Jump to content


Sta znaci usvirati


nikolic015

Recommended Posts

kako položaj (polarisanih) dipola dielektrika ( izolatora ) utiÄe na protok struje ( napona?!) kroz interkonekt?

 

protok naizmeniÄne, impulsne, pulsirajuće, nehromanentne ..... struje 

 

Mani se sad tvojih merenja kondenzatora i daj nam te linkove sa potvrdama da se više ne svađamo oko vlaške magije!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Naravno da nije rebi upućeno.

Samo sam te naveo da se nadovežem na tvoj citat i misao.

 

Znaju oni koga pitam zbog sledeće izreÄenog :

 


3. Dokazano je merenjima svuda samo treba uzeti knjigu i citati. ...

 

4. Ako mislite da je jedna obicna opstepoznata pojava za ... 

 

u pitanju je usviravanje kondenzatora i upravo je to karakteristika sa kojom sam se susreo mnogo puta prilikom uradjivanja modifikaovanog cd plejera. I tu postoji razlika koliko kom kondu treba vremena.

 

Manite se vašeg doživljaja i sata provedenih u slušanju usviranih kablova, ne interesuje me ni najmanje.

 

Dokazi na Sunce ili ućutite više !

Link to comment
Share on other sites

Poznaješ me, znaš šta znam ili ne znam ?!?

 

KljuÄno u celom postu, po meni,  je sledeće :

 

Nakon mesec i više dana svakodnevnog slušanja xxxx je potpuno usviran i njegov zvuk je sada onakav kakav treba da bude.

 

 

Ajde uzmite jedan "neusviran" kabl iz bilo kog sistema, odnesite ga na usviravanje, i isti takav "neusviran" kabl, donesite u isti sistem i u blind testu pogodite koji je bolje usviran. Ne izlažite sebe i svoje uÅ¡i svakodnevnom usviravanju, već u jednom cugu dokažite efekat usviravanja. Ako neÅ¡to postoji, postoji uvek, ako ne postoji Å¡ta će mu meseci prilagoÄ‘avanja i usviravanja. 

 

Detektujte u trenu efekat, ako ga ima.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj ti traziti sad potvrdu usviravanja nego iznesi cinjenice i dokaze da to kao pojava NE postoji. Ima dovoljno strucne literature po tom pitanju i na netu  pa malo procitaj stogod i iznesi ovde dokaze crno na belo, pa ako se zakljuci da si sagovornik vredan objasnjavanja, mozda se neko i odluci da utrosi svoje vreme i energiju da nesto smisleno i napise, inace po dosadasnjem toku teme i oponentima, sasvim dovoljan argument 'ja to ímam cime i na cemu da cujem'

 

 

NE POSTOJI NI JEDNA nauÄno-tehniÄka potvrda teorije usviravanja kablova te je stoga ne treba natucati na glavu neiskusnima. 

Je li odvoljno znanje da je Å¡irenje neznanja glupost po sebi ili treba i to dokazivati nevernicima?

Link to comment
Share on other sites

NE POSTOJI NI JEDNA nauÄno-tehniÄka potvrda teorije usviravanja kablova te je stoga ne treba natucati na glavu neiskusnima. 

Je li odvoljno znanje da je Å¡irenje neznanja glupost po sebi ili treba i to dokazivati nevernicima?

 

 

Po meni bi  trebao  otvoriti novu temu - evo ja cu . ,, Da li verujete u usviravanje mozga ,,

Link to comment
Share on other sites

Ne, nema dovoljno struÄne literature osim one koju po Netu proizvode prodavci "usviranih" kablova i konzumenti istih. 

Nema nikakve ozbiljne potvrde. Gde je?

 

Pa padale su glave ljudima kad su tvrdili da je Zemlja okrugla i da nije centar Svemira.

 

Bar sada je nauka otišla toliko da može da se izmeri ŠTA SE TO usvitavanjem menja, ŠTA I KOLIKO?

 

Slikaju se i premeravaju atomi danas, jure mi-mezonski raspadi, prave nano roboti, a mi ne možemo da izmerimo razliku usviranog i neusviranog kabla, oće to sigurno???

