Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Znam koliko vremna treba odvojiti od redovnog života da bi se Äovjek iskreno bavio onim Å¡to voli a kad joÅ¡ unatoÄ tome svoja saznanja nesebiÄno podjeli sa svima nama onda je jedino Å¡to mogu reÄi hvala. Hvala ti za svaku rijeÄ i svaku sliku kojom nas vraÄaÅ¡ u naÅ¡u mladost  u kojoj smo samo maÅ¡tali o onome Å¡to si nismo mogli priuÅ¡titi. 

 

Mogu samo da dodam: 

tumblr_inline_mtlp5j6BMR1rf5auz.gif

 

I svim dekofilima srećan jubilej, 300 strana, ej, malo li je?!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

da li neko zna dobrog majstora za deck-ove u Novom Sadu da mi promeni gumice i našteluje deck PIONEER CT-757 ?

Ajde okaÄi sliku tog deka da vidim da nije Å¡to je bio kod mene,dosta je raÅ¡telovan,nisam imao živaca da Å¡telujem ali su gumice bile dobre,radio je tiho i perfektno.

Link to comment
Share on other sites

Eh kad se setim ja na buvljak kad ono rs-b78r spolja nov novcat reko da pogledam glavu, kad ono ko da je neko namerno srafcigerom žvrljao po njoj. :order

Acazr trebali ste uzeti tog Technicsa, teže je naÄi dobro oÄuvanu vanjÅ¡tinu od izgrebanog a ispravnog, takva su barem moja iskustava. InaÄe imam dosta ureÄ‘aja takvog karaktera pa zato gotovo nikada ne propustim uzeti neki ureÄ‘aj koji ima oÄuvanu baram prednju frontu a pogotovo ako je pravi Vintage, naravno sve ovisi i o cijeni. JuÄer sam za par Eura na buvljaku kupio Philipsov cd plejer model 150, fronta je apsolutno oÄuvana a znam da koristi Philipsov transport CDM-2/10 koji se nalazi u mnogim plejerima iz sredine 80'. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Zoki, odlican opis 6711 i ja sam ga identicno dozivio....imao sam ga kratko....uvjek sam se pitao za ulaz za slusalice koje volim koristiti kod snimanja....bio crn ili sampanj on mi je u uskoj kategoriji kao jedan od ljepsih dekova....elegantan i minimalisticki dizajnom.....Moram priznati da ga sad na tvojim slikama vidim prvi put otvorenog i da nema neke posebne raskosi unutra, ali svejedno radio je odlicno.

Sjecam se tih skara od vrata koja su mi djelovala neunistivo :-) Odlican za kolekciju i relativno rijedak dek.

Link to comment
Share on other sites

Тај Онкио ми личи на Денон а ништа Ñпецијано није. Стандарна поÑиавка дека.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zoki, hvala za Teac V-970X test. Sa tehniÄke strane zaista odliÄno opisujeÅ¡ svaki korak koji uradiÅ¡ na deku i pravo je zadovoljstvo upijati tvoja iskustva dok eksperimentiÅ¡eÅ¡ sa zvukom.

 

Veoma me zanima koju muziku koristiš za slušne testove?

 

Ja vrlo Äesto koristim iste pesme koje sam do sada Äuo na ogromnom broju izvora, naravno nakon Å¡to dobro upoznam pojaÄalo/zvuÄnik sistem ili sluÅ¡alice koje koristim.

 

Recimo odreÄ‘ene pesme imaju vrlo mekan i dubok sintetiÄki bas kao recimo Portishead - It could be sweet, sliÄan ima novi Depeche Mode - Welcome To My World...kada naiÄ‘em na izvor koji može preciuzno da kontroliÅ¡e ovu vrstu basa i reprodukuje ga do donjih granica od 20-tak Hz a da taj bas ne proguta srednji opseg, ja pomislim kako sam naiÅ¡ao na dobar izvor. Onda dalje sluÅ¡am prostornost i prirodnost na pesmama poput Thomas Dolby - I scare myself, Eric Clapton & Sting - It's probably me, Sting - Fragile. Uvek se oduÅ¡evim kada otkrijem pesmu koja je odliÄna za sluÅ¡ne testove, kao recimo Gato Barbieri - Straight Into The Sunrise. Naravno podrazumeva se da ne uzimam u obzir mp3 snimke ispod loosless ili 320kbs kvaliteta kada je digitalija u pitanju.

