moj pogled je to kao na mesto gde bih se rado sretao sa „društvom“... Znam, to je utopia, ali dozvolite da verujem da je to moguće... ;)

 

prije ili kasnije ce doci do sukoba interesa..

Sve to zavisi od osobe. Verujem da takav ishod nije neminovan, naprotiv.

U to ime toliko od mene o ovome... ;)

Dodatakâ‚: (Zaboravih) Ponavljam, „admin“ i urednik su dve veoma razliÄite obaveze... Ne znam zaÅ¡to se to (stalno, ne samo kod Vas) poistovećuje ili Å¡to bi narod rek'o meÅ¡a...

Link to comment
Share on other sites

ne se ljutis,posao mi je,svakodnevni maltene identican adminu,ovo sto sam napisao,nisam ni ja isisao iz malog prsta..admin je u pozadini,cuti i radi svoj posao,treba se odluciti,oces forumasiti,ili ces adminovati..to je ono sto sam rekao,ucestvovanjem u temama,prije ili kasnije,i onako ce jezicak neutralnosti otici u neki pravac,sto neko nece mozda adekvatno shvatiti,i eto belaja..prije ili kasnije ce doci do sukoba interesa..

 

Ma kakvi da se ljutim, naprotiv, divim se ljudima koji imaju živaca da u danaÅ¡nje vreme ureÄ‘uju internet medije... Jer, polazim od sebe, već viÅ¡e godina ima kada sam sve to batalio osim u par sporadiÄnih sluÄajeva od kojih je jedan bio i plaćen... Nebitna ta priÄa.

 

Ono Å¡to sam hteo da pomenem je svrha i tematika nekog foruma. U ovom sluÄaju, urednik teÅ¡ko da može da postane neko ko nije dooobro potkovan materijom. Tom ko zna znanje zatarabiti prste da kucka jer je dobio status urednika bi bila velika Å¡teta za forum.

 

Opet, u zavisnosti od tematike foruma, relacije uredniÅ¡tvo - forumaÅ¡i se mogu uspostaviti na viÅ¡e naÄina, ali ni jedan nije savrÅ¡en. Neko će naći negde dlaku pa to ti je.

 

LiÄno mislim da ovde treba samo malo viÅ¡e razumevanja i da vi iskusniji Älanovi viÅ¡e piÅ¡ete. :)

Link to comment
Share on other sites

ali, ipak, primenjujete razmišljanje kao da jeste utakmica. Moj pogled je to kao na mesto gde bih se rado sretao sa „društvom“... Znam, to je utopia, ali dozvolite da verujem da je to moguće... ;)

 

Sve to zavisi od osobe. Verujem da takav ishod nije neminovan, naprotiv.

U to ime toliko od mene o ovome... ;)

Dodatakâ‚: (Zaboravih) Ponavljam, „admin“ i urednik su dve veoma razliÄite obaveze... Ne znam zaÅ¡to se to (stalno, ne samo kod Vas) poistovećuje ili Å¡to bi narod rek'o meÅ¡a...

 

utakmica je navedena cisto kao primer za sudiju,i pojam sta bi trebao biti..i oni su cisti pratioci,dok ne treba intervenirati..

 

milsim da je pojam admin/moderatora u forumskom slengu jasan,uredjuju/sredjuju nastale probleme koji su nastali,sad ako cemo vec i oko toga da raspravljamo,hebes sve...

 

sad kako nije nesto neminovno,to se vidi vec iz konteksta dela ove teme,gde se pominje i neka kafana gde su se svi vec fino izmiksali :)..hifa jeste sa jedne strane mogucnost za fino druzenje,al negde treba povuci crtu,kad dodje pitanje profesionalizma...

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi da se ljutim, naprotiv, divim se ljudima koji imaju živaca da u danaÅ¡nje vreme ureÄ‘uju internet medije... Jer, polazim od sebe, već viÅ¡e godina ima kada sam sve to batalio osim u par sporadiÄnih sluÄajeva od kojih je jedan bio i plaćen... Nebitna ta priÄa.

 

Ono Å¡to sam hteo da pomenem je svrha i tematika nekog foruma. U ovom sluÄaju, urednik teÅ¡ko da može da postane neko ko nije dooobro potkovan materijom. Tom ko zna znanje zatarabiti prste da kucka jer je dobio status urednika bi bila velika Å¡teta za forum.

