Jump to content


HAARP


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Nad Srbijom je 3. maja ukljuÄen HAARP, elektronski akcelerator elektromagnetnih talasa Äije se delovanje osetilo već u prepodnevnim Äasovima, kao nagli pad atmosferskog pritiska, omorina, Å¡to je kod mnogih rezultiralo otežanim disanjem i glavoboljom.

U popodnevnim Äasovima, od 17:30 do 18:30 Äasova po “oblacima†se moglo zakljuÄiti da radi punom snagom. “Talasaste†strukture su se jako brzo formirale, a onda za nekoliko minuta razlivale, kako su iÅ¡li talasi ukljuÄivanja.

UkljuÄivan je i ranije, ali je sada sve uÅ¡lo u neku novu fazu.

Ovde se nalazi aktivna mapa sa položajem antene HAARP-a, koja je već duže vreme locirana u mestu Beljina kod Beograda, malo iza Barajeva.

http://vlf-engineeri.../public_map.php

Za ovu antenu se na sajtu Äas navodi da je linijski pojaÄivaÄ, Äas da je to linijski prijemnik.

Antena je kao i sve ostale prikazane na ovoj mapi pod upravom Stenford univerziteta iz SAD, koji se i inaÄe bavi raznim radnjama uperenim protiv ljudske populacije na Zemlji.

Å umanov spektar koji snimaju (izmeÄ‘u ostalog), je korelativan sa Äovekovim moždanim sistemom. MeÄ‘utim, pored snimanja atmosferskih, stratosferskih i drugih spektara, “eho†ovako niskih frekvencija koje lako prodiru u zemlju omogućuju i precizno lociranje “šupljina†u njoj.

Lokacija kod nas je samo jedna od nekoliko stotina Å¡irom sveta.

Zadužen za ovu antenu kod nas je Morris Cohen, profesor na Stenfordu. Antene su, vidljivo na mapi, raspoređene po celoj planeti, osim u Rusiji.

Može se primetiti da se kružić - oznaka za antenu - pomera na mapi što otežava njeno precizno lociranje. Kada se klikne na kružić prikažu se osnovni podaci o anteni

http://www.srpskapol...e/2012/037.html

http://www.haarp.alaska.edu/

http://www.ivonazivkovic.net/haarp.htm

post-15581-0-16711600-1342977864_thumb.j

post-15581-0-16711600-1342977864_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Cuo sam i citao o ovome. Zanimljivo da u zadnjih nekoliko dana primetio sam neko brujanje odozgo (sa neba), nalik avionu ali nije bilo priblizavanja i udaljavanja zvuka.

Izgooglao sam nesto o tome i nasao da slicne zvuke culi ljudi sirom sveta gde je postavljen HAARP sistem.

Njegove frekvenciju mogu uticati na ljude izazivajuci glavobolje i probleme ali to odavno nije briga vrha.

Link to comment
Share on other sites

Zar i ovaj forum ne može bez teorija zavere?!?

E, samo sam čekao da neko napiše "teorija zavere". Prvo, to je zamena teza, vrlo jeftina moneta u dijalogu. Drugo, ovde niko ne govori o teoriji već o postrojenju koje postoji u stvarnosti. Treće, nisam primetio da je neko pomenuo zaveru.

Link to comment
Share on other sites

Akcelerator elektromagnetnih talasa ne postoji, niti ce ikada moci da postoji - svi EM talasi se krecu samo jednom brzinom, granicnom brzinom sredine, onom 1/sqrt(epsilon*mi), brzinom svetlosti u medijumu. Koristiti sajtove kao ivonazivkovic kao izvor bilo cega sem kratkotrajne zabave izazvane divljenjem ljudksoj gluposti je opasno po mentalno zdravlje :).

Doticno istrazivanje je fokusirano na ponasanje jonosfere i moguce primene u komunikaciji i dobavljanju informacija - snjimanju ispod i na zemlji jer VLF talasi lepo prolaze kroz zemlju. Ne znam imaju li uticaja na ljude, mada je nacin rada takav da je to jako neverovatno, posebno na iole vecoj udaljenosti. Verujem da moze da bude neprijatno na par stotina metara od antene, ali nema ama bas nikakav uticaj na celu Srbiju. Oni sam gadjaju jonosferu usmerenim antenama i prate sta se desava, nije nista previse slozeno, samo treba malo odvojiti vremena da se procita npr. clanak na Wikipedia-i. Side lobes takve antene nisu veliki i ograniceni su na jako veliku blizinu, a odbijeni talasi, koje to istrazivanje i prati/meri su JAKO slabi - da nisu ne bi imali tolike antene.

