Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

Lust for life od Igija je dobro odrađena.
Imaj na umu da je treš produkcija namerno rađena sa izdašnom kompresijom na ovom albumu.
Licencni last for lajf je teško naći, meni je trebalo 2 godine :huh:

Autoban sam Äešće viÄ‘ao strano izdanje no ovo domaće XD
Oni njihovi "Kling klang digital master" remasteri su fenomenalni, topla preporuka.

Link to comment
Share on other sites

@zbrujic

Stvarno kakvog testa.

@sondek

Ta tri komata su znaci sigurice,sto se tice snimka i otiska.

@Maks

Lust je bio skoro na kupindu,po relativno ok ceni,neko ga pokupio pre mene,mozda si cak i ti.Predpostavljam da je produkcija tresi,ja imam nase izdanje Iggy Pop & Stooges-Raw power takodje je namerno radjena prljava produkcija,jbg-a takva je i svirka.Nasta bi to licilo da ispeglas Stooges,MC5...etc.

Link to comment
Share on other sites

One tri su Ok zvuÄno.Recimo da su na pr. nemaÄka ili holandska izdanja bio bi zadovoljan,a od USA bih oÄekivao viÅ¡e.Tutu sam. recimoslusao kao klinac kad je izaÅ¡la vrlo Äesto vrlo glasno i baÅ¡ je ok.Nighthawk je toliko dobra mjuza da na sound i zaboraviÅ¡,ali iz aviona se Äuje da su saksofoni perfektno usnimljeni.Najvažnije da nema onog odvratnog pucketanja kao kod ertebejki.Lift za gubiliste je recimo odliÄan snimak al dzaba kad pucka ko luda,a naÅ¡ao sam nedavno praktiÄno neslusan primerak.

Pomenuti G.Mulligan je loša domaćica,imam i Sony Rolinsa...osrednje,ali muzika je dobra pa može na zvuk i da se zažmuri.

Edit:pogledah sad nighthawk - RVG ...Äudno baÅ¡ da su instrumenti savrÅ¡eno usnimljeni

Link to comment
Share on other sites

Meni su nemacka i holandska izdanja ok (posebno nemacka).Skoro sam imao primerak Leonard Cohen-ovog albuma "Recent songs" Suzy-jevo i Holandsko izdanje,pa sam naizmenicno pustao domace i holandsko.Ljudi moji,razlika je enormna,domace izdanje nema dubinu,bas je muljav,dosta je tih,da ne kazem totalno mutav.Ja najvise volim engleska izdanja,nekako mi zvuce mekse,nemaju napucan loudness kao sto imaju americka izdanja.Generalno me najvise zanimaju engleska pa americka izdanja,posle toga dodju svabe pa resto.Trudim se maximalno da izbegavam italijanske,grcke,kanadske otiske jer itekako znaju da ukake plocu.

Link to comment
Share on other sites

Ali da, generalno grci i taljani si za izbegavanje.

 

 

Ima li neko ove licencne naslove.Zanima me kakvi su otisci i zvuk,u odnosu na originale,sta sa liste vredi uzeti a sta zaobici.

-Miles Davis-Tutu

-Coleman Hawkins-Night hawk

-Dr.John-Desitively bonaroo,In the right place

-Bob Dylan-Before on flood (2 LP)

-Iggy Pop-Lust for life

-Kinks-Hit singles

-Jefferson Airplane-Flying log (2 LP)

-Bob Marley-Natty dread,Survivol,Reaction

-David Bowie-Pin-ups,Station to station,Diamond dogs,The man who sold...,Young americans.

-Beleza tropical

-Kraftwerk-Autobahn

-Sonny Rollins & contemporary leaders

-Otis Redding-History..(2 LP)

-Keith Jarrett-The Koln concert (2 LP)

 

Generalno recimo da, meÄ‘utim posedujem par svetlih primera za koje baÅ¡ ne bih rekao da potvrÄ‘uju pravilo: Bob Marley - Live; italijansko izdanje je mnogo bolje od nemaÄkog (pri tom ima i poster, nemaÄko nema ;-) ). Bruce Springsteen - Darkness on the Edge of Town; verovali ili ne ovo je ploÄa sa najvećom dinamikom od svih koje posedujem (a posedujem svaÅ¡ta). Miles Davis - Bitches Brew; neuporedivo bolji zvuk od nove ploÄe (nisam, doduÅ¡e, poredio sa nekim starijim originalnim izdanjem jer ga nemam).

 

EDIT: Zaboravih Pink Floyd - The Wall; nikakve razlike u odnosu na englesko izdanje.

EDIT 2: Bob Marley - Burnin'; italijansko izdanje je razvalilo novu ploÄu, a kao i sa Milesom, nisam imao neko drugo starije izdanje za usporedbu. Uglavnom, vrlo sam zadovoljan.

