Jump to content


Phono preamp


VU metar

Recommended Posts

Interesantna tvrdnja???

 

Uporedi asortiman Projecta sa asortimanom Rege. Uporedi top gramofon Projecta sa top gramofonom Rege.

 

Off: rado bih dodao (ali neću) - uporedi zvuk a posebno uporedi dizajn, ali to su subjektivne kategorije, a ja nemam živaca da se natežem o ukusima sa moderatorima koji su rasploženi za flejm.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Uporedi asortiman Projecta sa asortimanom Rege. Uporedi top gramofon Projecta sa top gramofonom Rege.

 

Off: rado bih dodao (ali neću) - uporedi zvuk a posebno uporedi dizajn, ali to su subjektivne kategorije, a ja nemam živaca da se natežem o ukusima sa moderatorima koji su rasploženi za flejm.

 

:wave2

 

Da ne ulazim u raspravu, posto ocigledno ne poznajes regine proizvode (da ne napisem nesto drugo), napisacu samo ovo:

rega nije pravila samo planar 2 i 3 gramofone :)

Link to comment
Share on other sites

Drugar mi je kupio projekt debut najbolju verziju sa 2m ortofonom i to mu je upropastilo sistem,zvuÄi nikako ,dve klase loÅ¡ije od cd-a koji je jasno i pred jos dva forumasa bio loÅ¡iji od drugog gramofona.Tako da uz sve hvale iz novina i forumski marketing o projektu mislim isto sto i kolega milovan,za kojeg sam inaÄe mislio da preteruje.Ono Å¡to danas kao novo koÅ¡ta 150 evra i joÅ¡ nudi mnogo po funkcionalnosti može da bude samo žestok budget uredjaj i medju tom klasom uredjaja ga i porediti,treba tu cenu i podeliti sa 5-6 puta pa doći do toga Å¡ta je unutra...

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje ko kod nas distribuira Regu? :type  :wave2

 

^^ http://one-hifi.com/

 

 

I ja sam stekao utisak, Äitajući malo i strane forume da je Pro-Ject neÅ¡to ispod oÄekivanja (s' obzirom na brand, dual mono, build quality, opcije, dizajn...) a Rega malo iznad oÄekivanja (s' obzirom na njanjav dizajn i (spoljaÅ¡nji) build quality).

 

Treba to probati jedno uz drugo. Sve ostalo je bla.bla.bla....

Link to comment
Share on other sites

Drugar mi je kupio projekt debut najbolju verziju sa 2m ortofonom i to mu je upropastilo sistem,zvuÄi nikako ,dve klase loÅ¡ije od cd-a koji je jasno i pred jos dva forumasa bio loÅ¡iji od drugog gramofona.

 

A jel' mi poznajemo tog drugara i dvoje forumaša, neprikosnovenih autoriteta, ili su imena poznata samo uredništvu?

Link to comment
Share on other sites

A jel' mi poznajemo tog drugara i dvoje forumaša, neprikosnovenih autoriteta, ili su imena poznata samo uredništvu?

Poznajete mene Gorana i Laleta,Dejana vlasnika sistema ne.Nebitno potpuno,miÅ¡ljenje je moje.Dok smo u prvoj prilici uživali u gramofonu,a Cd je i za Laleta koji je cedejas bio potpuno neinteresantan u drugoj prigodi sam poželeo sluÅ¡ati cd plejer.ostatak sistema je identiÄan,naim/dinaudio verovatno prestrog sudija.zato treba uredjaje i probati i verovati samo u ono Å¡to Äujes,a ne ono sto Äitas.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam za to da se prica iz licnog iskustva. Moje iskustvo sa Projectom je vrlo pozitivno. Debut Carbon sa 2M red sam slusao na proslom HFiles sajmu. Zvucao je odlicno u kombinaciji sa Exposure Epos sistemu pa i kasnije sa Hegel Neat kombinacijom. Nije svirao bolje od digitalnog setupa koji je kostao oko 1500eura ali to i nije za ocekivati od gramofona koji sa sve glavom kosta nesto preko 350e - secam se da sam bio zapanjen niskom cenom gramofona obzirom na zvuk koji je izlazio iz sistema tom prilikom. Slusao sam kasnije pazljivo taj isti gramofon i u salonu distributera. Zvuk je za moj arsin bio izuzetan obzirom na cenu. Sad se pitam sta u tom Naim Dinaudio sistemu nije valjalp pa se krivica svalila na Project? Mozda phono preamp, neko podesavanje glave , kablaza ili jednoystavno nedostatak sinergije?