I da, reci da je Stanford institucija "koja se inače bavi raznim radnjama uperenim protiv ljudske populacije na Zemlji" je notorna glupost. Ali, Ivona je cudo.... :)

Link to comment
Share on other sites

Akcelerator elektromagnetnih talasa ne postoji, niti ce ikada moci da postoji - svi EM talasi se krecu samo jednom brzinom, granicnom brzinom sredine, onom 1/sqrt(epsilon*mi), brzinom svetlosti u medijumu. Koristiti sajtove kao ivonazivkovic kao izvor bilo cega sem kratkotrajne zabave izazvane divljenjem ljudksoj gluposti je opasno po mentalno zdravlje :).

Doticno istrazivanje je fokusirano na ponasanje jonosfere i moguce primene u komunikaciji i dobavljanju informacija - snjimanju ispod i na zemlji jer VLF talasi lepo prolaze kroz zemlju. Ne znam imaju li uticaja na ljude, mada je nacin rada takav da je to jako neverovatno, posebno na iole vecoj udaljenosti. Verujem da moze da bude neprijatno na par stotina metara od antene, ali nema ama bas nikakav uticaj na celu Srbiju. Oni sam gadjaju jonosferu usmerenim antenama i prate sta se desava, nije nista previse slozeno, samo treba malo odvojiti vremena da se procita npr. clanak na Wikipedia-i. Side lobes takve antene nisu veliki i ograniceni su na jako veliku blizinu, a odbijeni talasi, koje to istrazivanje i prati/meri su JAKO slabi - da nisu ne bi imali tolike antene.

I da, reci da je Stanford institucija "koja se inaÄe bavi raznim radnjama uperenim protiv ljudske populacije na Zemlji" je notorna glupost. Ali, Ivona je cudo.... :)

Link to comment
Share on other sites

Akcelerator elektromagnetnih talasa ne postoji, niti ce ikada moci da postoji - svi EM talasi se krecu samo jednom brzinom, granicnom brzinom sredine, onom 1/sqrt(epsilon*mi), brzinom svetlosti u medijumu. Koristiti sajtove kao ivonazivkovic kao izvor bilo cega sem kratkotrajne zabave izazvane divljenjem ljudksoj gluposti je opasno po mentalno zdravlje :).

Doticno istrazivanje je fokusirano na ponasanje jonosfere i moguce primene u komunikaciji i dobavljanju informacija - snjimanju ispod i na zemlji jer VLF talasi lepo prolaze kroz zemlju. Ne znam imaju li uticaja na ljude, mada je nacin rada takav da je to jako neverovatno, posebno na iole vecoj udaljenosti. Verujem da moze da bude neprijatno na par stotina metara od antene, ali nema ama bas nikakav uticaj na celu Srbiju. Oni sam gadjaju jonosferu usmerenim antenama i prate sta se desava, nije nista previse slozeno, samo treba malo odvojiti vremena da se procita npr. clanak na Wikipedia-i. Side lobes takve antene nisu veliki i ograniceni su na jako veliku blizinu, a odbijeni talasi, koje to istrazivanje i prati/meri su JAKO slabi - da nisu ne bi imali tolike antene.

I da, reci da je Stanford institucija "koja se inaÄe bavi raznim radnjama uperenim protiv ljudske populacije na Zemlji" je notorna glupost. Ali, Ivona je cudo.... :)

Link to comment
Share on other sites

HAARP istrazivanja imaju vrlo jasne vojne primene pre svega stealth komunikacija sa duboko zaronjenim podmornicama. Ideja je sjajna, a usput, postoji i potencijal da se, radom na tome, nauci dosta o atmosferi, sto moze da bude od znacaja svima nama. Ne znam da li postoji mogucnost da se primeni i za imageing, ja ne mogu da je zamislim.... ne znam kakva bi bila prijemna antena, plus relozucija slike ne bi bila neka. Za imageing je jednostavno neophodno imati nesto iznad, a onda je mnogo lakse koristiti SAR radare. No, ajde, mogucnost postoji.

