Jump to content


Multi plejer?


Pedro

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam jako zadovoljan sa SA-1 modelom. Taj zvuk je tesko nadmasiv,uporedjivali smo ga sa mnogo drugih plejera cak i sa Mark Levinson transport + DAC. Borba je bila tesna,Denon za dlaku melodicniji. Strasna sprava...

A tek amp iz te serije.... baÅ¡ dobar kombo, a dobra i cena - 16.000 eur.  Ostao mi je u jako dobrom sećanju. 

 

Offtopic: Ko poznaje NeÅ¡u sa Banovog brda verovatno zna da je jedno vreme imao ovaj kombo u kombinaciji sa Yamaha NS-1000M zvuÄnicima. To je radilo jako dobro. Kada je Äuo iste te Yamahe kod mene, u mojoj proÅ¡loj postavci (Forte + NS10 + ZDDAC) izjavio je da kod njega Yamahe nikada nisu radile tako dobro bez obzira na postavku koju je imao. A imao je i Accuphase E-4xx, i Kenwood L-1000M. Rekao sam mu naravno da preteruje, da je meni taj Denon SA-1 kombo ostao baÅ¡ u dobrom sećanju i da je proÅ¡lo dosta vremena od kada smo ga poslednji put sluÅ¡ali, ali je insistirao i ostao pri svojoj tvrdnji. Eh, a kada je Äuo istu moju postavku samo sa ovim mojim novim zvuÄnicima samo mi je rekao: "Ti nisi normalan". :D

Link to comment
Share on other sites

Gox kako ti se cini unidisk za servisiranje.linn to papreno naplaćuje .hteo bih da zamenim dve kutije za jednu i pride izbacim dvd sa police (znaÄi 3)i jos dobijem i bolji sound ali ne po svaku cenu.ovaj sadasnji transport funkcioniÅ¡e savrÅ¡eno sve je od aluminijuma ukljuÄujući i fijoku,bukvalno je besuman ,ne Äuje se kako radi dok sam video da je onaj jeftiniji genki kao igraÄka bucan.Transport ima uticaja ,ovaj philips dvd zvuÄi dosta loÅ¡ije sa istim dac-om.Jedina mana mu je Å¡to Äita samo originale i to velika,jel' Äita taj unidisk cdr bez problema.

Link to comment
Share on other sites

@Pavlaka

 

Å to se tiÄe Denona i CD/DVD plejera... Ja sam, na žalost ili na sreću, ovu firmu "otkrio" tek nedavno, kada sam sasvim sluÄajno kupio CD plejer DCD-980 za sitne pare. Osim Å¡to je bio perfektno oÄuvan za svoje godine i Äitao sve živo Å¡to mu se poturi, ono glavno je bio zvuk BurrBrown-a. Tada sam u posedu imao DIY Sabre DAC i kada je upao ovaj CDP jednostavno je Sabre otiÅ¡ao u drugi plan (na kraju je i prodat). Dakle, kada sam sluÅ¡ao originalne CD ploÄe na ovom CD plejeru zvuk mi je bio neuporedivo lepÅ¡i nego li kada sam puÅ¡tao WAV ripove istih ovih CD ploÄa preko Sabre DAC-a. Ovde sam poÄeo da razmiÅ¡ljam da Sabre DAC zamenim sa nekim BurrBrown DAC-om, poÅ¡to sam skapirao da mi se zvuk BB viÅ¡e sviÄ‘a.

ÄŒitao po net-u, sluÅ¡ao kod ljudi sprave sa BB Äipovima i kad je naleteo na KP Denon DVD-5000 nisam razmiÅ¡ljao ni 5 minuta, Äuo se sa Fidelity-jem, dogovorio kupovinu, a Äovek mi je Äak dao DVD na 7 dana bez obaveza. Bilo je potrebno par sati sluÅ¡anja pa da skapiram da je to ono pravo. Fenomenalan ureÄ‘aj, koji kad je izaÅ¡ao nije uopÅ¡te bio jeftin, ali definitivno poÅ¡teno odraÄ‘en i ono Å¡to je najvažnije, zvuk je priceless.

Stone ga je pregledao i sve lepo dokumentovao - DVD je bio bukvalno u mint stanju.

