Jump to content


Phono preamp


VU metar

Recommended Posts

Pa? Analog input ne USB

imam druga koji od muzike u stanu ima samo SB touch i aktivne zvucnike. to sam mu ja sastavio za male pare.

sad ga kopka gramofon, pa su mi pali napamet ti razni gramofoni ili fono sekcije sa USB izlazom.

jel ima neko ko zna odgovor, da li iz tog USB-a moze da se vodi signal u USB ulaz na touchu (tako da to svira:))

@ninja & humble me smo predložili...

Uh, evo i moje stanice, silazim...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Od nedavno imam 1210 i na njega zakaÄenu novu AT440. PojaÄalo je Onkyo 8050, zvuÄnici Neat Motive 2. PojaÄalo/zvuÄnici su za mene vrlo dobra kombinacija. Jako lepo rade sa Onkyo-vom integrisanom DA konverzijom kada svira FLAC. ÄŒekaju se bolja vremena da se kupi neki recimo Naim (koji sam Äuo na ovim zvuÄnicima, mljac :heat  ) .... sada nebitno, jel?

 

Problem koji imam je vrlo nezadovoljavajući zvuk sa gramofona. ZvuÄnica je podeÅ¡ena namenskim protraktorom. Odstupanja od tih podeÅ¡enja se osete kao joÅ¡ veća pogorÅ¡anja, dakle, podeÅ¡eno je korektno. Ranije sam imao neki (njihov najbolji, ali znamo Å¡ta to znaÄi) RIZ gramofon sa Ortofon OM5E zvuÄnicom i Ei pojaÄalom i zvuÄnicima, i Äulo se Äak i bolje od sadaÅ¡nje kombinacije.

 

Dolazim do zakljuÄka da je u ovom Onkijoju phonopream neko totalno srnj. Planiram kupovinu novog.

 

I sada sledi poyenta ovog posta. Å ta je good match za AT440? Nisam gadljiv na polovno, ali neÅ¡to mi jadna ponuda na KP. Gde joÅ¡ da gledam? Å ta uopÅ¡te ima kod nas od novog, a da nije cena bubrega? I da jeste bolje od integrisanih. Ima li nekih samogradnji (ponuda da mi neko to uradi za pare)? Znam da ima nekih jeftinih ph.preamp-a, ali oni su danas projektvani da budu dopuna pojaÄalima koja to uopÅ¡te nemaju, a ne unapreÄ‘enje onima koji to imaju.

 

I tako, bla.bla.bla... Na forumu ima malo priÄa o dostupnim preamp-ovima. Pa da probamo....

 

I još nešto. Može li se negde u NS uzajmiti phonopream bez obaveza (sem da će biti vraćen)? Želim da 100% potvrdim integrisani kao problem u mom sistemu (što još uvek nisam siguran da jeste). Ako to potvrdim, nabavka novog je garantovana.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo uskoro će biti novi akustcni osvajaÄ medju nama,Äekam ga ne strpljivo na sasluÅ¡anju kod mene.biće kompletno resenje i za mm i za mc.prva mm verzija se nije osramotila uz naim.naravno moći će se dobiti na sluÅ¡anje.

Link to comment
Share on other sites

Mislis na PhonoBox S?

Nisam ubedjen da Phonopreamp od 170e moze da bude bas neka klasa.

 

A ti bi za AT 440 preporuÄio Leben preamp?

 

:)

 

AT 440 + Project S je jedna razumno dobra kombinacija za razumne pare, Å¡to je Äovek i pitao.

 

Off: ja mislim da je za zvuk ploÄe najznaÄajnija sama ploÄa, i da uÄestvuje u zvuÄnoj slici sa bar 50%. Retko kome je potrebno neÅ¡to viÅ¡e od AT 440 + Project S, bar dok hrpica ploÄa u ćoÅ¡ku ne preraste u znaÄajnu i jasno profilisanu kolekciju vinila. Do tada će svi digitalni izvori polako odlaziti na tavan ili u proÅ¡lost, a rekreativno sluÅ¡anje ploÄa će prerasti u phono-maniu. Tek onda je vreme za neki ozbiljan upgrade u klasu viÅ¡e i (obavezno) prelazak sa tranzistora na cevi. 

