Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

razmiÅ¡ljam da prodam moj deck PIONEER CT-757 i da uzmem ovaj iz oglasa PIONEER CT-676 ,jer je 100% ispravan,a mom deck-u treba da se promene gumice i da se naÅ¡teluje,a joÅ¡ nisam naÅ¡ao odgovarajućeg majstora,a i ovaj sa oglasa ima auto-ble sistem,a moj ima ali manuelni,mada voleo bih da Äujem par saveta od boljih poznavaoca da li je dobra ta moja ideja ili ne?

Link to comment
Share on other sites

По мени то Ñу идентични декови Ñамо што је један мануелни а други аутоматÑки по питању подешавања биаÑа, и еквилизације.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam u Novom Sadu adekvatan za popravku deka je clan foruma Miroslav.

Pioneer CT-676 je 1991 testiran u Stereo-u,kostao je 650 dm i dobio maksimalne 3 zvezdice u svojoj klasi cene.Svrstan je bio u Spitzenklasse( U Stereo-u) sa CT-757 i CT-777(koji je nasledio CT-757) koji su kostali po 800 dm(i takodje dobili po 3 zvezdice).Serija 7** je bila iznad serije 6**.

U UK je na primer CT-676 bio slabije ocenjen(Hifi Choice),ocena zvuka Average.Komentar : Dull,compressed and hard souding deck,which is hamstrung by measured transport flutter.Good points include sophisticated(and accurate) tape aligment.Cena u UK 250 funti.

Misljenja sam(generalnog) da kad je dek u mint stanju po ok ceni,da ne treba propustiti priliku.

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam u Novom Sadu adekvatan za popravku deka je clan foruma Miroslav.

Pioneer CT-676 je 1991 testiran u Stereo-u,kostao je 650 dm i dobio maksimalne 3 zvezdice u svojoj klasi cene.Svrstan je bio u Spitzenklasse( U Stereo-u) sa CT-757 i CT-777(koji je nasledio CT-757) koji su kostali po 800 dm(i takodje dobili po 3 zvezdice).

U UK je na primer CT-676 bio slabije ocenjen(Hifi Choice),ocena zvuka Average.Komentar : Dull,compressed and hard souding deck,which is hamstrung by measured transport flutter.Good points include sophisticated(and accurate) tape aligment.Cena u UK 250 funti.

jel možeÅ¡ da me uputiÅ¡ na profil tog Älana MIROSLAV ?

Link to comment
Share on other sites

izgleda da je najbolje da ja pronaÄ‘em nekog struÄnjaka,koji će mi kvalitetno srediti deck,a da me ne oÅ¡iÅ¡a,a to je izgleda nemoguća misija! voleo bih da Äujem joÅ¡ neke predloge za nekog struÄnjaka iz NS-a ,koji bi mogao to da poÅ¡teno odradi!

Link to comment
Share on other sites

a možeš li mi objasniti zašto je manuelna kalibracija bolja?

Svako voli sam da namesti parametre.A nije ni izvor uvek jednakog kvaliteta pa moraÅ¡ malo viÅ¡e pomerati Bias.Pioneer je na najjaÄim dekovima uveo reÅ¡enje sa Automatskom kalibracijom ali plus sa ruÄnim Biasom.Npr.910-ka koji sam i ja imao.On će ti snimiti odprilike kao Å¡to je izvor ali neće ti se uvek taj snimak svideti,možda ćeÅ¡ hteti malo viÅ¡e visokih ili obrnuto,a to ovaj dek ne može.

Link to comment
Share on other sites

taÄno tako,odmah me je zvalo nekliko ljudi za deck,ali sam prvo morao da se informiÅ¡em u vezi ct-676 ,koji sam mislio da uzmem jer je skroz ispravan i ima super auto ble ,ali kad sam nazvao Äoveka da vidim da li je njegov joÅ¡ uvek na prodaju,onda smo se lepo ispriÄali i on mi je rekao da je Å¡teta da ga prodam,jer je bolji i kvalitetniji od njegovog CT-676 i dogovorio sam se sa njim da mi sredi moj deck,kaže da je sredio jednom naÅ¡em Älanu i  mogu po razgovoru da ocenim da je korektan Äovek u pitanju,tako da sam se dogovorio sa njim da sredi moj deck,jedino moram malo da saÄekam nekoliko dana da se sredi malo ovo nevreme ,koje vlada vojvodinom,da bih mogao deck da poÅ¡aljem kod njega u Suboticu na sreÄ‘ivanje Safet se zove,možda ga neko zna.

