Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

@nkrgovic,

poslao sam kolegu tvoj poziv. Mislim da stidljivo viri na ovdašnje stranice :)

Pa možda se i javi :listen

Nego, kad je "dan republike"? Jel 29. novembra? :heat

razgovaraju dva praseta i jedno ce ozbiljnim glasom da pita ono drugo:

" A jel ti verujes u zivot posle 29. Novembra?"

Edit:

SlovenaÄki se piÅ¡e Srbija-Srbski jezik.

NiÅ¡ta naroÄito, samo da se razumemo.

Živili svi! :heat

A jednacenje po zvucnosti? A "pisi kao sto govoris"?

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Slovenački se piše Srbija-Srbski jezik.

To srBski ovde koriste razni ultra-nacionalisti... Ali, to je valjda i normalno, slovenacki jezik je mnogo blizi staroslovenskom nego danasnji srpski. Secam se da mi je devojka pricala da su jedino ruski i slovenacki (valjda) zadrzali iz staroslovenskog dvojinu kao oblik... :heat

Uglavno, dobro je dosao. :listen

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: e sad covek ce da Vam dodje sigurno nakon ovih pravopisnih ukaza..kako bi te @siroma poveo slatko sa sobom na sledeci audit u Ljubljanu/Maribor pocetkom decembra pa da slobodno vezbas "slaganja" prilikom narucivanja u nekom restoranu u Cankarjevoj,ili eventualno fino druzenje+slusanje muzike u Pear audio

:heat:heat:listen

Link to comment
Share on other sites

Uz pomoc forumasa iz Slovenije za 5 minuta sam dosao do informacije o prodaji dva nac 82 u Sloveniji-jos jednom se zahvaljujem.Prodavac mi je bez problema odgovorio na srpskom uz konstataciju da tamo svi preko 40g. znaju srpski jer su ga ucili u skoli (sad vec zavisi koje bio kakav u skoli).Zao mi je sto i mi nismo ucili slovenacki pa bi bar znao da popunim formular za uclanjenje na njihov forum-zapelo kod reci "stevilka".Administratori su mi skratili muku poslavsi mi mail od prodavca.Naim je tamo ocigledno vise cenjen nego ovde pa su cene bile prevelike za moj budzet i u odnosu na one iz UK.Razmisljam se tamo oglasiti svoje-zimovanje s naimom ,zvuci sjajno!

Pozdrav,i dobrodosli u nasu Linn/naim dezelu :heat

Sondek

P.S.Dugme za volume ti je od naim nac 12,22 ili 32.

BTW :Znate li kako su dobijene oznake modela kod naima?

Link to comment
Share on other sites

Uz pomoc forumasa iz Slovenije za 5 minuta sam dosao do informacije o prodaji dva nac 82 u Sloveniji-jos jednom se zahvaljujem.Prodavac mi je bez problema odgovorio na srpskom uz konstataciju da tamo svi preko 40g. znaju srpski jer su ga ucili u skoli (sad vec zavisi koje bio kakav u skoli).Zao mi je sto i mi nismo ucili slovenacki pa bi bar znao da popunim formular za uclanjenje na njihov forum-zapelo kod reci "stevilka".Administratori su mi skratili muku poslavsi mi mail od prodavca.Naim je tamo ocigledno vise cenjen nego ovde pa su cene bile prevelike za moj budzet i u odnosu na one iz UK.Razmisljam se tamo oglasiti svoje-zimovanje s naimom ,zvuci sjajno!

Pozdrav,i dobrodosli u nasu Linn/naim dezelu :heat

Sondek

P.S.Dugme za volume ti je od naim nac 12,22 ili 32.

BTW :Znate li kako su dobijene oznake modela kod naima?

sondek,

Äestitam i dobrodoÅ¡ao. Neka nas, sviju, po svim ex Yu audio forumima. :listen

Kome treba pomoÄ u slovenaÄkom jeziku neka mi se javi. Potrudit Äu se maksimalno.

Slo. - Å¡tevilka = srb. - broj

Uzdravlje svima :heat

Alen

Link to comment
Share on other sites

BTW :Znate li kako su dobijene oznake modela kod naima?

Kod tih modela sto sam ih ja pratio dok su me interesovali:snaga na 4Ohma x2=tipska oznaka izlaza,pretpojacalo prvi broj iz oznake "koja serija/generacija" pretpojacala,kod integralaca logicki 1,2,3 pa 5..sta je bilo sa 4 pojma nemam :heat ..za ove new kids of the naim block oznake vise pojma nemam,nisu u fokusu

s moje strane :listen

:heat

Link to comment
Share on other sites

Uz pomoc forumasa iz Slovenije za 5 minuta sam dosao do informacije o prodaji dva nac 82 u Sloveniji-jos jednom se zahvaljujem.Prodavac mi je bez problema odgovorio na srpskom uz konstataciju da tamo svi preko 40g. znaju srpski jer su ga ucili u skoli (sad vec zavisi koje bio kakav u skoli).Zao mi je sto i mi nismo ucili slovenacki pa bi bar znao da popunim formular za uclanjenje na njihov forum-zapelo kod reci "stevilka"...