Chemtrails su cista izmisljotina. Kondenzacija je jedno, ideja da neki motor gura hemikalije kroz sebe je smesna. Prskanje oblaka se radi, ali ne tako, ne uvek i nije nimalo jednostavno. U svakom slucaju, jako je skupo, jako komplikovano i nije moguce koristiti ga ovako..... Kad mozes da preletis negde tankerima onda mozes i bombarderima koji su mnogo bolji i jevtiniji force-multiplier.

Link to comment
Share on other sites

Pre par dana sam video te rebraste oblake, vrlo pravilne, kao da je neko bacio kamenÄić u vodu pa su se napravili talasi na nebu. Ja to nikad do sada nisam video sem na slikama. A ne sećam se toga ni kad sam bio klinac. NeobiÄno je popriliÄno. Sa mnom je bila veća grupa ljudi koja je komentarisala kao i ja da to ne liÄi baÅ¡ na delo prirode, ali ne smemo niÅ¡ta da tvrdimo.

Link to comment
Share on other sites

Pre par dana sam video te rebraste oblake, vrlo pravilne, kao da je neko bacio kamenÄić u vodu pa su se napravili talasi na nebu. Ja to nikad do sada nisam video sem na slikama. A ne sećam se toga ni kad sam bio klinac. NeobiÄno je popriliÄno. Sa mnom je bila veća grupa ljudi koja je komentarisala kao i ja da to ne liÄi baÅ¡ na delo prirode, ali ne smemo niÅ¡ta da tvrdimo.

Link to comment
Share on other sites

Ono Å¡to je interesantno je da je pomenuti zemljotres (za koji se tvrdi da je izazvan veÅ¡taÄkim putem) jedini ikada prognoziran (najavljen) od strane seizmoloÅ¡kih zavoda. Samo Å¡to se nije odigrao u predviÄ‘enom vremenskom trenutku već neÅ¡to kasnije. ZakljuÄak izvedite sami. Ta oblast Oregona je najriziÄnija Å¡to se tiÄe katastrofalnih zemljotresa. Zatim slede Aljaska, centralni deo USA oko Memfisa pa tek onda Kalifornija.

Link to comment
Share on other sites

Pre par dana sam video te rebraste oblake, vrlo pravilne, kao da je neko bacio kamenčić u vodu pa su se napravili talasi na nebu. Ja to nikad do sada nisam video sem na slikama. A ne sećam se toga ni kad sam bio klinac. Neobično je poprilično. Sa mnom je bila veća grupa ljudi koja je komentarisala kao i ja da to ne liči baš na delo prirode, ali ne smemo ništa da tvrdimo.

Nisi ih ni trazio kao klinac. Ljudski um ima neverovatnu sposobnost prepoznavanja obrazaca, cak i dotle da je u stanju da ih prepozna i tamo gde ih nema - jer mu obrasci imaju smisla. Ako gledas i trazis - videces.

Link to comment
Share on other sites

Ono Å¡to je interesantno je da je pomenuti zemljotres (za koji se tvrdi da je izazvan veÅ¡taÄkim putem) jedini ikada prognoziran (najavljen) od strane seizmoloÅ¡kih zavoda. Samo Å¡to se nije odigrao u predviÄ‘enom vremenskom trenutku već neÅ¡to kasnije. ZakljuÄak izvedite sami. Ta oblast Oregona je najriziÄnija Å¡to se tiÄe katastrofalnih zemljotresa. Zatim slede Aljaska, centralni deo USA oko Memfisa pa tek onda Kalifornija.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj deo sa tek onda Kalifornija mi je cudan..prosto zato sto se celom duzinom te oblasti nalazi najpoznatiji procep gde se spajaju 2 tla - San Andreas. Upravo zbog njega cela Kalifornija moze da bude zbrisana sa mape i zato su u Japanu cesti zemljotresi,a zbog njega je nastao tzv. pacificki vatreni prsten..Mozda gresim,ali vodio sam se logikom...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...