Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Jedan lep budget LINN gramofoncic za nekoga kome je CD glavni izvor.Cena 49funti,za nekog ko ima tetku u Engleskoj! http://www.pinkfishmedia.net/forum/show ... hp?t=76244

Ujedno i forum gde se povoljno kupuju stvari pre odlaska na Ebay.Republikanaca sektasa kol'ko hoces,ali ipak objektivniji od naimovog foruma-nije naim fan klub ima mesta i za ostale (dok ne postanu "nasi").

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Meni je jako zanimljivo da su i Dynaudio kutije na spisku, uz Linn, Naim, Neat i Epos. Sad, ja Linn nisam nesto slusao, ali sve ove ostale su otprilike moj spisak za Naim - prvo sam razmisljao o Epos-u, a onda sam se za vise para dvoumio izmedju Neat i Dynaudio.

Naim i Neat su idealan par,Neat se tjunira prema Naim pojacalima.

Link to comment
Share on other sites

Malo pogledamo sliku Sare iznutra,pa malo ovaj link http://www.neat.co.uk/p_pages/momentumone.php i eto odakle inspiracija.Inace dimenzije totalno omasene za po 1-2cm i kilo vise.Po meni nebitno.Vazno da postoji math,da ljudi ne gube vreme i novac na pogresne stvari.

Jedino sto feudalni odnosi u nasoj lepoj audio trgovini ne dozvoljavaju da isti diler drzi oba brenda.Idem u Maxi da u knjigu utisaka upisem hitnu molbu Delti da kupi i One hifi i AV impuls da nam resi problem. :order Ideja da ove dve firme naprave zajednicku prezentaciju je manje ostvariva od ovoga-ili gresim?

Inace bilo je jos "tjuniranih" zvucnika prema naimu,na pr. Epos 14 je pravljen uz koriscenje Naim nap 250.

Pozdrav svima i...

...Vidimo se na Naim/Neat prezentaciji na zahtev gradjana repubike.Pustaj buvu dalje :screwy

post-4863-128511026315_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni ideja o Momentum 3i + SuperNait + HiCap + HDX kao izvor zvuci... :screwy:order

Bila bi prezentacija za pamcenje. Mozda neka manja salica, 20-25m2 (kao prosecna soba) i sa max. 8-10 mesta za sedenje, pa na smenu...

A u drugoj, manjoj, recimo Unity + Motive 2 ili 3.

O bolestinama koje pocinju sa Ultimatum ili kao napajanje imaju SuperCap necu ni da pocinjem :heat. To bi oduvalo svasta...

Link to comment
Share on other sites

Da bolji match za naim od Briks-a ne postoji znaju i vrapci(narocito sa naim aktivnom skretnicom pravljenom specijalno za njih + 3x250).Pogledajte jedan lep site fanova ovih zvucnika http://www.mybriks.com/ . Za vikend planiram slusanje takvog full Linn/Naim(250) sistema sa ovim zvucnicima uz direktno poredjenje sa mladjom sestrom (Sarom),posle cu malo i do hifiles showa(ukoliko mi uopste bude do slusanja muzike posle toga).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Meni ideja o Momentum 3i + SuperNait + HiCap + HDX kao izvor zvuci... :thumbsup2:thumbsup2

Bila bi prezentacija za pamcenje. Mozda neka manja salica, 20-25m2 (kao prosecna soba) i sa max. 8-10 mesta za sedenje, pa na smenu...

A u drugoj, manjoj, recimo Unity + Motive 2 ili 3.

O bolestinama koje pocinju sa Ultimatum ili kao napajanje imaju SuperCap necu ni da pocinjem :thumbsup2. To bi oduvalo svasta...

Nkrgovic,

Slusao sam tu kombinaciju koju si naveo samo sa drugim zvucnicima. Naim HDX je killer machine - to svira zbilja sjajno ...

Link to comment
Share on other sites

ali vrlo tesko bolje za te pare od emble C.....

Moguce ... Ali Naim CDX je prilicno kompletna ponuda - verovatno najkompletnija trenutno na trzistu. Naime, ova Naim sprava pored dva diska u Raidu ima i kompletan set implementiranih komunikacijskih protokola, koji uz to jos zbilja funkcionisu. Embla koristi SSD disk (sto je odlicna ideja) ali sto se tice connectivity-a, tu se nalazi jos u povoju. Negde u oktobru treba da se pojavi WLAN modul a ova postojeca LAN konekcija ne funkcionise. Interesantno je da slicne probleme imaju i mnogi drugi proizvodjaci: PS Audio ne uspeva vec dve godine da izbaci na trziste svoj komukacijski Bridge za PerfectWave DAC, Linn sprave, koje odlicno sviraju, je jako tesko zakaciti za mrezu i server software im lose funkcionise, itd.itd.