Ima nas koji smo uÄili SlobeÅ¡Äinu. DoduÅ¡e imamo neÅ¡to preko 40 godina.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre dve godine bio u Sloveniji u studijskoj poseti i istina je da stariji dosta dobro govore "hrvatski", posto dosta gledaju hrvatske televizije, tako da ni mladjima nije problem da razumeju sta pricamo, bar u ovom juznom delu gde smo mi bili. Dosta predusretljiv narod, poneo sam samo pozitivna iskustva, a cvicek smo pili gde god smo stigli. Na osnovu posete napravio sam i dokumentarac od pola sata, mislim da su ga i prikazali na nekoj lokalnoj ili regionalnoj televiziji.

Malo offtopica, ali kada su pozitivna iskustva u pitanju mislim da necete zameriti.

Link to comment
Share on other sites

Numeracija: predpojacalo boj jedan,dva kanala- znaci Nac(naim audio control) 12 tako do 12(122) stigose do baksuznog broja 13-pa ga preskocise.Posle je izasla nova serija 2,gde vidite analogiju sa prvom-102 postaje 202, 82 =282, 52=252 itd

Nap(naim audio power)160=2x80w na 4 ohm.

Pozdrav

Sondek

P.S.Jedan offtopic, osnivac naima Julijan Vereker se pre osnivanja Naim Audio-Visual bavio vrlo zanimljivim i opasnim poslom-znate li kojim?

Pomoc(domaci hit): "Koje ona luda glava,sto do podne uvek spava..."

Link to comment
Share on other sites

P.S.Jedan offtopic, osnivac naima Julijan Vereker se pre osnivanja Naim Audio-Visual bavio vrlo zanimljivim i opasnim poslom-znate li kojim?

Pomoc(domaci hit): "Koje ona luda glava,sto do podne uvek spava..."

ajde ajde, bolje ne otvaraj pandorinu kutiju - ako ljudi skapiraju 2+2 (samouki pravisa, ex-reli vozac), niko vise nikada nece kupiti u srbiji nista od naima. ima prica da je pre naima imao firmu koja je pravila light show sprave :heat

da se ne lazemo, djoka kenjalo iz kostolca je za juliana verekera doktor elektronike, ali nije doktor marketinga.

Link to comment
Share on other sites

O da Anubius je u pravu.Julijan Vereker je bio engleski "Floyd",vozio je trke njihove "nacionalne klase" tj. Mini Morise.U svojoj poslednjoj sezoni osvojio je 17 od 22 trke.

Julijan Vereker(1945-2000)nazalost vise nije medju zivima.Iza sebe je ostavio kompaniju koja postoji 40 godina,dakle nesto je stvorio.Nekome se to sto je ostavio iza sebe svidja,nekome se ne svidja,ali nije uredu da se vredja.

Ovaj deo foruma je otvoren u cilju da ljudi koji imaju dobra iskustva sa linn i naim uredjajima mogu razmeniti misljenja iskustva.Kome se to ne svidja ne mora da ucestvuje ili neka barem ne vredja.

Ko je zainteresovan moze procitati nesto vise o Julijanu Verekeru http://en.wikipedia.org/wiki/Julian_Vereker .

Pozdrav

Sondek

Link to comment
Share on other sites

...Ovih dana sam vreme provodio citajuci tekstove sa jednog odlicnog sajta engleskog audio novinara Malcolm Steward-a.Na njemu mozete procitati i lep intervju sa Julijanom Verekerom http://www.malcolmsteward.co.uk/?page_id=1442 sa dosta (auto)biografskih podataka.Na njemu ce te naci i intervjue sa Ivorom Tiefenbrunom(linn),kao i drugim velikim imenima iz hifi industije Peterom Quortrup-om(Audio note),Bob Stewart(Meridian),Rus Anrewsom,Ken Ishivatom...

Tu su i prikazi nekih sjajnih gramofona(lp12,pink triangle,roxan).Razni tweak saveti za poboljsanje zvuka,koji vas nekad ne moraju kostati nista("izgleda sasavo ali pomaze").

Da ne duzim procitajte i sami.Vredi pogledati i Malcolmov hifi sitem :wink: ,samo da je tolkih parica.Mastanje je besplatno pa izvol'te http://www.malcolmsteward.co.uk/?page_id=649

Pozdrav

LP12

Link to comment
Share on other sites

Hvala Sondek za linkove ka lepim i korisnim tekstovima i slikama!Pozdrav ljubiteljima Naima i Linna! :wink:

Koji su odgovarajuci pre-amp za Naim-ova integralna pojacala Nait 1,2,...?Konkretno me interesuje za Nait 2.Negde sam procitao,ako sam dobro shvatio,da je izlaz Nait 3 komplementaran Nap-u 90? Koja bi onda kombinacija Nac-Nap bila ispred Nait 2,tj. unapredila sistem? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...