Link to comment
Share on other sites

Poznajete mene Gorana i Laleta,Dejana vlasnika sistema ne.Nebitno potpuno,miÅ¡ljenje je moje.Dok smo u prvoj prilici uživali u gramofonu,a Cd je i za Laleta koji je cedejas bio potpuno neinteresantan u drugoj prigodi sam poželeo sluÅ¡ati cd plejer.ostatak sistema je identiÄan,naim/dinaudio verovatno prestrog sudija.zato treba uredjaje i probati i verovati samo u ono Å¡to Äujes,a ne ono sto Äitas.

 

Respect za Gorana i Laleta (nemam pojma ko su, ali biće prilike). Respect i za Dejana i Novi Sad, gde svako drugo domaćinstvo ima Naim sistem. U AV Impulsu sam n puta sluÅ¡ao Debut sa Ortofonkom 2M, to nije hi-end ali nikako ne može da zvuÄi loÅ¡ije od CD-a, osim ako neÅ¡to nije bilo povezano kako treba. Pa ko normalan bi se patio i kupovao ploÄe po nenormalnim cenama ako će CD da zvuÄi bolje? Nonsens.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema potrebe da se iskustva jednog ureÄ‘aja nekog brand-a, prenose na neki drugi ureÄ‘aj istog brand-a iz skroz druge klase. Dakle, ako je neÅ¡to od Pro-Ject proizvoÄ‘aÄa radilo lepo u nekom setup-u, ne znaÄi da će neki drugi proizvod druge namene al' istog proizvoÄ‘aÄa svirati lepo u nekom trećem setup-u. Rega isto.

 

Dakle, ovde kada priÄamo o Pro-Ject-u, mislimo na Phono Box S, a kada priÄamo o Regi, Fono Mini A2D je tema.

 

Sorry drugari, ali kako je neÅ¡to drugo od Projecta i Rege radilo sa neÄim trećim je interesantna priÄa zbog kakvih i posećujemo ovaj forum, ali je ta priÄa za drugu temu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema potrebe da se iskustva jednog ureÄ‘aja nekog brand-a, prenose na neki drugi ureÄ‘aj istog brand-a iz skroz druge klase. Dakle, ako je neÅ¡to od Pro-Ject proizvoÄ‘aÄa radilo lepo u nekom setup-u, ne znaÄi da će neki drugi proizvod druge namene al' istog proizvoÄ‘aÄa svirati lepo u nekom trećem setup-u. Rega isto.

 

Dakle, ovde kada priÄamo o Pro-Ject-u, mislimo na Phono Box S, a kada priÄamo o Regi, Fono Mini A2D je tema.

 

Sorry drugari, ali kako je neÅ¡to drugo od Projecta i Rege radilo sa neÄim trećim je interesantna priÄa zbog kakvih i posećujemo ovaj forum, ali je ta priÄa za drugu temu.

 

:heat  

 

Kolega, jel' mi postove prvo da priložimo u pisarnicu na odobrenje?  :)

Link to comment
Share on other sites

Pwn :D

 

Celokupna gramofonometrija ovde nema puno smisla. Ako je ureÄ‘aj, tj gramofon iole pristojan (ne priÄamo o plastikanerima niti o nekoj davnaÅ¡njoj Tosca-i), sa dobrom zvuÄnicom i kablovima, amplifikacijom i kvalitetnim zvuÄnicima, ne može da zvuÄi ne znam koliko loÅ¡e. Zavisi od ostatka sistema, ali i napajanja, pre svega prostorije, produkcije vinila, ali Äesto i subjektivnog utiska, trenutnog raspoloženja... PriÄam ono Å¡to svi znaju, ali baÅ¡ zato ne znam Äemu toliko strasti i loÅ¡eg naboja u ovoj diskusiji. ÄŒovek treba prosto da nabavi i proba ono Å¡to misli da pazari (na svu sreću, u pitanju su mali ureÄ‘aji laki za prenos i povezivanje, zamislite da treba da nosi neke floorstander-e od 50kg po komadu), vidi Å¡ta mu najviÅ¡e odgovara i gotovo. Možda će to biti baÅ¡ prokaženi NAD, ko zna.