 

Pozdrav i još jednom podrška za najslađi hobi kojim se baviš...uzdigao si ga na viši nivo na radost svih nas ljubitelja :).

Link to comment
Share on other sites

Billy,

prvo da Ti se zahvalim na lepim recima i podrsci.

 

Evo, ukratko, kako radim:

Prvo otvorim dek i vidim kakav je iznutra, na oko, da li je nesto vidljivo da je radjeno itd. Potom ga slusam na njegovom izlazu za slusalice (ako ga ima) a za izvor koristim diskmen ili iPod, nekompresovanu muziku. Isto je i tokom sredjivanja deka, samo sto planiram da u buducnosti nabavim neko fino pretpojacalo, a za izvor imam spreman Sony HDD plejer. U ovim fazama nikada ne pisem tekstove niti dajem detaljne komentare u vezi zvuka na forumu, jer ne znam sta ce ispasti na kraju. Pored toga, vrhunski dekovi lako otkrivaju mane iPod-a i diskmena, tj. njihova ogranicenja jer sami mogu subjektivno da reprodukuju bolje od njih (mada je iPod dobra spravica, kao i ovaj Sony diskmen koji koristim).

 

Posle zavrsetka sredjivanja dek ide u glavni sistem, a kao izvor se koristi Naim strimer ili Arcam CD23T plejer. Slusam ga prvo sa slusalicama (Senn 580 Precision, AKG K550), a potom na zvucnicima.

Od muzike najcesce pravim svakih par nedelja kompilaciju. Tu su uvek pesme koje sam cuo milion puta na raznim sistemima i znam im svaki detalj napamet. Zanrovi su razliciti kako bih mogao ustanoviti koju muziku dek najvise preferira - zaista ima takvih slucajeva, na primer ovaj Teac V970X. Najcesce krecem sa nekom pop/rok muzikom (The Corrs, U2, The Cult, Dire Straits, Santana), zatim predjem na zenske vokale (Annie Lenox, Norah Jones...) i ponekada ozbiljnu muziku (Ravel, redje Mozart, filharmonija - svetski hitovi, filmska muzika). Tada i zakljucim kako dek svira. Realno, vec u prvih dva minuta na poznatoj pesmi vidim dinamiku snimka, da li ima nekih problema, rezoluciju visokih i niskih itd. To se stice iskustvom, mislim da 99% ljudi to moze da postigne. Koristim najpre hromke, a onda normal i metal trake.

Ako se dek pokaze osrednje na ovoj prvoj bateriji testova, ne igram se dalje.

Ako se pokaze dobro, onda se igram i snimam albume koje nisam slusao - uglavnom neke za koje sam cuo ili one za koje su radili recenziju u Hi-Files-u.

 

Naravno, merenje je posebna stavka, ali to je van ove teme. Samo da napomenem da merenje frekvencijskog opsega uvek ide u sklopu sa slusnim testom - nekada je frekvencijski opseg dobar a snimak isuvise svetao i slicno, pojave se izoblicenja itd., sto se naravno ne vidi na krivi uvek, vec mora posebno da se meri ali uho na srednjim frekvencama to brzo registruje itd.

 

Nazalost, sve ovo uzima ogroman danak u slobodnom vremenu, a dekovi su sve stariji i sve vise pokvareni sa smanjenim sansama za nabavku delova. Zato je pitanje koliko cu jos izdrzati u ovom sportu, moracu se skrasiti sa par dekica i vrteti ih u krug, da rade.

Link to comment
Share on other sites

E Zoki ova zadnja reÄenica ti je kao lijek i cijepivo za svakog zahuktalog  skupljaÄa dekova, Äesto me ljudi pitaju za savjet ( uh da sam ja barem sluÅ¡ao kad su mi ljudi govorili NEMOJ ) o nekim prosjeÄnim dekovima tipa kupiti, ne kupiti, dali onaj ili ovaj dek vrijedi onoliko koliko se za njega traži a ja im kao savjet kažem, ako baÅ¡ toliko volite i želite zadržati dekove na duže staze onda si kupite 2-3-5 pravih makina tipa Revox, Studer, Nakamichi, Pioneer, Sony itd...uh skoro zaboravih spomenuti Hitachi, za njih si nabavite sve Å¡to se može naÄi od rezervnih dijelova i uživajte.

Sve drugo u današnje vrijeme je ludost, tko ne vjeruje neka dođe kod mene. :plakanje:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...