Link to comment
Share on other sites

...a evo i oficijelnog "republickog" Linn/Naim gramofona.LP 12 +Naim Aro+Naim Armagedon napajanje+Lyra Dorian.Kakav finish,kakav lepotan.U dve reci mooka&brooka(sto bi rekao jedan nas forumas).Btw prodaje se na PFM za 2500 funti,pa ko moze...

Lepo nema sta,medjutim nije mi jasno sta kod jednog Naimiste tazi cevas :thumbsup2 ..neki EAR cini se tamo do gramafona :thumbsup2 :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Lepo nema sta,medjutim nije mi jasno sta kod jednog Naimiste tazi cevas :thumbsup2 ..neki EAR cini se tamo do gramafona :thumbsup2 :thumbsup2

U nedostatku CG dobro dodju,a prelazni period u UK dugo traje. ;)

Salu na stranu cuo sam dobrih (ali i jako losih) lampasa,sve zavisi kako se uklopi.medjuostalom najbolji sound sa Sondekom mi je bio Electocompaniet+Lampaski monoblokovi u A klasi(Kebsul) +ESL,nisam nazalost mogao to cuti sa naimom pa da uporedim.Quad monoblokovi se takodje nisu osramotili sa 2805 na preproslom hifiles showu.Taj zvuk je generalno jako slican mom naim sistemu sa SBL(ujedno mislim da taman to sto nije valjalo u basu moze da sredi jedan dobar naim).Jednom prilikom sam poneo svoj amp kod jednog naseg(a svetskog) renomiranog proizvodjaca lampaskih pojacala. Prokomentarisao je nesto u stilu"Sad sam skroz zbunjen,ovo radi kao da su lampe",doduse imao je zvucnike Linn izobarik zvucnike,pa sam mu sto-sta objasnio sto nije znao.

Izbacice me iz sekte posle ovih jeretickih misli.

Link to comment
Share on other sites

Moguce ... Ali Naim CDX je prilicno kompletna ponuda - verovatno najkompletnija trenutno na trzistu. Naime, ova Naim sprava pored dva diska u Raidu ima i kompletan set implementiranih komunikacijskih protokola, koji uz to jos zbilja funkcionisu. Embla koristi SSD disk (sto je odlicna ideja) ali sto se tice connectivity-a, tu se nalazi jos u povoju.

Ove godine izlazi i HDX SSD.

Jako dobra "sistem B" prica je sto HDX radi i kao streaming server za Uniti ili UnitiQute.

Inace sam ga slusao i jeste ubistveno dobra sprava. Da ne spominjem upgrade mogucnosti za jos bolji zvuk (DAC, XPS/555PS...). Plus je komfor u koriscenju fantastican - posebno ako dodas iPod Touch, ili iPad :thumbsup2.

Link to comment
Share on other sites

U nedostatku CG dobro dodju,a prelazni period u UK dugo traje. ;)

Salu na stranu cuo sam dobrih (ali i jako losih) lampasa,sve zavisi kako se uklopi.medjuostalom najbolji sound sa Sondekom mi je bio Electocompaniet+Lampaski monoblokovi u A klasi(Kebsul) +ESL,nisam nazalost mogao to cuti sa naimom pa da uporedim.Quad monoblokovi se takodje nisu osramotili sa 2805 na preproslom hifiles showu.Taj zvuk je generalno jako slican mom naim sistemu sa SBL(ujedno mislim da taman to sto nije valjalo u basu moze da sredi jedan dobar naim).Jednom prilikom sam poneo svoj amp kod jednog naseg(a svetskog) renomiranog proizvodjaca lampaskih pojacala. Prokomentarisao je nesto u stilu"Sad sam skroz zbunjen,ovo radi kao da su lampe",doduse imao je zvucnike Linn izobarik zvucnike,pa sam mu sto-sta objasnio sto nije znao.

Izbacice me iz sekte posle ovih jeretickih misli.

ma sve je to u redu,nisam u tom kontekstu mislio na cevasa..vec da tamo medj nepisanim pravilima,da kazem "10 zapovesti Naim-a" rec "tube" je,verovatno nepoznat pojam :D ..a izgleda da i ostali krse pravila,a lako se moze desiti sad da ne bude prodat zbog toga,prelaze negativni elektroni :D:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ove godine izlazi i HDX SSD.

Jako dobra "sistem B" prica je sto HDX radi i kao streaming server za Uniti ili UnitiQute.

Inace sam ga slusao i jeste ubistveno dobra sprava. Da ne spominjem upgrade mogucnosti za jos bolji zvuk (DAC, XPS/555PS...). Plus je komfor u koriscenju fantastican - posebno ako dodas iPod Touch, ili iPad :facehearts.

Da lepo svira, svira... ali ima ubogi, mali display na kome se sa 1m, a kamo li 3m ništa ne vidi !!!

Daljinac, sa colour lcd-om na kome se listaju omoti bio bio prava stvar, možda pre nego ssd memorijski diskovi, umesto klasiÄnih...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...