 

Empirija dakle, ako može.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam za to da se prica iz licnog iskustva. Moje iskustvo sa Projectom je vrlo pozitivno. Debut Carbon sa 2M red sam slusao na proslom HFiles sajmu. Zvucao je odlicno u kombinaciji sa Exposure Epos sistemu pa i kasnije sa Hegel Neat kombinacijom. Nije svirao bolje od digitalnog setupa koji je kostao oko 1500eura ali to i nije za ocekivati od gramofona koji sa sve glavom kosta nesto preko 350e - secam se da sam bio zapanjen niskom cenom gramofona obzirom na zvuk koji je izlazio iz sistema tom prilikom. Slusao sam kasnije pazljivo taj isti gramofon i u salonu distributera. Zvuk je za moj arsin bio izuzetan obzirom na cenu. Sad se pitam sta u tom Naim Dinaudio sistemu nije valjalp pa se krivica svalila na Project? Mozda phono preamp, neko podesavanje glave , kablaza ili jednoystavno nedostatak sinergije?

Uslovi slušanja su bili potpuno isti,radi se o novijim naim uredjajima, a projekt je nov kupljen i fabricki podesen sa ortofonkom koja ide redovno podesena uz njega .Sa druga dva gramofona gramofon je bio prijatnija,zvucno dosta bolja sprava za slušanje u odnosu na naim osnovni plejer, sa kojim cd ne pozelis ni najmanje,jedan je bio Thorens jedan Linn budžet klase.Licno mislim da je u pitanju već pomalo zaboravljeni reaviling faktor koji takav amp ima i vrlo lako prepoznaje inferioran uredjaj u sistemu.

@miloš tvoje krajnje drske opaske i stvaranje sumnji u istinitost onoga što napišem na nekoj od tema su vec žestok bezobrazluk.Ja za razliku od tebe nijednom nisam posumnjao u ono što pišeš niti sam posumnjao u ostale ljude sa foruma,ali uz ocigledno vrlo malo iskustvo tebi zaista nije problem dovesti u pitanje necje drugo.smatram to vrhunskim nevaspitanjem,dovoditi necje postenje u pitanje bez ikakvog argumenta.Kazem ti to otvoreno i jasno svidelo ti se ili ne.ne cinkarisem,ne prijavljujem.ne klicem misem i ne proganjam administraciju bezbrojnim prijavama,tacnije niti sam ikad to uradio niti ce mi se tako pasti napamet.

Saljem i sliku drugarovog sistema sa mojim starim gramofonom i thorensom,jel' treba mozda neko strucno sudsko vestacenje mozda,dva svedoka,da Lale mozda donese telefon sa kog je slikao?

Pokretacu zelim neki neocekivan financijski obrt i ovakav naim komplet sa stageline phono preampom,kad mu se vec svideo,pa da naim eto stigne u jos jedno novosadsko domacinstvo.

post-11818-0-33641200-1374279971_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

@miloš tvoje krajnje drske opaske i stvaranje sumnji u istinitost onoga što napišem na nekoj od tema su vec žestok bezobrazluk.Ja za razliku od tebe nijednom nisam posumnjao u ono što pišeš niti sam posumnjao u ostale ljude sa foruma,ali uz ocigledno vrlo malo iskustvo tebi zaista nije problem dovesti u pitanje necje drugo.smatram to vrhunskim nevaspitanjem,dovoditi necje postenje u pitanje bez ikakvog argumenta.Kazem ti to otvoreno i jasno svidelo ti se ili ne.ne cinkarisem,ne prijavljujem.ne klicem misem i ne proganjam administraciju bezbrojnim prijavama,tacnije niti sam ikad to uradio niti ce mi se tako pasti napamet.

Saljem i sliku drugarovog sistema sa mojim starim gramofonom i thorensom,jel' treba mozda neko strucno sudsko vestacenje mozda,dva svedoka,da Lale mozda donese telefon sa kog je slikao?

