Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

alex67 slazem se sa svim napisanim!

Da nadodam da sam slusao Z6000 i snimku sa dbxom ufff radio je fantasticno...kao magnetofon :-) ali nema onaj Nakov medeni zvuk....uostalom ja ni ne trazim da mi dek ili bilo koja druga masina snimi zvuk istovjetan zvuku cd plejera. Cd plejer je zbog prakticnosti za mene nuzno zlo, ali je tehnicki superiorniji jednom gramofonu, makar zvuk gramofona nikada nebi mjenjao za zvuk CD plejera.

Link to comment
Share on other sites

Idler lep i koristan post :) gde je u toj prici z 5000 , imam neke snimke sa njega i odlicni su

Nekako mi rec medeno lici na kolorisano. Moj Nak lx - 5 nimalo nema medeneg u sebi, obo sto snimi verno i reprodukuje - prezadovoljan sam kako radi taj deck :)

Revox B 215 je vec neka druga prica, ttnjegov zvuk mi vise lici na zvuk trakasa. On vec nestvarno svira u osnosu na sve dexkove koje m do sad imao

Link to comment
Share on other sites

Idler lep i koristan post :) gde je u toj prici z 5000 , imam neke snimke sa njega i odlicni su

Nekako mi rec medeno lici na kolorisano. Moj Nak lx - 5 nimalo nema medeneg u sebi, obo sto snimi verno i reprodukuje - prezadovoljan sam kako radi taj deck :)

Revox B 215 je vec neka druga prica, ttnjegov zvuk mi vise lici na zvuk trakasa. On vec nestvarno svira u osnosu na sve dexkove koje m do sad imao

Z5000 je zvucno gotovo identican Z 6000. Traka koja je snimljena na 6000 se isto cuje na 5000. Posto mom primerku Z5000 treba servis jer kalibracija nije precizna ne mogu da kazem tacno kakav je u odnosu na 6000 ali kada ga stelujem ,, na uvo'' 90 -95 % onoga sto dobijes sa 6000 imas na 5000. Jednom me je Zoran pitao 5000 ili BX 300 - moj odgovor je bio 5000. Jos nesto , mehanika na 5000 je daleko od one na 6000- single capstan pogon i prilicno primivno vesanje glava- nema mogucnosti stelovanja tilt & high pozicije ( identicno nacinu na kojem su glave na CTF 1250 pricvrscene).

Link to comment
Share on other sites

A zaÅ¡to to sad radiÅ¡ Äoveku...  ;-)

 

Nije frka, od tih velikih Nakova mene viÅ¡e golica neki 680ZX i/ili RX-303/505 i, naravno, ZmajÄe. ;-)

 

InaÄe niÅ¡ta mi sad ne može "spustiti" raspoloženje: udomio sam Luxmana i NakamiÄija, joÅ¡ da u tekućoj godini naÄ‘em neke lepe zvuÄnike...  :banana

Link to comment
Share on other sites

Nije frka, od tih velikih Nakova mene viÅ¡e golica neki 680ZX i/ili RX-303/505 i, naravno, ZmajÄe. ;-)

 

InaÄe niÅ¡ta mi sad ne može "spustiti" raspoloženje: udomio sam Luxmana i NakamiÄija, joÅ¡ da u tekućoj godini naÄ‘em neke lepe zvuÄnike...  :banana

 

Koliko lepe,tj.koji te interesuju konkretno?

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, nemam pojma Å¡ta bi se lepo uklopilo sa Luxmanom L-225, izvor su gramofon i dek, sluÅ¡a se jazz, bluz, progresiv rok i klasika, soba 25m2 (nepravilnog oblika). To je nazovimo-ga-odgovor na pitanje koji zvuÄnici konkretno. 

 

Ludilo, zar ne? ;-)

 

 

 

 

Propustio sam da kažem ZoranuBG: Jaooooooo, Å¡to imate moćan Nak! Svaka Äast!  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

@Willi, Srle

 

Moja poruka nije imala bilo kakve skrivene namere. Iskreno sam pozeleo da jednog dana Srle ima vrhunski dek iz CR serije. Mogao sam da stavim i sliku CR4 koji ima najbolji odnos kvalitet/cena iz te serije na polovnom trzistu, ali sam ipak pozeleo da skoci na najbolje.

 

Izvinjavam se ukoliko sam pogresno shvacen.

Link to comment
Share on other sites

ako naletis na dobrog 680zx nemoj oklijevati....poslije njega nema potrebe za vise icim!  :smile:

 

To i jeste plan, samo moram prvo da "porastem", kako već ide redosled: zavrÅ¡i fax-> naÄ‘i posao-> kuća/stan-> kola-> veliki Nak...   :blah

 

 

Nego, postoji li neki precizniji naÄim podeÅ¡avanja biasa na dvoglavom deku? Nije da mi je teÅ¡ko, ali oduzima vreme snimati pesmu, pa premotati i sluÅ¡ati naizmeniÄno dek i izvor, pa podesiti, pa premotaj ponovo itd... Eeeeeeh, da je triglav... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nego, postoji li neki precizniji naÄim podeÅ¡avanja biasa na dvoglavom deku? Nije da mi je teÅ¡ko, ali oduzima vreme snimati pesmu, pa premotati i sluÅ¡ati naizmeniÄno dek i izvor, pa podesiti, pa premotaj ponovo itd.

 

То је једини начин.

 

 

 

 Eeeeeeh, da je triglav...  :roll:

 

Еееееех, да је Копаоник  :)

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma mislio sam el mogu to da postignem koristeći neke "specifiÄne" tonove koji bi iÅ¡li non-stop sa recimo laptopa, mnogo bi lakÅ¡e bilo od tempiranja gramofona da svira uporedo sa kasetom u milisekundu radi poreÄ‘enja...

 

 

 

 

Triglav sam napisao na konto onog oglasa gde prodavac navodi koliko glava ima dek.  ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ma mislio sam el mogu to da postignem koristeći neke "specifiÄne" tonove koji bi iÅ¡li non-stop sa recimo laptopa, mnogo bi lakÅ¡e bilo od tempiranja gramofona da svira uporedo sa kasetom u milisekundu radi poreÄ‘enja...

 

 

Ма јок, зато Ñу бољи троглави декови. Све можеш да контролишеш инÑтант.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sad nešto kontam, ako bi u, recimo, Audacity programu pomoću ton generatora stavio 10kHz (ili koja god frekvencija da se koristi pri Bias kalibraciji), i da ton traje par minuta, mnogo bi lakše bilo obaviti kalibraciju jer kad slušam snimak mogu komotno da šaltam između trake i izvora.

 

Tapkam u mraku ovde, ali jako mi je zanimljivo da bih samo prestao... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Evo i jednog vrlo interesantnog deka koji je stigao u moju kolekciju: Technics RS-B78R - Dolby B/C, dBX, amorfne glave, tri motora i... Direct Music Select, programiranje redosleda izvodjenja pesama na kaseti... danas totalno besmisleno, ali na pocetku osamdesetih... Radi kao robot :)

 

post-9475-0-43191200-1389565002_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...