fillex Posted February 16, 2025 Report Posted February 16, 2025 Da li je neko imao prilike da posluša reizdanje Tajnog grada od Haustora, kakvi su utisci? Quote
Krca44 Posted February 16, 2025 Report Posted February 16, 2025 Narucio sam novo izdanje pa kad stigne za par dana uporedicu sa starim - mislim da znam koje su razlike ali zanima me da proverim. Quote
Krca44 Posted February 20, 2025 Report Posted February 20, 2025 Haustor - Tajni Grad.... preslusao sam novo izdanje i pustio odmah iza staro, B stranu ( posto je se upravo zavrsila B strana novog izdanja - dakle nije pravi A/B test ali dovoljno za cuti ). Kao sto kazu na slajfni ovo je Remaster i to se cuje. Jasniji, dinamicniji, sa izrazenijom ritam sekcijom, preciznijim basom, cinelama - potpuno u skladu sa godinom u kojom zivimo. Sto se mene tice preferiram staro izdanje s time da ne mislim kako je novo reizdanje lose. Jednostavno je nesto drugacije i to je sve. Quote
HMrules Posted February 23, 2025 Report Posted February 23, 2025 Što se tiče svih Jugoton tj. Croatia Records remastera svi su odrađeni odlično, jedino nisam zadovoljan sa Trećim Svijetom od Haustora, ne znam da li još neko od članova foruma ima remaster tog albuma pa da mi kaže njegovo mišljenje ali na mom primerku se na A1-Neobičan dan javlja S=Š efekat i pored toga što imam vrhunsku AT glavu i microline iglu što mi je jako čudno, kao da sama ploča nije dobro rezana ili nešto u celom tom procesu nije urađeno kako treba. Tajni Grad imam prvo izdanje koje sam kupio pre nekih 12 godina za tadašnjih 25€ u super stanju, možda ću i remaster kupiti kasnije. Quote
Parton Posted February 28, 2025 Report Posted February 28, 2025 opet malo o deutsche gramophone izdanjima...nije striktno kvalitet izdanja u pitanju, čovek ne spori da je sve to deluxe, ali bar meni je bilo zanimljivo da i ovo pogledam...više je pitanje šta su sve diskografske kompanije u stanju da prodaju ljudima za relativno velike pare...nisu ploče jedina stvar, ali eto na audio forumu smo...btw, lično sam i ovde pisao da je za mene klasika na vinilu bacanje para i gubljenje vremena tako da ne bude da mi je ovo otkriće tople vode... Quote
Krca44 Posted February 28, 2025 Report Posted February 28, 2025 Hi-fi prezentacija muzike se menja kao i moda pa svakako da ne zvuce isto stara izdanja u odnosu na nova. Meni licno Haustor - Trijeci Svet zvuci dobro ali pritom nemam memoriju o originalu. Bolero i Tajni Grad znam kakvi su na originalu i mogu da kazem da mi nova izdanja zvuce malo "napucano". Quote
popolvuh Posted March 1, 2025 Report Posted March 1, 2025 23 sati ranije, Parton said: opet malo o deutsche gramophone izdanjima...nije striktno kvalitet izdanja u pitanju, čovek ne spori da je sve to deluxe, ali bar meni je bilo zanimljivo da i ovo pogledam...više je pitanje šta su sve diskografske kompanije u stanju da prodaju ljudima za relativno velike pare...nisu ploče jedina stvar, ali eto na audio forumu smo...btw, lično sam i ovde pisao da je za mene klasika na vinilu bacanje para i gubljenje vremena tako da ne bude da mi je ovo otkriće tople vode... Ovaj tip je brutalni moron. Bilo je već dosta diskusije o njemu na Steve Hoffman temi o DGOS. Lik nema pojma o čemu priča (ne govorim o njegovom znanju o klasici, nego o ovoj temi i uopće temi vinila). Jednako tako, tko nije probao ova izdanja i komparirao s originalima, riječ mu nema nikakve težine. Quote
Gile Posted April 5 Report Posted April 5 Smak - Crna Dama - reizdanje One HiFi + PGP. Mišljenja sam da je izdanje izvedeno odlično, kako u smislu kvaliteta zapisa tako i u smislu grafičke opreme. Kad poredim sa originalnim izdanjem, sem artefakata (puckanja na lead in), jasno se čuje i šira i dublja zvučna slika. Da li je to zbog eventualnog remastera, ili mi je originalna ploča baš istrošena (verovatniji uzrok), ne bih znao. Quote
Parton Posted April 5 Report Posted April 5 On 2/23/2025 at 8:46 AM, HMrules said: Što se tiče svih Jugoton tj. Croatia Records remastera svi su odrađeni odlično, jedino nisam zadovoljan sa Trećim Svijetom od Haustora, ne znam da li još neko od članova foruma ima remaster tog albuma pa da mi kaže njegovo mišljenje ali na mom primerku se na A1-Neobičan dan javlja S=Š efekat i pored toga što imam vrhunsku AT glavu i microline iglu što mi je jako čudno, kao da sama ploča nije dobro rezana ili nešto u celom tom procesu nije urađeno kako treba. Tajni Grad imam prvo izdanje koje sam kupio pre nekih 12 godina za tadašnjih 25€ u super stanju, možda ću i remaster kupiti kasnije. isto je i na originalnom izdanju, isto je i na bolero originalu...imaju tripove s---š... Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.