Jump to content


Technics svetilište


Milos A

Recommended Posts

Може и Ñа транÑформатором, што да не али ићи Ñамо до ММ напонÑког нивоа.

:wave2

Naravno da može, nego ne priÄam uopÅ¡teno, već sam na oglasu video par MC step-up transformatora koji su izvaÄ‘eni iz nekog (konkretnog, a sada se ne sećam taÄno kog) gramofona.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imam pitanje za uÄitelja... iz gramofona mi (naravno) ide kablić za uzemljenje. Na MM pretpojaÄalu imam terminal za taj kablić. Ali i na pojaÄalu imam taj terminal. Da li da...

- povežem ground od gramofona samo sa MM pretpjaÄalom,

- povežem ground od gramofona samo sa velikim pojaÄalom,

- povežem sve zajedno u krug,

- ne povežem niÅ¡ta, poÅ¡to mu ne Äujem svrhu?

Link to comment
Share on other sites

Ako nemaš problema sa brumom, ili sl. ne moraš ni da vezuješ uzemljenje.

Nekakvo (uslovno) pravilo kaže da se zemlja vezuje u prvi pojaÄavaÄki stepen nakon zvuÄnice, a životna mudrost kaže da ga treba vezati tamo gde brum nestaje.

Zemlju vezati na jedno mesto, ne na Å¡est.

Link to comment
Share on other sites

StoN odgovorio, fala!

Nisam možda brz kao Kosovka devojka, ali ni ti, verujem, nisi u stanju kao junaci prostrti po Kosovu polju...

Nedelja, berza...?

Naravno da nisam, malkice se salim kao i uvek, uff sva sreca pa smo se zalili sinoc na onu sparinu i omorinu kod Propheta, ja , User i Guitar Man . Kaze pasce neki Technics gramofon ali ne zna kad, ploce ne prodaje :plakanje znaci garant ne laze

Kome jednom u kucu udje neki iole dobar Technics gram.. taj ga posle uvek potajno prizeljkuje sta god da ima u kuci. :blah znam po sebi kad je Buja pre neki dan doneo kod mene njegov :) 1210 - dobar je nanu mu njegovu, kidao se sa mojom Regom Planar 3 i to u 12 rundi i mozda izgubio na poene ali sto kaze Buja to stvar ukusa a o njima ne treba raspravljati. Bilo je bas zanimljivo testiranje uz kaficu, pice , caskanje, omiljene naslove - Chuck Mangione - Children of Sanchez vreme je proletelo . Pozzz za ekipu sa testa Usera , Buju, Guitar Man - a :wave2

Link to comment
Share on other sites

Naravno da može, nego ne priÄam uopÅ¡teno, već sam na oglasu video par MC step-up transformatora koji su izvaÄ‘eni iz nekog (konkretnog, a sada se ne sećam taÄno kog) gramofona.

Из ТехникÑа Ñигурно није. Имам код куће два таква транÑформатора али потребно је наћи их.

Кad je Buja pre neki dan doneo kod mene njegov :) 1210 - dobar je nanu mu njegovu, kidao se sa mojom Regom Planar 3 i to u 12 rundi i mozda izgubio na poene ali sto kaze Buja to stvar ukusa a o njima ne treba raspravljati.

Ðаравно да је добар, предходно је пар пута био код мене на политичком убеђивању.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Из ТехникÑа Ñигурно није. Имам код куће два таква транÑформатора али потребно је наћи их.

Ðаравно да је добар, предходно је пар пута био код мене на политичком убеђивању.

:wave2

Pa verovatno zato i bolje radi od onog mog bivseg klot 1210 mk2

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje za uÄitelja... iz gramofona mi (naravno) ide kablić za uzemljenje. Na MM pretpojaÄalu imam terminal za taj kablić. Ali i na pojaÄalu imam taj terminal. Da li da...

- povežem ground od gramofona samo sa MM pretpjaÄalom,

- povežem ground od gramofona samo sa velikim pojaÄalom,

- povežem sve zajedno u krug,

- ne povežem niÅ¡ta, poÅ¡to mu ne Äujem svrhu?

Ako nemaš brum-a onda se opusti, ako ga imaš onda poveži sve.

Bitno je i u samom gramofonu da se metalni delovi spoje sa masom, deÅ¡avalo se da kada neko radi zamenu ruÄke gramofona ruÄku ne spoji sa masom a imalo je to dosta primera. Pre godinu a možda i viÅ¡e doÅ¡ao mi je SL-1210 na popravku zbog bruma imao je standardnu opremu na sebi, jedini problem zbog bruma je bio zato Å¡to je gramofon bio prefarban pa nije bilo sve spojeno sa masom. Naravno kada sam sve spojio brum je nestao, ima tu dosta primera...

