Jump to content


Technics svetilište


Milos A

Recommended Posts

Pimp my deck!

Ova dva muÄenika se prodaju u BG za 500e, ispravni su ali im je limarija u loÅ¡em stanju. Većina tih gramofona su služili samo za ukras ispred DJ-a - ofucani su od noÅ¡enja a ne od upotrebe (koliko znam samo DJ Peppe zaista koristi svoje gramofone)...

Jadnici.jpg

Ko je raspoložen za malo DIY može da ih prefarba u Apple belo, Kawasaki zeleno, Elvis roze...

Pimp%201_resized.jpg

Posebno su lepi živopisani primerci...

Pimp%202_resized.jpg

Pimp%203_resized.jpg

Pimp%204_resized.jpg

De bato reci mi molim te kako se zove ova farba na poslednjoj slici, jel to neki 3D efekt lak ili Å¡ta je u pitanju ???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ergela Technics-a

sl1025.jpg

Da dodam, ove slike Å¡to postavljam su skenirane iz mojih kataloga ''Technics-a'', u pitanju su dva kataloga 82/83 i 83/84. Ovih dana postavljam na neki od servera za download oba kataloga skenirana i prebaÄeni u pdf formatu.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Dobar izbor zvuÄnice.

Å ta je MC/MM pojaÄavaÄki stepen?

Evo kolega Ras posto ti niko ne odgovara na pitanje ja cu da ti objasnim sta je MC - MM pojacivacki stepen iako sam samo 2 godne medju gramofondzijama - ali brzo ucim ;-)

To je elektronski pojacivacki sklop koji mc glavu pretvara u mm glavu, znaci pojedine phono sekcije koje imaju dobar mm ulaz ali losiji mc odnosno ispada da ako imas mc glavu napr.. bolje je kupiti zasebnu mc sekciju koja samo mc pretvara u mm onda uzmes taj mm i gurnes u svoje pretpojacalo i to su mnogi radili i dan danas rade jer mnoga pretpojacala nemaju bas izrazito dobar mc phono pojacivacki stepen i zato se u dosta konstrukcija pojavljuje kao zaseban uredjaj i onda se to zove step - up, ZNACI PRETVARANJE onih 0.1 mv u 2.5 - 3 i onih 10 oma ako imas sa glave ili 2 oma pretvara u 47 kilo oma prakticno to znaci da on mora dvostruku funkciju da obavi i da ga impedantno prilagodi i da ga u stepenu pojacanja u mili voltima obradi i u principu bas zbog SVEGA OVOGA mnogi beze od MC - a . To je u principu toliko osetljiva naprava i toliko zahtevna u svemu tome da moze da se opise i prostije - slikovito ovako ;

Nalazis se na jednom zidu koji ima 6 x 4 metra i treba da preslikas sliku koju drzis u ruci - fotografija koja je recimo 5 x 6 cm i sad ispred tebe su farbe , boje cetke i sad ti to trebas u tacnoj proporciji da nacrtas na tom zidu gledajuci u samo tu sliku nema veze nek je drvo na slici, neka su muz i zena nebitno to samo slikovito prikazujem i ti sad gledas tu fotografiju i sad to treba da naslikas na tom zidu. Zakljucak i poenta je da on ima veliku moc pojacavanja na najosetljivijem mestu prakticno kada ti najosetljiviji moguci signal kao sto je sa mc glave pojacas naprimer ako ti je izlaz sa glave 0.1 ili 0.2 a treba da imas na izlazu 3 koliko je to puta pojacanje , pa grubo oko 30 puta, znaci ti neki signal moras da pojacas za 30x u istim jedinicama ali da nista ne oskrnavis i nista ne dodas i pritom da od microna napravis centimetar e sad shavatas koliko je to tesko, osetljivo i zajebano mesto

Link to comment
Share on other sites

sta je MC - MM pojacivacki stepen

Lepo i slikovito opisano :thumbsup2

MC signal je veoma fragilan i posebno osetljiv na elektro-magnetne smetnje, zato se mnoga dobra MC pret-pretpojaÄala rade sa baterijskim ili eksternim napajanjem.

Technics je na pojedinim flagship modelima ugraÄ‘ivao (dobro) MC pretpojaÄalo, direktno vezano na ožiÄenje ruÄke. Tako je izbegnut jedan interkonekt kabl i nekoliko konektora. Na slici je MC / MM preklopnik na mom ljubimÄetu, SL-10...

MM-MC.jpg

Kada smo već tu, SL-10 ima i konektor za eksterno DC napajanje, Å¡to je dobar naÄin za potpuno odvajanje napajanja od audio signala...

Power%20S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Technics je na pojedinim flagship modelima ugraÄ‘ivao (dobro) MC pretpojaÄalo, direktno vezano na ožiÄenje ruÄke. Tako je izbegnut jedan interkonekt kabl i nekoliko konektora. Na slici je MC / MM preklopnik na mom ljubimÄetu, SL-10...

Imam pitanje: da li je MC stepen u ovom modelu zapravo samo step-up transformator (jesi li proveravao)?

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje: da li je MC stepen u ovom modelu zapravo samo step-up transformator (jesi li proveravao)?

Ðије, у питању је прави преамп Ñа напајањем.

SL10.png

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Å uco, ti si jedan car i ja te volim!

Plaćam piće kad se sretnemo.

:) Pice, muzika, druzenje, caskanje o hi - fi - ju - uvek i sa zadovoljstvom. Eeeee nije lako zaraditi pice od Ras - a , samo da se ne ubajati - ko zna kad ce to da bude - nemoj da mrem od zedji dok ne dodjes :cheers

Link to comment
Share on other sites

Step-up - preklopnikom biraÅ¡ koja je glava namontirana. I dalje ti treba MM pretpojaÄalo

Ðије, у питању је прави преамп Ñа напајањем.

:wave2

StoN odgovorio, fala!

:) Pice, muzika, druzenje, caskanje o hi - fi - ju - uvek i sa zadovoljstvom. Eeeee nije lako zaraditi pice od Ras - a , samo da se ne ubajati - ko zna kad ce to da bude - nemoj da mrem od zedji dok ne dodjes :cheers

Nisam možda brz kao Kosovka devojka, ali ni ti, verujem, nisi u stanju kao junaci prostrti po Kosovu polju...

Nedelja, berza...?

Link to comment
Share on other sites

InaÄe sam pitao zato Å¡to sam na KP oglasima (unazad par meseci) video trafoe izvaÄ‘ene iz ne sećam se kog gramofona, pa mi pade na pamet SL10.

Може и Ñа транÑформатором, што да не али ићи Ñамо до ММ напонÑког нивоа.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...