Link to comment
Share on other sites

U NS u ponudi ima samo NAD PP2 za nekih 90-ak eur, ali me to ne dojmi kao ozbiljna komponenta.

Project PB S već deluje mnogo ozbilnije (svi ovi utisci su posledica skitanja po netu).

 

Sondek, ne znam na Äega taÄno misliÅ¡? Acoustic research modeli (oni su pre istraživaÄ nego osvajaÄ)? Koji phono stage od njih uopÅ¡te postoji? I koji je to rang cena?

 

I joÅ¡ jedno glupo pitanje, ima li toga uopÅ¡te na KP? Ne znam koju reÄ za pretragu da koristim? Sve kojih sam se setio ne daju rezultat koji mi treba?

Link to comment
Share on other sites

Eh da, da odgovorim i Milošu na off...

 

PloÄe su iste koje su i bile na starom ozvuÄenju. Iako se digitalija Äuje nekoliko klasa bolje (prvenstveno zahvaljujući novim zvuÄnicima, 6 klasa boljim), gramofon se Äuje loÅ¡ije. DoduÅ¡e, u isto vreme su zamenjeni i gramofon i pojaÄalo i zvuÄnici, pa ga nisam stigao Äuti na starom sistemu. Samo su ploÄe ostale iste.

 

Nekako mi sve vuÄe da je najveći problem u phono stejdžu tog Onkia. Zbog toga bih hteo prvo da imam bar neku probu promene samo tog elementa. ÄŒim utvrdim da jeste to problem, kupujem...

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se na nepreciznosti,na ovaj sam Akusticni osvajac mislio http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/25420-akusticni-osvaja%C4%8D-phono-sekcija/

 

 Radi se trenutno nova verzija sa mm i imc stepenom,vise oko toga na temi kad bude gotovo.Ukratko radi se ampu koji po topologiji delovima i narocito zvuku da je firmiran strani proizvod vredi bar 500E.Ne pricam zaista napamet ,bio je kod mene 2 nedelje i imao sam dosta vremena da ga uporedim sa mojim naim nac72 preampom.Zao mi je sto nije veci broj forumasa iskoristio priliku da ga cuje pre nego je zavrsio u inostranstvu(ili nam bar to nije preneo).Izgleda nas tamo cene vise nego ovde,barem dok ne postanemo ''Karan'' ,al' .ebi ga onda je kasno.Cheers

Link to comment
Share on other sites

ProÄitah temu o Acoustic Invader, i Å¡ta da kažem? Pitanje je kada se i da li to uopÅ¡te može dobiti. ÄŒekam da mi proizvoÄ‘aÄ odgovori na PP.

 

Ali dojmim se da to po maloprodajnoj ceni ide znaÄajno iznad onog Å¡to AT440 i moj Onkyo zaslužuju.

Link to comment
Share on other sites

Uf, uletela 3 posta dok sam pisao prethodni...

 

Spomenuti NAD mi deluje baÅ¡ to Å¡to kaže MiloÅ¡, samo posebno zapakovani modul koji inaÄe ide u integralce. To bih svakako morao prvo da Äujem da bih pare dao.

 

Pro-Ject S smo već spominjali, i to je izgleda jedino što kod nas ima a da je ni patos klasa ali ni bubreg cena.

 

...treba i to nekako probati i uporediti sa sadašnjom konfiguracijom. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

A celo polovno integralno pojaÄalo? Jeste malo trulo da se kupuje kad već imaÅ¡ postojeće, ali u mom sistemu svira Braun A 501, pojaÄalo staro blizu 35 godina bez ikakvih problema i sa sasvim zadovoljavajućim zvukom. Puko sam 100 jura na njega. Na kraju te to može izaći jeftinije, al moraÅ¡ dobro znati Å¡ta kupujeÅ¡...

Link to comment
Share on other sites

SadaÅ¡nje pojaÄalo tj. Onkyo TX8050 receiver je i network player i DA converter. Zamena me vodi ka velikom komplikovanju cele priÄe.