 

Kakve blage veze ima tvoja slika sa tvrdnjom da Project Debut / OM2 zvuÄi saÄuvajbože? De sa podsetimo, napisao si...

 

Drugar mi je kupio projekt debut najbolju verziju sa 2m ortofonom i to mu je upropastilo sistem,zvuÄi nikako ,dve klase loÅ¡ije od cd-a koji je jasno i pred jos dva forumasa bio loÅ¡iji od drugog gramofona.

 

Tvoja slika govori da je neko nareÄ‘ao neke vintage ureÄ‘aje na gomilu i niÅ¡ta viÅ¡e. Ovaj forum Äine pisaÄi postova i kibiceri, ovih drugih ima bar sto puta viÅ¡e, i "pisaÄi" snose odreÄ‘enu odgovornost kada olako izriÄu sudove. Neprekidno upoznajem ili sluÅ¡am priÄe o anonimnim kolegama koji su se navukli na savete sa foruma, nabavili neke smehotresne Torense ili AV risivere i sada se ÄeÅ¡u. Kao Å¡to ti ne propuÅ¡taÅ¡ priliku da ogadiÅ¡ Tehniks ili Project, tako i ja imam pravo da napiÅ¡em da je Tehniks najbolja SH a Project najbolja kupovina novog gramofona. A ti histeriÅ¡i koliko hoćeÅ¡, bar dok me ne izbace iz ove kafane.

 

Napisaću joÅ¡ jednom, valjda stoti put: to Å¡to je "neko" neÅ¡to sluÅ¡ao pa onda neÅ¡to smatrao, meni ne znaÄi baÅ¡ niÅ¡ta. Najveći deo "audiofila" ne razlikuje violu od Äela ili klarinet od flaute.

 

Off: i pored tvog Farma-like spazmatiÄnog nervnog sloma i bujice liÄnih uvreda, neću da pritisnem taster Prijavi, zato Å¡to mi je taster pokvaren - ne radi. Osim toga, drago mi je da si najzad napisao neÅ¡to iskreno i liÄno, umesto ready-made floskula iz Äasopisa  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Za takve potpune neznalice koje beskrajno uzurpiraju vreme na hifi forumu to je gomila Vintage uredjaja,za one sto ipak nesto i znaju na slici je ceo sistem od 6 potpuno novih naim komponenti kupljenih u prodavnici naravno: phono preamp,preamp,dodatno napajanje,snagas,cd plejer i cak nat05 tjuner-za ovaj forum zaista "retka zverka" sistem.Drz' se bolje macaka i flipera,to ti sjajno ide.Dva stara uredjaja su ukras kuce i ne rade u sistemu naravno,ponekad se donese JBL da se prikljuce.40g star Yamahin resiver je vizuelno predivan.Moji utisci koje sam preneo su moji i proistekli iz 3-4 sata slusanja mojih ploca u oba druzenja koje odlicno poznajem i imam pravo da ih prenesem,ne mozemo valda svi isto da mislimo i pisemo isto,a svako ce svoje formirati na osnovu svog vremena provedenog u slusanju.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam za to da se prica iz licnog iskustva. Moje iskustvo sa Projectom je vrlo pozitivno. Debut Carbon sa 2M red sam slusao na proslom HFiles sajmu. Zvucao je odlicno u kombinaciji sa Exposure Epos sistemu pa i kasnije sa Hegel Neat kombinacijom. Nije svirao bolje od digitalnog setupa koji je kostao oko 1500eura ali to i nije za ocekivati od gramofona koji sa sve glavom kosta nesto preko 350e - secam se da sam bio zapanjen niskom cenom gramofona obzirom na zvuk koji je izlazio iz sistema tom prilikom. Slusao sam kasnije pazljivo taj isti gramofon i u salonu distributera. Zvuk je za moj arsin bio izuzetan obzirom na cenu. Sad se pitam sta u tom Naim Dinaudio sistemu nije valjalp pa se krivica svalila na Project? Mozda phono preamp, neko podesavanje glave , kablaza ili jednoystavno nedostatak sinergije?

 

Na sajmu je svirao , bar kad sam ja bio, ProJect Esprit sa akrilnim tanjirom.

Slazem se da je svirao bas dobro a licni utisak je da izgleda kao milion dolara!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...