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo dodatak TechSanctuary-ju - 1210mk2,SH-GE-90 i RS-M88

post-10783-0-54373900-1343307248_thumb.j

a onda o MC/MM nedoumicama - i pored velike osetljivosti i rucice koja nije dovoljno dampirana MC na 1210 zvuci kao prvoklasni Vranac (stonog ili Hipodromskog tipa u odnosu na sve MM - ove koje posedujem).

post-10783-0-50898200-1343307428_thumb.j

A to je AT 440+ AT shell ,Mozda dobro definisanih elemenata i trackinga ali nazalna u definiciji i prostoru.

post-10783-0-28070200-1343307462_thumb.j

Staton 681EEE + Tech shell - Glava starog zvuka i frekventnog opsega.

post-10783-0-44046000-1343307595_thumb.j

Ortofon Night Club E - Oduvek hteo da imam Concorda na 1210 al ovaj je samo za 45 DiscoHouse i to...\

post-10783-0-19135700-1343307716_thumb.j

i BINGO - Sumiko Blue Point EVOIII + Sumiko shell - sve ovo ranije navedeno brise Antistatic krpom od same pomisli za upotrebu!

post-10783-0-32683100-1343307847_thumb.j

Inace moj primerak je full upgrade iskljucujuci vadjenja trafoa iz kutije (Cardas kabl u rucici,VDH 502 Hybrid kao interkonekt,Ceraballs nozice,povadjene sve plastike ispod tanjira,FTA sand box i Ringmat sa svih svojih 5 elemenata za reprodukciju).

post-10783-0-81131400-1343308128_thumb.j

a sve to ide preko Lehmann Black cube Decade kao MM/MC predpojacala

post-10783-0-39418000-1343308407_thumb.j

i sve je to deo THE END sistema (uskoro u Vasi sistemi) :listen

post-10783-0-24515700-1343308553_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Pecin sistem je verovatno najmuzikalniji sistem koji sam ikada sluÅ¡ao, ali otom-potom - kada nam predstavi celu skalameriju, spravu po spravu (spoiler: prave zvezde sistema su zvuÄnici... uf, kavi su to zvuÄnici!) Jedva Äekamo reportažu - Peco, slikaj i piÅ¡i, nadugaÄko i naÅ¡iroko.

Ovo hoću da kažem - u tom sistemu rame uz rame sviraju cevi i tranzistori, elektrostatici i klasiÄni drajveri, vrte se ploÄe, trake, DAT-ovi ali i flac-ovi, sluÅ¡a se stereo sa vinila a zatim se gledaju koncerti na 7.1. SluÅ¡a se bilo Å¡ta od psihodelije kasnih 60-tih do Frankie Goes to Hollywood reuniona. Prosto ne mogu da zamislim ni jedan drugi gramofon koji bi legao u taj sistem tako dobro kao 1210. Ne samo zvuÄno, nego i estetski i kulturoloÅ¡ki - tom gramofonu svaka muzika "dobro stoji".

Link to comment
Share on other sites

Prosto ne mogu da zamislim ni jedan drugi gramofon koji bi legao u taj sistem tako dobro kao 1210. Ne samo zvuÄno, nego i estetski i kulturoloÅ¡ki - tom gramofonu svaka muzika "dobro stoji".

E' ovo su prave reÄi za SL-1210, kratko, jasno i taÄno napisane.

Dugo, dugo se družim sa gramofonima u poÄetku tog druženja je bio Sony pre osamdesetih. Osamdesettreće/Äetvrte nabavio sam Technics-a i od tada je prvi i najbolji za mene. Dosta drugara je budžilo Thorens-a, Sansui-a, i da ne nabrajam koje joÅ¡, tolike pare uložili u te gramofone da bi postigli kvalitetan zvuk, a Tehnics-a kako izaÄ‘e iz fabrike radi dobro za sve pare koje ste platili. Jedinu mogu da zamislim kad bi se pare uložile u SL-1210 kao Å¡to su ulagali moji prijatelji u svoje ljubimce, kako bi savrÅ¡eno radio SL-1210.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sluša se bilo šta od psihodelije kasnih 60-tih do Frankie Goes to Hollywood reuniona.

Ја Ñам код Пеце Ñлушао а и гледао Блу Реј концерт: http://www.youtube.com/watch?v=fuvbJtLb--U

ОÑтао без даха.

Код 1210 чујна разлика и то велика је Ñа употребом "Рингмат- а".

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Inace moj primerak je full upgrade iskljucujuci vadjenja trafoa iz kutije (Cardas kabl u rucici,VDH 502 Hybrid kao interkonekt,Ceraballs nozice,povadjene sve plastike ispod tanjira,FTA sand box i Ringmat sa svih svojih 5 elemenata za reprodukciju).

Osim eksternog trafoa Å¡ta se tu joÅ¡ može uraditi? Moguće li je dampiranje ruÄice i Äime?

Link to comment
Share on other sites

Ston predlaže pur-penu (njegov omiljeni izraz).

@pecass,

Moj gramofon ima genuine Zeoni® ožiÄenje i priliÄno je mobilan.

Е баш тај израз!

И његова ручка прилично звони Ñа МЦ главом. Пробао.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...