Jump to content


Technics svetilište


Milos A

Recommended Posts

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sjajni apgrejdi. Jedini problem je što se sa cenom apgrejda ceo gramofon približava ceni nekih daleko ozbiljnijih uređaja, pa se onda postavlja pitanje šta je tu isplativije.

Ima toga dosta na netu. Ljudi stavljaju svakakve ruÄice na tog sirotog Technics-a. Mnoge su overkill. Ipak, kad se odstrane oni koji su stavili preskupu ruku na Technics-a iz, prosto, sentimentalnih razloga ili zaludjenosti, ostaje, verovatno, dovoljno onih koji znaju Å¡ta rade.

ÄŒudna je ta gramofonija. Sve sam uvereniji da je tehnologija izrade baza dovoljno razvijena i da je dobru bazu relativno lako napraviti/nabaviti. ÄŒini mi se da je ruÄica važnija. A rekao bih i da je phono stage priliÄno zapostavljen.

Link to comment
Share on other sites

Sjajni apgrejdi. Jedini problem je što se sa cenom apgrejda ceo gramofon približava ceni nekih daleko ozbiljnijih uređaja, pa se onda postavlja pitanje šta je tu isplativije.

Onda otvaras Pandorinu kutiju ...Na skuplji gramofon - skuplja glava - skuplje predpojacalo..itd itd a podesavanjima nikad kraja,zatim usled promene izvora i nezadovoljstvom postavljenog sistema sledi i bolje pojacalo,zvucnici........nema kraja! :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Onda otvaras Pandorinu kutiju ...Na skuplji gramofon - skuplja glava - skuplje predpojacalo..itd itd a podesavanjima nikad kraja,zatim usled promene izvora i nezadovoljstvom postavljenog sistema sledi i bolje pojacalo,zvucnici........nema kraja! :crno-na-belo

Naravno, ali zar nije tako sa svakom komponentom? UzmeÅ¡ bolje zvuÄnike oni traže bolje pojaÄalo, a to sve traži bolje kabove, itd... Takav nam je ovaj sport. Svako se zaustavi na nekoj svojoj granici. Zato ja i jesam pristalica ideje da je bolje sve kupiti odmah i dati krajnji planirani iznos nego menjati u beskraj. Ovo iz jednostavno ekonomskih razloga, jer kad se krene u menjažu uvek ispadne skuplja dara nego mera. Zato smatram da tehniksa treba ostaviti da bude tehniks, a ko hoće bolje neka plati za neku skuplju spravu umesto Å¡to će kopati po tehniksu. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Zato smatram da tehniksa treba ostaviti da bude tehniks, a ko hoće bolje neka plati za neku skuplju spravu umesto što će kopati po tehniksu. :wave2

E' ta ti je dobra, Å¡to bi reko ja skrnavljenje NIKAKO!!!

Zaobići Technics-a u širokom luku, eksperimetišite vi na nekim drugim kantama (gramofonima) pa ako to dobro radi onda možete da radite na Technics-u, tolike silne pare da se daju na skalameriju... :nono

(mala anegdota iz filma ''Mrtvaci trÄe poÄasni krug''

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Што? 1210 је баш душу дао за екÑпериментиÑање, бар има делова.

:wave2

SluÅ¡aj jedan sam imao infarkt, ako drugi naiÄ‘e to će biti zbog ove izjave, povlaÄi pod ITNO... inaÄe će bidne :order

Naravno mala Å¡ala

:wave2 :wave2

Link to comment
Share on other sites

Stone, baÅ¡ imam jednu ruÄicu od 1210 koja je Äini se neprimetno zakrivljena ali sa ispravnim "zadnjim trapom". Mislio sam da se pozdravim sa njom ali ako ti možeÅ¡ da udahneÅ¡ novi život eto meni Technicsa za kurÄ... ovaj, sa slike, he he he...Reci Å¡ta bi se tu moglo inžilerisati? Može i pp ako je strogo pov.

Link to comment
Share on other sites

Reci šta bi se tu moglo inžilerisati? Može i pp ako je strogo pov.

ИÑто оно што Пеца и Ја хоћемо да урадимо Ñа његовом. Спакуј је и пошаљи ми је, а даље је моја брига :bounce

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ИÑто оно што Пеца и Ја хоћемо да урдимо Ñа његовом. Спакуј је и пошаљи ми је, а даље је моја брига :bounce

:wave2

Koji si ti car :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

A može li se ono externo napajanje replicirati u Zeon režiji?

Може и Ја бих то овако направио : http://www.fidelityaudio.co.uk/technics_1210.html, некако ми Ñе такав тип кутија Ñвиђа.

Koji si ti car :thumbsup2

Ма јок, Ñамо Ñам ћелав :loveface

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ма Ñамо Ñец жице оригиналног напајања које оÑтаје унутар грамофона.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ма Ñамо Ñец жице оригиналног напајања које оÑтаје унутар грамофона.

:wave2

Aaa,ovaj upgrade PSU-a?

Link to comment
Share on other sites

Ortofon Night Club E - Oduvek hteo da imam Concorda na 1210 al ovaj je samo za 45 DiscoHouse i to...\

post-10783-0-19135700-1343307716_thumb.jpg

Kako zvuÄe maxiji sa audiofilskom glavom u poreÄ‘enju sa ovim Concordom? Sa Äime bi pre Äitao maxijе pri arhiviranju (snimanju)? Pitam jer sledi mi taj rad, doduÅ¡a nije house u pitanju već starija disko produkcija.

Link to comment
Share on other sites

Kako zvuÄe maxiji sa audiofilskom glavom u poreÄ‘enju sa ovim Concordom? Sa Äime bi pre Äitao maxijе pri arhiviranju (snimanju)? Pitam jer sledi mi taj rad, doduÅ¡a nije house u pitanju već starija disko produkcija.

Evo kako zvuÄe maksiji, za to ti treba iskustvo a ovo je raÄ‘eno sa Ortofon 510MK2 i SL-1210 bez budženja gramofona Å¡to bi se reklo standardno...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...