Link to comment
Share on other sites

Evo posle duzeg vremena kod mene su sad na testiranju sva moja tri decka . Revox B 215 je bio duze vreme u gostima na snimanju kod kolege Usera i koristim priliku da mu se zahvalim na predivnim albumima koje sa uzivanjem slusam . Nasnimljeno je preko 50 kaseta sa vinila na Revoxa . M 88 JE KONACNO SERVISIRAN I ON JE SAD TIP - TOP. Revox je u medjuvremenu imao problem sa displejom na counter tajmeru ali je to brzinski sredjeno . Posle detaljnog ispitivanja nadjen je problem ,  smd cip kao drajv za taj deo displeja  je prelemljen   i   proradio je   :)  

 

Nak...  lx - 5 je svo vreme bio u kuci i odradjivao posao u odsustvu druga dva deck - a 

 

Ovako stvari stoje  .  Nijedan deck nije mogao da napravi potpuno referentne  snimke kao sto je mogao B 215 to da uradi i tu mu nema premca i za to kapa dole i respect, uostalom zato je jedino  on i bio u gostima na snimanju .  Medjutim ono sto je zanimljivo a sto sam tvrdio i ranije  a sto su neki malo osporavali je daTechnics  M88  i LX - 5 nimalo losije ne reprodukuju snimljene kasete sa B 215 . Apsolutno je mrtva trka u reprodukciji izmedju sva tri deck - a uz uslov da je snimak sa Revoxa .

 

M 88  tudji snimak CAK ZA NIJANSU I BOLJE reprodukuje  od B - 215 I LX - 5. Potpuno savrsen i nenormalno  neutralan sa  tonskim balansom bez i jedne mane u zvucnoj slici. Bas karkteristican za deck - ove iz najvise klase sa velikom i bogatom pozornicom  kao i sve ostalo redom da ne nabrajam.  Jako je lepo iskustvo imati na jednom mestu  ova tri lepotana  i uporediti ih  direktnim A - B testovima. Technics je potpuno opravdao moje veliko poverenje koje sam prema njemu imao od prvog dana. Tek sad sam imao priliku  i da se u to uverim. 

 

Napr.... koliko su ukusi razliciti jednom mom drugu deck - ofilu Goranu iz Vranja koji slusa Naka 480 i cr 2  najvise odgovaraju snimci sa M - 88 . Snimao sam mu kasete sa sva tri deck - a a on mi kaze daj Suco molim te sredi tog Technicsa i samo mi snimaj na njemu jer mu  najvise njegovi snimci odgovaraju . Dzabe ja njemu pricam ko je i sta je B 215 I lx - 5  :wave2  :wave2  :wave2

Link to comment
Share on other sites

SuÄo baÅ¡ je bilo uživanje Äitati tekst o vaÅ¡a tri deka, lijepo ja kad u danaÅ¡nje vrijeme nekoga raduju ti ljepotani a posebno Å¡to i ja u svojoj kolekciji imam dvojicu iz vaÅ¡e ergele, Revoks B-215S i Nakamichi LX-5. Do sad sam imao par prilika da doÄ‘em do M-88 i nisam ih iskoristio ali sljedeÄu neÄu sigurno propustiti. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Evo posle duzeg vremena kod mene su sad na testiranju sva moja tri decka . Revox B 215 je bio duze vreme u gostima na snimanju kod kolege Usera i koristim priliku da mu se zahvalim na predivnim albumima koje sa uzivanjem slusam . Nasnimljeno je preko 50 kaseta sa vinila na Revoxa . M 88 JE KONACNO SERVISIRAN I ON JE SAD TIP - TOP. Revox je u medjuvremenu imao problem sa displejom na counter tajmeru ali je to brzinski sredjeno . Posle detaljnog ispitivanja nadjen je problem ,  smd cip kao drajv za taj deo displeja  je prelemljen   i   proradio je   :)  

 

Nak...  lx - 5 je svo vreme bio u kuci i odradjivao posao u odsustvu druga dva deck - a 

 

Ovako stvari stoje  .  Nijedan deck nije mogao da napravi potpuno referentne  snimke kao sto je mogao B 215 to da uradi i tu mu nema premca i za to kapa dole i respect, uostalom zato je jedino  on i bio u gostima na snimanju .  Medjutim ono sto je zanimljivo a sto sam tvrdio i ranije  a sto su neki malo osporavali je daTechnics  M88  i LX - 5 nimalo losije ne reprodukuju snimljene kasete sa B 215 . Apsolutno je mrtva trka u reprodukciji izmedju sva tri deck - a uz uslov da je snimak sa Revoxa .

 

M 88  tudji snimak CAK ZA NIJANSU I BOLJE reprodukuje  od B - 215 I LX - 5. Potpuno savrsen i nenormalno  neutralan sa  tonskim balansom bez i jedne mane u zvucnoj slici. Bas karkteristican za deck - ove iz najvise klase sa velikom i bogatom pozornicom  kao i sve ostalo redom da ne nabrajam.  Jako je lepo iskustvo imati na jednom mestu  ova tri lepotana  i uporediti ih  direktnim A - B testovima. Technics je potpuno opravdao moje veliko poverenje koje sam prema njemu imao od prvog dana. Tek sad sam imao priliku  i da se u to uverim. 

 

Napr.... koliko su ukusi razliciti jednom mom drugu deck - ofilu Goranu iz Vranja koji slusa Naka 480 i cr 2  najvise odgovaraju snimci sa M - 88 . Snimao sam mu kasete sa sva tri deck - a a on mi kaze daj Suco molim te sredi tog Technicsa i samo mi snimaj na njemu jer mu  najvise njegovi snimci odgovaraju . Dzabe ja njemu pricam ko je i sta je B 215 I lx - 5  :wave2  :wave2  :wave2

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...