 

Biće i to zamenjeno jednog dana neÄim sliÄnim, iz viÅ¡ih klasa. Ali daleko su ti dani. :cry:

Phono preamp će trebati i u toj budućoj priÄi pa bi bilo ok da jeste neÅ¡to bolje od tog patos NAD-a ili savremenih integracija.

Link to comment
Share on other sites

Taj NAD ne vredi ni pet para, to je u klasi phono ulaza na budget integralcima.

Ja sam samo prosledio link sa KP gde se prodaje taj NAD za 45 eura ( gore pisano da je taj NAD vidjen za 90 eura u NS).

To da ne vredi pet para je tvoje misljenje i nema nikakve veze sa gornjom recenicom.

Takodje, iskljucivo je moje misljenje da taj NAD vredi tih 45 eura ( ono bar da se nece puno izgubiti, ako ne zadovolji, ponovnom prodajom ).

Nisam se involvirao u druge phono preamp-e i analize istih.

Izvinjavam se NShappy-iju za ovu digresiju.

Najbolje je kao uvek probati bilo koji phono u svom sistemu pa sam videti.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo prosledio link sa KP gde se prodaje taj NAD za 45 eura ( gore pisano da je taj NAD vidjen za 90 eura u NS).

To da ne vredi pet para je tvoje misljenje i nema nikakve veze sa gornjom recenicom.

Takodje, iskljucivo je moje misljenje da taj NAD vredi tih 45 eura ( ono bar da se nece puno izgubiti, ako ne zadovolji, ponovnom prodajom ).

Nisam se involvirao u druge phono preamp-e i analize istih.

Izvinjavam se NShappy-iju za ovu digresiju.

Najbolje je kao uvek probati bilo koji phono u svom sistemu pa sam videti.

 

Sticajem okolnosti imam taj NAD, a imam i Project S, a imam i AT 440. A imam i 1210, of kors  :)

 

Ne preporuÄujem neÅ¡to Å¡to u životu nisam ni video ni Äuo, Å¡to je na forumu postalo jako moderno. Kao Å¡to su jako popularne besmislene floskule tipa "Najbolje je probati xxx u svom sistemu pa sam videti". Trla-baba-lan.

Link to comment
Share on other sites

Traumatolog, hvala na linku. Meni je to promaklo na KP, a ja i jesam između ostalog pitao ima li uopšte phonopreampa na KP.

 

Problem tog NAD-a što u principu već imam phonopreamp integrisan u sadašnji receiver, i njime nisam zadovoljan. Svi komentari po netu su da NAD PP2 jeste korektno rešenje, i da je sasvim ok kao osnovni preamp onome ko nema nikakav, ali ništa više od toga. Da je prodavac iz NS, svakako bih dogovorio probu. Ovako, proba bez obaveze kupovine je nemoguća misija. Za dalju prodaju, ta osnovna HiFi konfekcija se relativno teško prodaje i nemam potrebu da se upuštam u to.

Link to comment
Share on other sites

Ne preporuÄujem neÅ¡to Å¡to u životu nisam ni video ni Äuo, Å¡to je na forumu postalo jako moderno. Kao Å¡to su jako popularne besmislene floskule tipa "Najbolje je probati xxx u svom sistemu pa sam videti". Trla-baba-lan.

A ti znas da ja NAD PP2 nisam ni video, a ni cuo ?

Za ovakav post da sam ja napisao ti bi odmah prijavio moderaciji.

Toliko o tvom karakteru i vaspitanju.

Link to comment
Share on other sites

Iz mog skromnog iskustva da ti preporucim...dakle, taj NAD stvarno ne vredi..ima sad u ponudi za 40 evra izgleda na KP, ali to samo ako ti gram treba onako usput... Imao sam ga na probi i nije se zadrzao ni sat vremena...Cambridge Audio 540 je recimo bolje resenje od njega mnogo, a za slicne pare. Ja licno bih ipak isao na Regu phono mini, nov za 110 evra. Nisam ga slusao doduse, ali to je firma koja je ozbiljno posvecena gramofonima, ne bi trebalo da bude promasaja. Da ne pominjem odlicne ocene u casopisima. Iz mog iskustva, phono sekcija je def jako bitna karika, i sam sam bio nezadovoljan svojim zvukom gramofona, sve dok taj problem nisam resio. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...