 

Å to se ovog spiska tiÄe, imao sam prilike da poredim samo licencna izdanja Man Who Sold The World, Koln Concert i Autobahn sa stranim izdanjima (većinu drugih imam u samo jednoj varijanti) i svakom bih toplo preporuÄio neko strano izdanje (makar i grÄko  :D ). U tome se naroÄito istiÄe Autobahn, koji jeste interesantan kao kolekcionarski primerak, ali je zvuÄno katastrofalan. Pored pgp izdanja, na vinilu imam originalno nemaÄko, englesko, te najnovije klingklang remasterovano izdanje. pgp nije za poreÄ‘enje.

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko ove licencne naslove.Zanima me kakvi su otisci i zvuk,u odnosu na originale,sta sa liste vredi uzeti a sta zaobici.

-Miles Davis-Tutu- uzmi ok snimak - jugoton LSWB 73215

-Coleman Hawkins-Night hawk -uzmi ok snimak - jugoton LSPR-70860

-Sonny Rollins & contemporary leaders - uzmi ok snimak - PGPRTB 2221136

Link to comment
Share on other sites

Generalno recimo da, meÄ‘utim posedujem par svetlih primera za koje baÅ¡ ne bih rekao da potvrÄ‘uju pravilo: Bob Marley - Live; italijansko izdanje je mnogo bolje od nemaÄkog (pri tom ima i poster, nemaÄko nema ;-) ). Bruce Springsteen - Darkness on the Edge of Town; verovali ili ne ovo je ploÄa sa najvećom dinamikom od svih koje posedujem (a posedujem svaÅ¡ta). Miles Davis - Bitches Brew; neuporedivo bolji zvuk od nove ploÄe (nisam, doduÅ¡e, poredio sa nekim starijim originalnim izdanjem jer ga nemam).

 

EDIT: Zaboravih Pink Floyd - The Wall; nikakve razlike u odnosu na englesko izdanje.

EDIT 2: Bob Marley - Burnin'; italijansko izdanje je razvalilo novu ploÄu, a kao i sa Milesom, nisam imao neko drugo starije izdanje za usporedbu. Uglavnom, vrlo sam zadovoljan.

 

Å to se ovog spiska tiÄe, imao sam prilike da poredim samo licencna izdanja Man Who Sold The World, Koln Concert i Autobahn sa stranim izdanjima (većinu drugih imam u samo jednoj varijanti) i svakom bih toplo preporuÄio neko strano izdanje (makar i grÄko  :D ). U tome se naroÄito istiÄe Autobahn, koji jeste interesantan kao kolekcionarski primerak, ali je zvuÄno katastrofalan. Pored pgp izdanja, na vinilu imam originalno nemaÄko, englesko, te najnovije klingklang remasterovano izdanje. pgp nije za poreÄ‘enje.

Koko,nisam rekao da su sva italijanska (grcka i kanadska) izdanja losa,imam recimo J.J Cale-Shades italijanski otisak i to zvuci fantasticno,imaju dosta svetlih trenutaka kada su presing i zvuk u pitanju.Medjutim ono na sta sam ja naleteo je uglavnom bilo jako slabo,zato izbegavam da uzimam njihove otiske.

Link to comment
Share on other sites

Koko,nisam rekao da su sva italijanska (grcka i kanadska) izdanja losa,imam recimo J.J Cale-Shades italijanski otisak i to zvuci fantasticno,imaju dosta svetlih trenutaka kada su presing i zvuk u pitanju.Medjutim ono na sta sam ja naleteo je uglavnom bilo jako slabo,zato izbegavam da uzimam njihove otiske.

Ma slažem se, ko Å¡to rekoh, generalno, samo sam hteo da ukažem na to da nažalost nema pravila i da je sve u principu lutrija. Dok ne kupiÅ¡ i ne zavrtiÅ¡ na svom gramofonu, ne možeÅ¡ znati kakva je ploÄa. Imao sam par italijanskih izdanja koja su imala tako plitak otisak da se Äula samo osnovna melodija...  :cry:

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se pojavilo njihovo (200g) reizdanje važne: Fripp & Eno - No Pussyfooting.

Videh ga danas u EMI Vienna, nesto puno kosta i mislim da ima dve ploce. Ne znam za kvalitet. Uzeo sam novog Mike Oldfielda, mada me uzasno nerviraju sto svaki novi album izdaju kao dupli. Nek naplate koliko su smislili, ali da se bar ne mrcvarim okrecuci stranu posle dve pesme.
Link to comment
Share on other sites

Videh ga danas u EMI Vienna, nesto puno kosta i mislim da ima dve ploce. Ne znam za kvalitet. Uzeo sam novog Mike Oldfielda, mada me uzasno nerviraju sto svaki novi album izdaju kao dupli. Nek naplate koliko su smislili, ali da se bar ne mrcvarim okrecuci stranu posle dve pesme.

 

Ma, džabe je. Eno ga na Juno-u za 12-13 funti. I mislim da nisu dve ploÄe. 

No, ako je shit, takva rezerva mi ne treba. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...