Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

@Sondek

Fransoaz Ardi

Francuska ikona šezdesetih, pa bogami i kasnije, poznata po manje-više lakim, pop-polu-šansonjerskim, polu-melanholičnim pesmama, gomila njenih fotki po internetu se može pronaći, izuzetno harizmatična, privukla pažnju Džordža Harisona i MekKartnija, Mika Džegera (u periodu ranih šezdesetih u nekom od intervjua naveo ju je kao idealni tip devojke), Bob Dilan joj je preko Atlantika tih godina slao ljubavna pisma... 

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je interesantno je da su pesme uglavnom njene. Izdala je bogami 30-tak albuma. Iako je muzika uglavnom laka bilo mi je pored lepog zavodljivog glasa i malo promene poslusati i dosta interesantnih gitarskih aranzmana..sve u svemu, laka muzika za lenjstvovanje i drwmku u kisno popodne dok lampe greju i trose struju 😁

Link to comment
Share on other sites

On 23.1.2023. at 22:43, DDD said:

@Sondek

Fransoaz Ardi

Francuska ikona šezdesetih, pa bogami i kasnije, poznata po manje-više lakim, pop-polu-šansonjerskim, polu-melanholičnim pesmama, gomila njenih fotki po internetu se može pronaći, izuzetno harizmatična, privukla pažnju Džordža Harisona i MekKartnija, Mika Džegera (u periodu ranih šezdesetih u nekom od intervjua naveo ju je kao idealni tip devojke), Bob Dilan joj je preko Atlantika tih godina slao ljubavna pisma... 

hahahah....:lol: kako si me podsetio na inspektora Trišića iz serije "Šetnja sa lavom". Baš sam se nasmejao koliko liči na njegove monologe iz serije kada inspektor obrazlaže kreativne uzore okrivljenog reditelja i njegove umetničke povezanosti sa svetski priznatim filmovima i izražavanjem njihovih reditelja.

Svakako, hvala za informaciju, i ne shvati moj komentar kao uvredljiv, molim te.

:cheers

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, perodeformero said:

Rosie.;)

7 bambija 😁

Šteta sto ostade samo na tom jednom albumu - Zazu. Ekipa muzicara na albumu 👌  Btw. Brutalno zvuci i na nasoj ploci, produkcija je odlicna. Bezbroj puta sam je cuo, svi su je moji drugari imali i pustali je u svakoj prilici.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...