Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

E da, a immediately posle posla sam nicim izazvan pustio hot funky psihodelik soul bend Dead Merda...za svaku preporuku njihov prvi album, nazvan naravno Black Merda...neverovatno mi odgovara uz crno self made DIY pivo, a Clash su mi nekako prirodno uklizili na play listu posle njih:

 

TeÅ¡ko mi je i poverovati u ovo poklapanje... 

Dakle, pustim si (sad već juÄe), oko dvojke, Donald Byrd-ov Places and Spaces (ljubljansko izdanje frekvencijski odrezano na 6kHz) i mislim se kako nastaviti. Da li neki disco ili blaxploitation?  

Budući da mi od ponedeljka stoji nepresluÅ¡ana ploÄa Super Fly T.N.T. (Osibisa), odluÄim se za blaxploitation. Nakon Osibisa-e (oduÅ¡evljen sam) pustim drugi Mandrill, a zatim, pazi sad, Black Merda

 

Onda odem u pub i tamo, pored Never Enough (The Cure snimak koji mislim da nikad ranije nisam Äuo), uz drugo pivo, puste Accross the 110th Street (Womack & Johnson). 

Ostaje još da si tiho pustim Space is the Place (Sun Ra), dok ne zaspim :)

 

15eeelc.jpg

 

...
Space is the place where I will go when I'm all alone 
Nobody calls me on the phone and I feel alone 
Meditating in the zone, all alone 
Space is the place where I will go 
... 
Link to comment
Share on other sites

Upravo sluÅ¡amo ploÄu "Ljubav", EKV-a. Sjajna svirka, moj favorit je stvar "Tonemo"; fantastiÄna pesma u svakom pogledu.  

 

Ono Å¡to bode uÅ¡i je produkcija ploÄe. Vrlo loÅ¡a produkcija, gotovo u ravni "Igre bojama". Teodor Jani je uprskao stvar, kao Å¡to je uprskao sa "Igrom...". Mislim da su EKV i Oktobar pogreÅ¡ili Å¡to su angažovali tog lika.   

Link to comment
Share on other sites

Made To Measure Vol. 3:

Blaine L. Reininger / Mikel Rouse ‎– Colorado Suite (1984) 

 

R-261911-1201356018.jpeg.jpg

 

Legendarna etiketa (ovako se nekad govorilo) Made to Measure (Crammed Disk), sa oko 40 izdanja u 30 godina, je donela mnogo nove i važne, mahom instrumentalne, muzike. 

Mini-album Colorado Suite je meÄ‘u najinteresantnijim "saradnjama". Glass-like. 

Link to comment
Share on other sites

Bombino - Agadez, 2011.

 

Steve Earle - I'll Never Get Out Of This World Alive, 2011. 

 

Timbre Timbre - Creep On Creepin' On, 2011.

 

 

Justin Townes Earle (sin Steve Earlea i Townesa Van Zandta) - Harlem River Blues

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pomalo FOTM, ali svejedno veoma interesantan muzicki izbor:

 

V.A. - True Detective (Music From The HBO Series) (2015)

 

Još posle prve epizode, kada je otpevala This is my Least Favorite Life, morao sam da saznam sve o Leri Lynn

Na žalost, ispostavlja se da joj je ovaj various-artists OST najbolji "album" do sada (album Avenues pokazuje sjajan glas i krizu identiteta). 

Valjda ju je tama serije odvukla od, nikad-izgovorene (deep inside), želje da bude "pop-star". 

Link to comment
Share on other sites

Još posle prve epizode, kada je otpevala This is my Least Favorite Life, morao sam da saznam sve o Leri Lynn

Na žalost, ispostavlja se da joj je ovaj various-artists OST najbolji "album" do sada (album Avenues pokazuje sjajan glas i krizu identiteta). 

Valjda ju je tama serije odvukla od, nikad-izgovorene (deep inside), želje da bude "pop-star". 

 

Od pocetka sam njenu muziku predstavljenu u seriji dozivljavao kao ciljano serviran imidz/ton (doduse, sta u modernoj muzici to i nije?) i bio veoma zadovoljan rezulatatom i uklapanjem u odlicno kreiranu atmosferu ove sezone. Bilo bi lepo kada bi nastavila u tom smeru...

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

post-16651-0-62877300-1440787047_thumb.j

post-16651-0-95443300-1440787300_thumb.j

 

Jedna od najboljih dzez ploca snimljena u Evropi.Pun nemirnih ritmova,ali ubedljiv i tematski,melodije se nastavljaju jedna na drugu.Fenomenalno uklopljen John Surman na saksofonu.

 

Joe Pass nije bio mnogo impresioniran McLaughlinom dok je svirao sa Mahavishnu Orchestra. Kada je cuo ovaj album,slozio se da  ovaj(John) zna da svira dzez.???

Link to comment
Share on other sites

Od pocetka sam njenu muziku predstavljenu u seriji dozivljavao kao ciljano serviran imidz/ton (doduse, sta u modernoj muzici to i nije?) i bio veoma zadovoljan rezulatatom i uklapanjem u odlicno kreiranu atmosferu ove sezone. Bilo bi lepo kada bi nastavila u tom smeru...

Pozdrav! :wave2

Bilo bi lepo ali jok. Da sam joj ja manager savetovao bih joj da ostane na mracnoj strani izvodjaca za morphinsku publiku jer je cak i to isplativo na duze staze. Medjutim, moderni manageri gledaju da maznu na brzaka sto pre, pa onda na novi slucaj, sto ce reci super se primila serija, vidi ovako producent mister, ajd sad nesto bas me briga sta, da mi okrenemo dobru turneju, a onda odoh ja dalje. Ona se tu pita ko ja u vezi ocuvanja zivotne sredine u Angoli.

Hocu reci, slazem se da ovo izvanredno lici na cijani biznis, djevojce nema morphinski kapacitet u sebi, sto je dobro za nju dakako, dobice bazen i pripadajucu nekretninu samo ako nastavi da glumi ovu ulogu bar jos jedan album i godisnju turneju istera do kraja pevajuci u fensi klubovima sa replikom scenografije iz serije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...