Jump to content


Technics svetilište


Milos A

Recommended Posts

Ma oni su joÅ¡ pre dve godine poÄeli da divljaju sa cenama, ja posedujem dva SL-Q33 i SL-1210MK2, biće parica, naravno da je ovo Å¡ala ne prodajem ljubimce. Jedino me muÄi da deca i unici ne kažu ćale ajd' oladi loma ala će da radi :order batina ako doÄ‘e do toga.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...ja posedujem dva SL-Q33 i SL-1210MK2... Jedino me muÄi da deca i unici ne kažu ćale ajd' oladi loma....

:wave2

USVOJI ME!!!!! BIĆU DOBAR I VREDAN SIN NA KOGA ĆEÅ  BITI PONOSAN, ÄŒASNA PIONIRSKA (ok, u ovom sluÄaju Technicsova)!!!! :facehearts:bounce

Link to comment
Share on other sites

Ako ovako nastavite uskoro ce i modeli kao SL Q202 ili SL Q2 (oba imamo u radnji, srednja klasa, masovna proizvodnja, highly reliable) biti skupi kao djavo! :)

Leila je naša omiljena radnja baš zbog tih Tehniksa. Ne smeta nam ni onaj Lenko na spratu. Na žalost, kod Borka u radnji su ili gramofoni na lastiš ili neke kineske kopije.

Nego - otvorite Leilu već jednom, kriziramo!

Link to comment
Share on other sites

Poznajete li nekog Å¡to poseduje ozbiljno tviknut 1210, sa drugom ruÄkom i te stvari?

Promena ruÄke je direktno krÅ¡enje desete zapovesti naÅ¡eg Kluba - Ne zaželi se tuÄ‘ih ruÄki ili hedÅ¡elova.

:crno-na-belohttp://www.hi-files....te/#entry428123

Za takve akcije su predviÄ‘eni DD Tehniksi bez ruÄki - SL-100A, SL-120, SL-150 itd...

sl120catalog.jpg

SP-10 (na koji se nameraÄio Å uca) je moguće nabaviti ne samo bez ruÄke, nego i bez baze:

sp10mk2acatalog.jpg

Ozbiljno tvikovanje 1210 - sve osim ruÄke - je uradio Pecass. Nadamo se da će nam opisati preradu i utiske (kada se vrati iz Egipta)

Link to comment
Share on other sites

Promena ruÄke je direktno krÅ¡enje desete zapovesti naÅ¡eg Kluba - Ne zaželi se tuÄ‘ih ruÄki ili hedÅ¡elova.

:crno-na-belohttp://www.hi-files....te/#entry428123

Za takve akcije su predviÄ‘eni DD Tehniksi bez ruÄki - SL-100A, SL-120, SL-150 itd...

Evo jednog prelepog SL-110 na koji sam balavio još kao klinac, na Ebayu se trenutno može kupiti za 1275$ sa SME 3009 i Shure V15MKIII:

post-9977-0-20820000-1342380322_thumb.jppost-9977-0-62795700-1342380369_thumb.jppost-9977-0-16716400-1342380403_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Evo jednog prelepog SL-110 na koji sam balavio još kao klinac, na Ebayu se trenutno može kupiti za 1275$ sa SME 3009 i Shure V15MKIII:

Једини Ð¢ÐµÑ…Ð½Ð¸ÐºÑ ÐºÐ¾Ñ˜Ð¸ има не ÑеријÑки тањир, и Ја Ñам некад био клинац!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

USVOJI ME!!!!! BIĆU DOBAR I VREDAN SIN NA KOGA ĆEÅ  BITI PONOSAN, ÄŒASNA PIONIRSKA (ok, u ovom sluÄaju Technicsova)!!!! :facehearts:bounce

E ova ti je dobra, ima ću to u vidu.... Pozz.

Promena ruÄke je direktno krÅ¡enje desete zapovesti naÅ¡eg Kluba - Ne zaželi se tuÄ‘ih ruÄki ili hedÅ¡elova.

:crno-na-belohttp://www.hi-files....te/#entry428123

SP-10 (na koji se nameraÄio Å uca) je moguće nabaviti ne samo bez ruÄke, nego i bez baze:

Prvo po meni bilo kakva promena uređaja je skrnavljenje samog, mada hteo ili ne hteo da se složim ima malo pomaka u kvalitetu.

A Å¡to se tiÄe ovog SP-10-ke izgleda je u pitanju isti prodavac poÅ¡to sam i ja nabasao na prodavca koji prodaje gramofon, i mislim da su u pitanju dva jedan je kompletan a drugi je ne kompletan, toliko o tome znam, možda greÅ¡im al avaj...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Leila je naša omiljena radnja baš zbog tih Tehniksa. Ne smeta nam ni onaj Lenko na spratu. Na žalost, kod Borka u radnji su ili gramofoni na lastiš ili neke kineske kopije.

Nego - otvorite Leilu već jednom, kriziramo!

"Ištite i daće vam se: tražite i naći ćete;
kucajte i otvoriće vam se
.

Jer svaki koji ište, prima; i koji traži, nalazi;
i koji
kuca, otvara mu se
".

, glava 11:9-10 (prevod Vuk Karadžić)

:)

Link to comment
Share on other sites

Samo treba biti strpljiv i istrajan, naleti ponekad neki izuzetni komad po dobroj ceni, npr ovi ...

http://www.blocket.se/malmo/Technics_SL_1200MK2_i_nyskick_41613856.htm?ca=11&w=3

http://www.blocket.se/varmland/Technics_vintage_skivspelare_SL110_41597624.htm?ca=11&w=3

Nazalost za manje para od ovih mogu se pazariti samo izraubovani primerci kojima su razni Djevi izvadili dusu.

Link to comment
Share on other sites

tobra, znam to... nije bilo znaÄenje "ne želim black varijantu 1200".

Ima jedan skoro postavljen i na KP, 350 e.

Pogledaću i ovaj ovde.

... A bolje da si razumeo ono Å¡to nije eksplicitno reÄeno nego ovo Å¡to si zakljuÄio iz moje loÅ¡e formulisane konstatacije o željenoj boji.

Da ne uvijam, hvala za link, joÅ¡ samo kredit da mi daÅ¡ pa kupim neki i stavim taÄku na pupovine gramofona.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pimp my deck!

Ova dva muÄenika se prodaju u BG za 500e, ispravni su ali im je limarija u loÅ¡em stanju. Većina tih gramofona su služili samo za ukras ispred DJ-a - ofucani su od noÅ¡enja a ne od upotrebe (koliko znam samo DJ Peppe zaista koristi svoje gramofone)...

Jadnici.jpg

Ko je raspoložen za malo DIY može da ih prefarba u Apple belo, Kawasaki zeleno, Elvis roze...

Pimp%201_resized.jpg

Posebno su lepi živopisani primerci...

Pimp%202_resized.jpg

Pimp%203_resized.jpg

Pimp%204_resized.jpg

Link to comment
Share on other sites

tobra, znam to... nije bilo znaÄenje "ne želim black varijantu 1200".

:wave2

Ma opušteno, predpostavljo sam al' avaj kad su ruke brže od glavudže...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@ Milos A

Jel može neki kontakt ili neki info ko prodaje de može da se pogleda i tako to?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

МиÑлим да је много пара јер је то МК1 верзија а она нема кварцну Ñтабилизацију брзине.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...