Jump to content


Gold note prevara ili neznanje?


joyba

Recommended Posts

29 minuta ranije, joyba said:

Uz gramofon sam dobio ovaj kabal:

https://www.technologyfactory.eu/en/gold-note/cables/phono-cables/gold-note-phono-cable/a-6019-20000122

i kao što fabrika kaže kabal je 99.9999% bakar, da li vama deluje da je ovo bakar?

IMG_0610.jpeg

Nigde ne piše koliko je debeo ovaj srebrni sloj nečega, možda je ispod stvarno bakarna žica čistoće 99,9999%, koja je debljine vlasi.

Link to comment
Share on other sites

Sad sam ogulio, jeste bakar ispod jedva se vidi koliko je tanka žica ali sad me brine šta li je ovo preko ako nije srebro? Da je srebro sigurno bi napisali.

Kabal je sigurno taj ima isti print po njemu iste ove jadne plastične činčeve, ne verujem da prave kopije.

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim kablove koji su od mono kristalnog bakra, ali presvučen zaštitnim slojem srebra. Bakar oksidira, to mu je odlična zastita od toga. Pritom je odličan način da se uspe izvući mono kristal i sačuvati ga mehanički. Uopšte nebi trebao da se sikiraš oko te žice. Sve je OK. 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, joyba said:

Aha verovatno da je kalajisan, koliko to utiče na zvuk i zašto se to radi?

Duelund je poštovan u nekim hifi krugovima baš zbog zvuka koji pruža, a naprotiv ne krije da ima pokalajisanu bakarnu žicu (Tin Plate Copper).

Sva rešenja imaju svoju ulogu, nose "svoj zvuk" i mogu da legnu ili ne uz ostale komponente (dijalektrik, konstrukciju, konektore...) jednog kabla, sistema tj. ukupne HiFi celine.

Kod tebe se prosto nije uklopio na željeni način i treba istraživati dalje.

Link to comment
Share on other sites

Primarno me zanimalo zašto proizvodjač prodaje ovaj kabal kao 99.9999% OFC kad to nije, ili je posrebren ili kalajisan ili šta god ali čist bakar nije. E sad Holborne(moj gramofon) i Gold Note su firme koje saradjuju, fabrički ide Gold Note kabal uz gramofon, na originalnoj kutiji za gramofon koju imam piše Gold Note… Gold Note imaju posrebren fono kabal ali ne izgeda ovako ima druge činčeve drugačije žica izgleda itd.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, sondek said:

Ja koristim kablove koji su od mono kristalnog bakra, ali presvučen zaštitnim slojem srebra. Bakar oksidira, to mu je odlična zastita od toga. Pritom je odličan način da se uspe izvući mono kristal i sačuvati ga mehanički. Uopšte nebi trebao da se sikiraš oko te žice. Sve je OK. 

Ako si ga par puta savio,zaboravi na mono kristal :D

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, zoranzu said:

U kojoj sredini?

Moze rerna ili furuna za picu?

Sorry za off…

Mikrotalasnoj ?

A sad ozbiljno. Uz gramofon si dobio kabl. Što je veliko dostignuće za XXI vek.

Ranije si uz gramofon dobio i poklopac, ručku, zvučnicu, strujni i interkonekt kabl. I gramofon kao takav je služio za slušanje gramofonskih ploča.

Sad su od te lepe, arhaične sprave napravili marketinški luftbalon, sugerišu nam da moramo proći večernju gugljutjub školu iz precizne mehanike, nacrtne geometrije i metalurgije. Kvragu.

Gramofon ako valja mora da košta koliko i porodični auto. 

Ploče kupujemo k'o parizer i vino na grame i godište. Pitam se da li treba da osećam grižu savesti što me te stvari sve manje zanimaju? 

Sve u svemu, entuzijastima želim puno sreće  u istraživanju ovih pratećih sadržaja i daoimbog zadovoljstva u tome bar upola toliko koliko ja nalazim u odsustvu upražnjavanja istih.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

Sve u svemu, entuzijastima želim puno sreće  u istraživanju ovih pratećih sadržaja i daoimbog zadovoljstva u tome bar upola toliko koliko ja nalazim u odsustvu upražnjavanja istih.

Nisi jedini. I ja slično razmišljam u poslednje vreme.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, joyba said:

Pa dobro sve na svetu dosadi jednog dana tako i ovaj hobi, razumem vas u potpunosti ali za mene taj dan još uvek nije došao :)

Prava adresa za razjašnjenje ovakvih dilema bi bila služba podrške proizvođača 

[email protected]

Bio bi veoma koristan odgovor iz prve ruke na ove dileme. Ako želiš, možeš ga podeliti sa nama.

Ovaj hobi BTW ne dosadi nikada, jedino se decenijama menjaju prioriteti i interesovanja unutar njega.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...