I na kraju, teÅ¡ko da ću ga ikada prodati, poÅ¡to ne verujem da ću uspeti da naÄ‘em neÅ¡to bolje za razumnu svotu novca, kao Å¡to uostalom smatram i za Jamo kutije. PojaÄalo joÅ¡ uvek nije definitivno reÅ¡enje, radi dobro, ali bih voleo da isprobam kako Denon radi kao preamp, sa nekim dobrim snagaÅ¡em. Videćemo, za sada je ovako kako je.

 

@prophet

 

Naravno, ne pada mi na pamet.

Zato ja bez obzira na CD player i tuner (do nedavno TU-S10) imam i Denon DMD 1600AL mini disk koji ima Äak 3 optiÄka izlaza uz koaksijalni,ima 2xBB P61 Äip koji se dobro pokazao i Äesto ga koristim baÅ¡ kao dac.  :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Gox kako ti se cini unidisk za servisiranje.linn to papreno naplaćuje .hteo bih da zamenim dve kutije za jednu i pride izbacim dvd sa police (znaÄi 3)i jos dobijem i bolji sound ali ne po svaku cenu.ovaj sadasnji transport funkcioniÅ¡e savrÅ¡eno sve je od aluminijuma ukljuÄujući i fijoku,bukvalno je besuman ,ne Äuje se kako radi dok sam video da je onaj jeftiniji genki kao igraÄka bucan.Transport ima uticaja ,ovaj philips dvd zvuÄi dosta loÅ¡ije sa istim dac-om.Jedina mana mu je Å¡to Äita samo originale i to velika,jel' Äita taj unidisk cdr bez problema.

Linn je prilicno prijateljska sprava sto se tice servisa. Mehanizam je Sony,mogao je biti i bolji ali jako korektno radi. Inace, laser za ovaj plejer je relativno lako nabavljiv i ne bi trebalo da ima problema. U principu, cita sve vrste diskova ok i veoma je tih u radu. Veoma sam zadovoljan kako radi i kakav je zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi da prekidam ovu divnu knstruktivnu rasparavu iz koje se moze dosta nauciti, eto vidite da mozete da se ponasate normalno kad hocete! :thumbsup2 Samo mi reci ako nije tajna: Koliko te izasao taj denonov pleer i kako si ga nabavio posto vidim da je polovno u pitanju?

Ume da bude konstruktivna rasprava i da većinom smo svi normalni,ako si mene pitao pleer sam kupio preko KP-a u N.Sadu platio sam ga 300€ + daljinac 20€+kabal za napajanje 20 ili 30€ ne sećam se taÄno cene za kabal +joÅ¡ jedan rezervni laser da se nadje zlu ne trebalo 25€ + gorivo jer sam iÅ¡ao po njega nisam hteo da mi se Å¡alje.Eto toliko!

Link to comment
Share on other sites

Denon je moja omiljena firma uz joÅ¡ neke,iz nekog mog malog iskustva vrlo pouzdani plejeri sa malo kvarova tokom exploatacije,laseri nabavljivi i jeftini a odlicno sviraju ja trenutno imam 2 kom.jedan DCD 1650AR 20-obitni sa BB 4 x PCM1702 – SM5845AF i baÅ¡ sam zadovoljan  sa njim već godinama a drugi je mali UCD-F07

 

Ovako izgleda iznutra (slika je sa neta)

 

attachicon.gif318202-mint_denon_dcd1650ar_audiophile_cd_player__tankbuilt.jpg

 

A lepo bi se slagao sa ovim lepotanomattachicon.gif40675.jpg

 

A tek ovaj,možda i jedan od najlepših plejera

attachicon.gifdenondcds1rt9.jpgattachicon.gifimages.jpeg

Evo ovaj Å¡to sam boldovao,samo stranicu jednu u nazad,

Link to comment
Share on other sites

Ovaj plejer odlicno izgleda a icitao sam da su ostali ucesnici foruma jako zadovoljni denon plejerima! (y)

 

 

 

Za taj novac (oko 700e) bolje od Oppo 103 nema http://www.kupujemprodajem.com/OPPO-103-blu-ray-7641205-oglas.htm

Za ovu marku plejera prvi put cuem! Izgleda kao svi ostali kineski kung-fu plejeri a cena im je bas paprena! :sad:

 

Editovao Infidel

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...