Link to comment
Share on other sites

'Ajmo svi da se negde usviramo, a kablovi ako će da se usviraju super, ako ne, nema veze...

Ja Äastim..._SFLNcvA4Qjpg.gif

 

KonaÄno neÅ¡to smisleno :D

 

Da znaÅ¡ da bih prihvatio poziv, ali moram ostati trez(ve/a)n, sutra imam suÄeljavanje na poslu sa neizvesnim ishodom.

Ako me šutnu, usviravaću se nedelju dana. 3 dana od sreće, 3 od tuge a 1 za hi-fi!

Link to comment
Share on other sites

Nemoj ti traziti sad potvrdu usviravanja nego iznesi cinjenice i dokaze da to kao pojava NE postoji. Ima dovoljno strucne literature po tom pitanju i na netu  pa malo procitaj stogod i iznesi ovde dokaze crno na belo, pa ako se zakljuci da si sagovornik vredan objasnjavanja, mozda se neko i odluci da utrosi svoje vreme i energiju da nesto smisleno i napise, inace po dosadasnjem toku teme i oponentima, sasvim dovoljan argument 'ja to ímam cime i na cemu da cujem'

Ja ti ne verujem dokazi :banana

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ajde da se zapljunem.

Nemam skup sistem. Koštao me je manje sa sve kablovima manje od polovine jednog hi-end interkonekta, pa ga zato zovem niskobudžetni.

Iako je takav, sistem je dovoljno rezolutan da se Äuje "usviravanje" zvuÄniÄkog kabla.

ZaÅ¡to to govorim? Samo moje liÄno iskustvo iskljuÄujem iz priÄe kao nedovoljno relevantno i subjektivno.

Evo o Äemu se radi.

Kad su stigli zvuÄniÄki kablovi oelbach 1008, prijatelj je bio kod mene i pomogao mi da ih isijeÄemo i blannkiramo. PosluÅ¡ali smo sistem sa novim kablovima i prokomentarisali kako sam se zajebao sa njima.

Poslije tri dana, isti taj prijatelj dodje na kafu i priÄajući o potpuno drugim stvarima, sluÅ¡ajući muziku, kaže, e neka si promijenio ono njesra od kablova!

Kad mu rekoh da i dalje sviraju isti u sistemu, prvo je ustao i provjerio, a onda rekao:

E da mi je neko rekao da se kablovi usviravaju, rekao bi mu lažeš.

Odo ja sad da se usviram, dosta je za noćas.

Ps. Zaboravih da napomenem da prijatelj nije "audiofil" a da ipak Äuje. Ajd uzdravlje!

Link to comment
Share on other sites

Jbg, sad cu da kazem nesto skaradno sa stanovista skole kablovi su trice i kucine, kojoj i ja pripadam, a objasnicu kasnije i zasto.

Kad mi je Zoran poslao taj neki njihov IC stvarno je zvucao bozemesacuvaj, drao se u svim frekvencijama, kao kad klinci pojacaju vrednosti na ekvilajzeru na maksimum. Zabolela me glava posle 15 minuta. Onda sam pribegao triku koji mi je pao na pamet a koji sam opisao u temi FTA i dan danas koristim taj kabl i siguran sam da je bolje cucnuo na mom sistemu od Mogami kabla, za koji smatram da je nenadj..biv u cena  - kvalitet posmatranjima.

