Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Hvala deÄki :thumbsup2 , moj 680ZX je nabavljen od ZoranaBg , velikog entuzijaste i znalca kada su dekovi u pitanju :klanjanje , dek je ful sreÄ‘en i zaista radi fenomalno a ljubav je planula na prvi pogled, ovaj 682ZX je samo nastavak priÄe.

Idler samo da ne doÄ‘e do potopa, imam samo dvije ruke a popriliÄan broj djeÄice pa ne znam koje bi poveo sa sobom. :)

Link to comment
Share on other sites

Retro, na ovim fotografijama je skoro sve Å¡to ljubitelju kaseta treba. Možda joÅ¡ jedan autoreversni dek da može da mota istu traku u beskonaÄnost i to je to. Å to se zvuka tiÄe, bolje od ovoga ne ide...samo drugaÄije. A izdržljivost im je za pohvalu, 670ZX na mojoj polici je 2 godine mlaÄ‘i od mene a i dalje peva mnogo bolje :) .

 

ÄŒestitam na nabavci ovog monstruma, 6xx serija izvlaÄi neÅ¡to najtoplije i analognije Å¡to sam u životu Äuo iz kasete. Opseg koji kreće od 10Hz je specifiÄan.

Link to comment
Share on other sites

@Idler

Pa nije valjda dotle doslo, ima jos dekova koji jednako dobro sviraju. Da ne budem dosadan i spominjem Nak CR7, RX505 i ostale Nakove... mene je odusevio Studer A721 - kako ta masina svira! Jedino sto ima samo balansirane izvode i verovatno cu mu ugraditi i single end, cime ce zvuk verovatno dobiti jos na kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

@Idler

Pa nije valjda dotle doslo, ima jos dekova koji jednako dobro sviraju. Da ne budem dosadan i spominjem Nak CR7, RX505 i ostale Nakove... mene je odusevio Studer A721 - kako ta masina svira! Jedino sto ima samo balansirane izvode i verovatno cu mu ugraditi i single end, cime ce zvuk verovatno dobiti jos na kvalitetu.

Ma naravno da ima jos dovoljno dobrih da pariraju seriji 6xx, ali ja sam dizajner i emotivac pa sve zajedno u paketu lijepo ide sa tom serijom :-) Studer/Revox su fantasticni, ali zvukovno su ipak drugaciji....po knjizi mozda i bolji, ali emotivno sam vezan za Nak....zato sto su to takvi dekovi....uvuku se pod kozu.....Studer i Revox su za drugaciji tip ljudi :-)
Link to comment
Share on other sites

Retro, na ovim fotografijama je skoro sve Å¡to ljubitelju kaseta treba. Možda joÅ¡ jedan autoreversni dek da može da mota istu traku u beskonaÄnost i to je to. Å to se zvuka tiÄe, bolje od ovoga ne ide...samo drugaÄije. A izdržljivost im je za pohvalu, 670ZX na mojoj polici je 2 godine mlaÄ‘i od mene a i dalje peva mnogo bolje :) .

 

ÄŒestitam na nabavci ovog monstruma, 6xx serija izvlaÄi neÅ¡to najtoplije i analognije Å¡to sam u životu Äuo iz kasete. Opseg koji kreće od 10Hz je specifiÄan.

Billy hvala, imam ja neÅ¡to siÄe autoreversnih dekova, ne znam toÄan broj ali znam da je dvocifreni. Kad neÅ¡to radim onda uzmem jednog od njih i presluÅ¡avam veliku kolekciju kazeta koju sam nasljedio od svog jako dobrog  ali nažalost prereno preminulog prijatelja Fare.

Zoki u pravu si, ima dakako joÅ¡ dekova koji zaista rade vrhunski, pomenuti Studer A-721 je fantastiÄna maÅ¡ina, ASC-2001 je posebna priÄa, Pioneer CT-93 je ljepotan prekrasnog zvuka , Teac Z-6000 je monstrum sa straÅ¡nim basom, ali kad u njega stavimm kazetu imam osjeÄaj da Äe ju pojesti no Nak 680ZX i ima u zvuku ono neÅ¡to Å¡to izvlaÄi Äistu emociju sa dozom topline koja me obuzme svaki put kad ga upalim i posluÅ¡am. Koliko god se trudio jednostavno ne mogu shvatiti kaku si ti njihovi genijalni inženjeri uspjeli izvuÄi iz te male kutijice takav obim zvuka.

Nekad se uhvatim u razmišljanju što da moram jednog dana rasprodati ( ne daj bože ) svu kolekciju i da si mogu ostaviti samo 2-3 deka, siguran sam da bi jedan od njih bio 680ZX. Jedan razlog je što je kao dek dovoljan svakom pa i najprobirljivijem dekomanu a drugi je jer je došao od dragog prijatelja koji ga je dugo i strpljivo sređivao, sa svom mukom koja sa na kraju itekako ispalatila u njega je ugradio i dio sebe, za takvo nešto za mene cijena ne postoji.

 

Link to comment
Share on other sites

Kada ovako lepo opisete to sto vas opcinjava kod 680ZX, postane mi potpuno jasno i lako stvorim sliku u glavi o cemu pricate i kako se osecate u tom momentu.

 

Ja sam se, sa druge strane, uvek trudio da ostanem realan i nepristrasan, gledajuci prednosti ali i mane, kao u zvuku, tako i u samim uredjajima.

 

Ipak, ne mogu da ne kazem da svaki put ostanem zadivljen kada posle duzeg vremena ponovo cujem neki dek iz Nak 6xx serije.

 

Pre nekoliko godina sam imao i 580M. Taj dek se, koliko se secam, razlikuje po vrsti glave u odnosu na "obican" 580. Dvoglavas je, inace. Svirao je fenomenalno, to je potpuno isti karakter zvuka kao i 680ZX. Prosto neverovatno za dvoglavi, stari dek. Inace je dosta redak.

 

Pre par meseci su nagrnule obaveze pa sam ostavio sa strane Toshibu PC6030. Ima nekih problema, krckanje na jednom kanalu, radice osciloskop da nadjem gde, kupio sam servisno uputstvo... kako je taj dvoglavi dek napravljen, neverovatno. Podesavanja u elektronici za obe vrste traka, mehanika neunistiva, resenja neka ludacka... a spolja lici na laboratorisjki uredjaj iz 70-ih, nikada covek ne bi rekao sta se krije unutra. Kostao je 176.000 jena ili tako nesto... veoma skup je bio.

 

Znam da sam ga probao na normal trakama - trebalo je da se podesi bias, ali nisam imao vremena. A onda na TDK SA i... ostao do pola noci da ga slusam koliko dobro svira.

 

Cekam da smognem snage i vremena da ga zavrsim i onda da ga ozbiljno slusam...

Link to comment
Share on other sites

Ма мени редукција шума и Ñличне Ñтвари и ниÑу битне, али Ñам дизајн јеÑте иако је двоглави дек.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...