 

Opet, u zavisnosti od tematike foruma, relacije uredniÅ¡tvo - forumaÅ¡i se mogu uspostaviti na viÅ¡e naÄina, ali ni jedan nije savrÅ¡en. Neko će naći negde dlaku pa to ti je.

 

LiÄno mislim da ovde treba samo malo viÅ¡e razumevanja i da vi iskusniji Älanovi viÅ¡e piÅ¡ete. :)

 

jasno da im zadatak nije lak,negde svi mi clanovi,u neku ruku zavisimo od njih,samo sto kazu na brodu,kakav kapetan,takva i momcad...

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Eh, propustih okrsaj par stranica unazad, a to je nekad bilo cuveno na ovom forumu - SORKA!, davaj kokice i pivo i navijaj :)

 

Malo na temu moderiranja:

Ja sam (poodavno) ovde bio moderator koji je diskutovao sa clanovima; takoreci najjaci medju jednakima; jedino moje preimucstvo je bila mogucnost da editujem SVACIJE postove. A da, i da pronalazim (sa par trikova na forumu) dvojnike.

Strogo sam se cuvao zloupotrebe moci, tako da je svako mogao da mi napise u lice sta je god hteo/mislio (tokom diskusije). Smatrao sam pitanjem nekakve 'casti' da clana s kojim sam eventualno u sukobu (misljenja?) argumentovano, razumno i civilizacijski privolim da nadjemo/usaglasimo zajednicki stav. Jedno vreme sam u tome i uzivao. Forum je bio pravi Divlji zapad, ali je imao nekakav svoj red i (nepisana) pravila.

Prestao sam da budem moderator kad mi je (indirektno) zatrazeno da se 'izvucem/izdvojim' iz mase clanova ('mi' i 'oni'); detaljna prica je malo sira, ali na to se svodi. Posle toga, jedno vreme sam imao i nekih povlastica na konto 'starih vremena' (opet elitizam), na kraju i to skopnilo. (Elitizma ima i sada, pogledajte odredjene teme distributera itd.)

Elem, da skratim: moderatori ovde NE ucestvuju ravnopravno u diskusijama (na zalost). Ima pokusaja, ali... ;)

 

Pozz

 

P.S. I da, napominjem da sam svo svoje znanje o HiFi-u ovde stekao, sto ce reci da sam poceo kao totalni autsajder. S te strane, HVALA FORUMU.

Link to comment
Share on other sites

al negde treba povuci crtu,kad dodje pitanje profesionalizma...

Mozda treba imati na umu da, koliko sam razumeo, moderatori na ovom forumu nisu profesionalci.

Znaci prihvatili su se volonterski moderatorskog posla i nisu placeni za svoj rad.

Sada zamislite da jos ne smeju da ucestvuju u radu foruma.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam ono sto sam napisao - nisu placeni za posao koji rade. :)

Profesionalac je, po definiciji, neko ko je placen i zivi od nekog posla.

Profesionalizam, sam po sebi, ne garantuje kvalitet.

Amater ("amateur" - neko ko voli nesto) je osoba koja radi nesto iz ljubavi za dzabe.

Amaterizam ne podrazumeva neznanje i los kvalitet.

Cesto amateri mnogo bolje rade neki posao zato sto ga rade iz ljubavi, od profesionalaca koji ga otaljavaju zato sto im je preko glave.

.

Link to comment
Share on other sites

Mozda treba imati na umu da, koliko sam razumeo, moderatori na ovom forumu nisu profesionalci.

Znaci prihvatili su se volonterski moderatorskog posla i nisu placeni za svoj rad.

Sada zamislite da jos ne smeju da ucestvuju u radu foruma.

 

meni je i ovo jasno,ali ako su se i volonterski prihvatili nekog posla,da kazemo da je posao,i onda bi trebali da imaju pred umom neke stvari...i ne treba niko da skace u vodu,.ova tema zivi najverovatnije iz razloga u ovoj formi jos,jer se zeli doci i do drugacijeg misljenja,vidi gde su problemi,pa da se podvuce crta negde izmedju..ako se i dodje do maleckog poboljsanja,vredelo je vec drukati tastaturu..

 

a ocito se nesto pomaklo vec....

 

:):heat

Link to comment
Share on other sites

Kafana.

Moderatori tu dodju kao konobari a administrator je Å¡ef sale.

 

Iskusno. ;)

Ne može biti „iskusno“ pošto ne znam da li sam sastavio ceo jedan dan kada se saberu svi boravci u tim/takvim objektima ... ;)

Ima mnogo lepših mesta.

Još jedno pogrešno poređenje... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...