 

Moje misljenje da su kablovi trice i kucine datira od pocetka bavljenja ovim hobijem i prvenstveno je vezano za cene kablova. Tacnije, smatram da su gluposti koje se plasiraju preko reklamnih materijala u casopisima i na forumima presle preko granice zdravog razuma, sto u danasnje vreme i nije tako tesko uzimajuci u obzir agresivnost marketinga i stanje razuma kod prosecnog konzumenta. Pitao sam vise puta ovde na forumu da mi neko objasni ili da link ka skali uzivanja u muzici, sto se smatra ciljem vecinskog dela audiofilske populacije jer tehnofili nisu audiofili u pravom smislu znacenja (ako sam dobro shvatio), medjutim, nisam dobio odgovor jer nije moguce dati takav odgovor. BTW, pitanje nije glupo, pa da se nedostatak odgovora pravda besmislenim pitanjem. Dakle, niko ne moze da dokaze da duplo vise uziva u slusanju odredjenog albuma sa komponentom A u odnosu na komponentu B, mada mu je dozvoljeno da to kaze, to ne sporim, ja sam liberarnih shvatanja. Ovo duplo vezujem za konstrukciju koja u audiofilskim krugovima objasnjava da je normalno da komponenta A zvuci duplo bolje od komponente B samim tim jer je duplo skuplja. Tom logikom dolazimo do zakljucka da pojacalo od 100 evra u poredjenju sa onim od 10000 evra ustvari uopste ne zvuci i pitanje je da li zapravo ispusta bilo kakav zvuk koji bi se mogao nazvati muzikom.

 

Kod kablova je ova moja teorija jos primenjivija zato sto su, kao sto sam napisao, kod kablova cene toliko urnebesne da je to, prakticno, tuzno. Moj pomenuti skepticizam glede kablova se zasniva na tom principu: nema sanse da kabl od 2000 evra bude 100 puta bolji od kabla od 20 evra. Ovakva logika ce mnogima izgledati smesna i sprdace se sa njom kao detinjastom i pominjati opsta mesta kao sto su svaka roba ima svog kupca ili slicno, ali ostaje moje pitanje da li onaj koji je kupio kabl od 2000 evra 100 puta vise uziva u muzici od onoga koji je kabl platio 20 evra?

 

Malo sam se rasplinuo, uglavnom, kod mene je usviravanje interkonekta izrodilo bolji zvuk, iako nisam bas bio srecan sto sam dosao do takvog zakljucka, ponajvise jer je pobediti sopstvena ubedjenja sklakljiva i teska rabota, i rezultat po ego nije prijatan. Usviravanjem zv. kablova se nisam bavio tako da tu nemam sta reci.

Link to comment
Share on other sites

Samo da primetim jedan sitan detalj, sto se tice cena i kvaliteta reprodukcije - kad se dodje do nekog nivoa kvaliteta komponenti ( u sta ubrajam i kablove), onda se za poboljsanje u kvalitetu reprodukcije od 10 % treba izdvojiti novac (u zavisnosti od autora brojka varira) od duplo do 10 puta. Ovo naravno nije moja misao vec sam je negde procitao pre dosta godina i mislim da je tacna.

 

 

Pozzz 

Link to comment
Share on other sites

@Vladovid

 

Takvu procenu sam i ja video a nigde nisam video da je to negde dokazano. O tome pricam. 10% poboljsanja reprodukcije na osnovu cijeg utiska? Mog? Tvog? Nekog reviewer-a od 69 godina i sluhom prirodno ostecenim za 29% u odnosu na to kada je imao 30 godina? 10% poboljsanja reprodukcije u odnosu na sta?

 

Pitanje vrednosti ulozenog novca i povratne licne vrednosti je vrlo osetljivo. Uzmimo za primer turizam. Imamo letovanje A koje kosta 1000 evra i troskove tokom letovanja jos 1000 evra. Onda, imamo letovanje B koje kosta 300 evra i troskove letovanja jos toliko, za isti broj dana. Mesto letovanja cak moze biti isto. Nemoguce je tvrditi da je letovanje A automatski bolje i nezaboravno samim tim sto je skuplje jer ce nekom drugom letovanje B vise odgovarati po svim parametrima.

 

Osim pitanja ukusa, koje je svima jasno a koje vecina zaboravlja kad se pocne prica o hifi-ju, zaboravlja se i to da su ljudi, po prirodi, tvrdoglavi i sujetni i da neko ko placa  2000 evra za letovanje automatski i nesvesno letovanje od 600 evra i ne uzima ozbiljno u razmatranje. Deluje povrsno ali je u velikoj vecini slucajeva tako.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...